Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 8 lutego 2026 01:53
Reklama 65-lecie KGHM
Głogów: czy światła z licznikami sekund na Obrońców Pokoju się sprawdzają?

ŚWIATŁA Z ODLICZANIEM, PŁYNNIEJSZY RUCH CZY CZĘSTSZE KORKI?

Od ponad roku w obrębie trzech skrzyżowań przy ulicy Obrońców Pokoju w Głogowie funkcjonuje sygnalizacja z tzw. naliczaniem sekundowym. Zadanie to zrealizowała GDDKiA, która jest zarządcą tej drogi. Montaż nowych świateł argumentowano poprawą bezpieczeństwa oraz przepustowością tranzytu przez miasto.
Kliknij aby odtworzyć

Czy to rozwiązanie się sprawdza? Ile osób tyle opinii. Jedni kierowcy chwalą nową sygnalizację, inni zaś klną pod nosem i twierdzą jest gorzej niż było.   

Dajemy przejścia, światła. Tu nie ma "zielonej fali". A w wielu miastach w Polsce to tak działa. To jest tak ustawione aby jak najwięcej samochodów wypuszczać z miasta. A w Głogowie ulica Obrońców Pokoju, to droga tranzytowa.

- zauważa, Krzysztof Sarzyński, radny RM Głogowa.

Na tej ulicy, z uwagi na warunki terenowe brak jest możliwości utworzenia tzw. "zielonej fali", tak aby przez wszystkie trzy skrzyżowania na ulicy Obrońców Pokoju z sygnalizacją świetlną udało się przejechać wszystkim pojazdom znajdującym się kolejce.

- odpowiada Magdalena Szumiata z GDDKiA we Wrocławiu.  

We Wrocławiu na "zielonej fali" bardzo fajnie się jedzie. Też się to miasto korkuje, ale to działa. Czy u nas by się to sprawdziło? Oczywiście, że tak. Tylko ktoś musi z GDDKiA we Wrocławiu porozmawiać na ten temat.

- uważa radny.

Na skrzyżowaniu ulic: Obrońców Pokoju i Armii Krajowej został wydłużony sygnał zielony, tak aby zapobiec tworzeniu się kolejkom aut na tym odcinku drogi. natomiast na skrzyżowaniu z ulicą Chopina sygnał zielony musi być krótszy z uwagi na duże natężenie ruchu na każdym wlocie oraz długimi przejściami dla pieszych.

- odpowiada przedstawicielka zarządcy drogi. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Józef 26.08.2025 15:53
Dobrze jest musimy się przemęczyć do oddania obwodnicy

zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PrzemkowianinTreść komentarza: A urząd i samorząd dalej twierdzą, że jest bezpiecznie i można rozwijać turystykę... Swoją drogą, to złodziej z 13 dzielnicy zatrzymany w swojej dzielnicy, więc brawo dla Chocianowskich policjantówData dodania komentarza: 7.02.2026, 11:30Źródło komentarza: Złodzieje zatrzymani chwilę po kradzieżyAutor komentarza: PRO FOTOTreść komentarza: Czy grabowski rozliczył sie z usługodawcą i PKW z kampanii wyborczej?!Data dodania komentarza: 5.02.2026, 14:49Źródło komentarza: Nowa obwodnica w Rynarcicach. KGHM dołoży się do inwestycjiAutor komentarza: PppTreść komentarza: A w Głogowie na Grodzkiej pada deszcz i ludzie płaczą że smiechuData dodania komentarza: 4.02.2026, 13:30Źródło komentarza: Nowa obwodnica w Rynarcicach. KGHM dołoży się do inwestycjiAutor komentarza: Urzędas !Treść komentarza: Gdyby nie te urzędasy to byś nic nie załatwił ! Co za matoł !Data dodania komentarza: 3.02.2026, 21:35Źródło komentarza: PŁATNE PARKOWANIE W CENTRUM POLKOWIC?Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Na przebitkach widać że jest tragedia. Jako mieszkaniec widzę co się tam dzieje - w godzinach pracy urzędu nie ma gdzie zaparkować i załatwić sprawy, bo urzędasy przyjechały do roboty pić kawę. Tyle się mówi o komunikacji zbiorowej...Data dodania komentarza: 3.02.2026, 20:19Źródło komentarza: PŁATNE PARKOWANIE W CENTRUM POLKOWIC?Autor komentarza: MTreść komentarza: Jak skazany na dożywocie to jak miałby zbliżać sie do pokrzywdzonej? Sad z góry zakłada ze nie bedzie siedział?Data dodania komentarza: 3.02.2026, 14:57Źródło komentarza: DOŻYWOCIE DLA OPRAWCY Z GAIKÓW
Reklama
Reklama
Reklama