Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Pomoc tylko dla korzystających z ciepła systemowego. Właściciele domków jednorodzinnych i mieszkań z własnym CO wykluczeni!

PO WEEKENDZIE CUS ZACZNIE ZBIERAĆ WNIOSKI NA BONY CIEPŁOWNICZE

Od 3 listopada mieszkańcy Głogowa, spełniający kryteria dochodowe, będą mogli składać wnioski o bon ciepłowniczy za drugą połowę 2025 roku. Jest to świadczenie pieniężne dla gospodarstw domowych o niskich dochodach, które korzystają z ciepła systemowego. O wsparcie nie mogą się starać osoby zamieszkujące w lokalach wyposażonych w indywidualny system ogrzewania, jak gazowy piec dwufunkcyjny, czy kotły na paliwa stałe.
PO WEEKENDZIE CUS ZACZNIE ZBIERAĆ WNIOSKI NA BONY CIEPŁOWNICZE

Źródło: fot. Pixabay

Głogowianie, wnioski o bony ciepłownicze mogą składać w Centrum Usług Społecznych (dawny MOPS)  osobiście lub drogą elektroniczną przez platformę ePUAP, stronę www.gov.pl lub aplikację mObywatel.  

O świadczenie mogą się ubiegać osoby, których przeciętny dochód w gospodarstwie jednoosobowym nie przekracza 3 tys. 272 zł i 69 gr, a w gospodarstwach wieloosobowych 2 tys. 454 zł i 25 gr na osobę.

 

  • Gospodarstwo jednoosobowe: 3272,69 zł.
  • Gospodarstwo wieloosobowe: 2454,52 zł/os 

     

Nie oznacza to jednak, że ci, którzy przekroczą progi dochodowe o jakieś niewielkie kwoty, zostaną pozbawione możliwości skorzystania z pomocy.  Obowiązuje zasada „złotówka za złotówkę”, a więc jeśli kryterium dochodowe zostanie przekroczone, kwota świadczenia zostanie pomniejszona o kwotę tego przekroczenia.  

Minimalna kwota wypłacanych bonów ciepłowniczych będzie wynosić 20 zł.

Gospodarstwa domowe, które nie przekraczają ustalonych kryteriów dochodowych, za drugie półrocze tego roku mogą liczyć na pomoc w wysokości 500 zł - gdy cena ciepła mieści się w przedziale 170–200 zł/GJ netto, oraz 1 tys. zł - gdy cena ciepła mieści się w przedziale 200–230 zł/GJ netto i 1 tys. 157 zł - gdy cena ciepła przekracza 230 zł/GJ netto. 

 

  • 500 zł dla gospodarstwa domowego – gdy cena ciepła netto wynosi powyżej 170 zł/GJ
    do 200 zł/GJ;

  • 1000 zł dla gospodarstwa domowego – gdy cena ciepła netto wynosi powyżej 200 zł/GJ
    do 230 zł/GJ;

  • 1750 zł dla gospodarstwa domowego – gdy cena ciepła netto przekracza 230 zł/GJ.

     

O bony ciepłownicze można będzie wnioskować dwukrotnie, za dwa okresy. Pierwszy raz teraz - za okres od 1 lipca do 31 grudnia 2025, a drugi raz w przyszłym roku  - za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2026 r. i te wnioski będą przyjmowane od1 lipca 2026 r. do 31 sierpnia 2026 r.

 

Właściciele domów jednorodzinnych, które nie są podłączone do miejskiej sieci grzewczej, a także właściciele i najemcy mieszkań, które są wyposażone w indywidualne instalacje CO i mają ogrzewanie gazowe lub własne piece olejowe czy na paliwa stałe, chociaż rachunki za ogrzewanie są na ogół niewspółmiernie duże w porównaniu do kosztów ogrzewania mieszkań w blokach, muszą się obejść smakiem. Im żadna pomoc państwa w tym zakresie - bez względu na dochody - nie przysługuje. 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 19°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Narodowość? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 17:13 Źródło komentarza: Stracił panowanie nad autem i uderzył w rurociąg i Autor komentarza: Karolina Treść komentarza: Dobrze że nie zabił innych Data dodania komentarza: 20.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: Kotowiczanka Treść komentarza: "Warto było czekać na te...czasy". To wspaniała wiadomość dla mieszkańców Kotowic. Możemy się spodziewać licznych odwiedzin. Bardzo zły stan tej drogi działał odstraszająco. Dziękuję za tę decyzję. .. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 21:01 Źródło komentarza: Remont drogi Leszkowice–Kotowice. Powiat wyda ponad milion złotych Autor komentarza: Dan Treść komentarza: Jak motocyklista mógł stanąć w płomieniach po uderzeniu w barierkę i wyladowaniu w rowie? Przytwierdził się do tego motoru? Dym było widać już z daleka jadąc po S3. Dużo aut stawało i próbowało gasić tym co mieli w autach zanim przyjechały służby. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:33 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: JCTJ Treść komentarza: Przecież LSSE od 1 stycznia 2027 nie będzie mogło oferować inwestorom takich zniżek, jak dotychczas. Koniec balu, panno Lalu. Tylko nie wszyscy to dostrzegają. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 23:59 Źródło komentarza: STARA POCZTA I DEMAGOGIA Autor komentarza: Gdy od v Treść komentarza: Imie Emil? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:20 Źródło komentarza: Głogów: Po pościgu zatrzymano podejrzanego o kradzież katalizatora
Reklama
Reklama