Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Komisja wojskowa w Polkowicach. Kto musi się stawić?

W dniach od 7 do 13 kwietnia 2026 roku osoby podlegające kwalifikacji wojskowej, zameldowane na terenie gminy Polkowice, mają obowiązek stawić się przed Powiatową Komisją Lekarską. Komisja będzie pracować w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach przy ul. Skalników 6. Wejście do budynku znajduje się od strony obiektów sportowych. Kwalifikacja wojskowa dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2007 roku oraz w latach 2002–2006, którzy nie mają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Obowiązek stawienia się obejmuje także osoby, które w latach 2024 i 2025 zostały uznane za czasowo niezdolne do służby z powodu stanu zdrowia. Do komisji muszą zgłosić się również kobiety urodzone w latach 1999–2007, posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej, które nie stawały jeszcze przed komisją. Dotyczy to także pełnoletnich ochotników, którzy sami zgłosili chęć udziału w kwalifikacji.
Komisja wojskowa w Polkowicach. Kto musi się stawić?

Władze apelują, aby nie lekceważyć obowiązku i stawić się w wyznaczonym terminie. Brak obecności może skutkować konsekwencjami administracyjnymi.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 29°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama
Reklama