- To kluczowy dokument, który umożliwia wykonawcy rozpoczęcie robót budowlanych - podkreśla Magdalena Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu. - Spodziewamy się uzyskania tej decyzji w drugim kwartale tego roku, więc tak naprawdę w okresie wakacyjnym wykonawca mógłby już rozpocząć prace - podkreśla rzeczniczka.
Obwodnica Głogowa jest jedną z siedmiu obwodnic w województwie dolnośląskim ujętych w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. 18,5 km dwujezdniowej drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego), z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach, zostanie poprowadzona nowym śladem, omijając Głogów po zachodniej stronie i przebiegać będzie przez tereny gmin Radwanice, Żukowice, Kotla i Głogów.
Trasa rozpocznie swój bieg w gminie Radwanice (powiat polkowicki) na istniejącym, północnym rondzie węzła Głogów Zachód (na skrzyżowaniu z drogą ekspresową S3), a zakończy w miejscowości Stare Serby, poprzez włączenie do istniejącej DK12 W ramach inwestycji powstaną cztery węzły drogowe: Nielubia, Słone, Głogów Lotnisko i Serby, i przebudowane zostanie rondo na węźle Głogów Zachód. To co głogowian interesuje najbardziej, to drugi most drogowy na Odrze.
Inwestycja kosztować ma prawie 800 mln zł, a wykonawcą jest firma Strabag. Umowa została w systemie "zaprojektuj i wybuduj" została podpisana ponad rok temu, 3 lutego 2025 r. i przewidywała okres realizacji na 39 miesięcy, z wyłączeniem miesięcy zimowych. Roboty mają się zakończyć w listopadzie 2028 r.


Napisz komentarz
Komentarze