Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

60 lat Zawiszy Serby. Wielki jubileusz pełen sportowych emocji

W minioną sobotę na boisku sportowym w Serbach odbyły się uroczyste obchody 60-lecia LZS Zawisza Serby. Klub, który powstał w 1966 roku, od sześciu dekad jest ważnym elementem życia sportowego i społecznego miejscowości.
60 lat Zawiszy Serby. Wielki jubileusz pełen sportowych emocji

Jubileusz zgromadził zawodników, działaczy, mieszkańców oraz przyjaciół klubu. Wydarzenie połączyło sportową rywalizację z rodzinnym festynem i wspomnieniami związanymi z historią Zawiszy. Jednym z głównych punktów programu były mecze najmłodszych zawodników Zawiszy Serby. Na boisku rywalizowały także drużyny z terenu gminy Głogów – Sparta Przedmoście, Mieszko Ruszowice i Victoria Borek. Mimo wysokiej temperatury młodzi piłkarze pokazali ogromne zaangażowanie i sportowego ducha. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz słodki upominek. Po meczach na zawodników i ich rodziny czekał grill oraz dodatkowe atrakcje przygotowane przez organizatorów. Podczas wydarzenia ważną rolę odegrali strażacy z OSP Serby. Druhowie pomagali uczestnikom przetrwać upał, zapewniając przyjemne ochłodzenie. Ich wsparcie spotkało się z dużym uznaniem uczestników festynu. Finałem obchodów był mecz seniorów Zawiszy Serby z drużyną oldbojów. Naprzeciw siebie stanęli obecni zawodnicy, którzy niedawno wywalczyli awans do A klasy, oraz piłkarze, którzy przed laty reprezentowali klub. Spotkanie miało szczególny wymiar. Było symbolem ciągłości, tradycji oraz więzi, która od lat łączy kolejne pokolenia związane z Zawiszą Serby. Podczas jubileuszu wójt gminy Głogów, Bartłomiej Zimny, podziękował prezesowi klubu, Leszek Lesiński, za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju sportu w Serbach. W uznaniu za zaangażowanie w pracę z dziećmi, młodzieżą i seniorami prezes otrzymał pamiątkową tabliczkę oraz voucher na zakup sprzętu sportowego dla klubu. Życzenia dalszych sukcesów, kolejnych awansów i niegasnącej sportowej pasji złożyli również Iwona Osomańska oraz Tadeusz Marut.

źródło: Gmina Głogów

zdjęcie: Leszek Wspaniały


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 21°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Narodowość? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 17:13 Źródło komentarza: Stracił panowanie nad autem i uderzył w rurociąg i Autor komentarza: Karolina Treść komentarza: Dobrze że nie zabił innych Data dodania komentarza: 20.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: Kotowiczanka Treść komentarza: "Warto było czekać na te...czasy". To wspaniała wiadomość dla mieszkańców Kotowic. Możemy się spodziewać licznych odwiedzin. Bardzo zły stan tej drogi działał odstraszająco. Dziękuję za tę decyzję. .. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 21:01 Źródło komentarza: Remont drogi Leszkowice–Kotowice. Powiat wyda ponad milion złotych Autor komentarza: Dan Treść komentarza: Jak motocyklista mógł stanąć w płomieniach po uderzeniu w barierkę i wyladowaniu w rowie? Przytwierdził się do tego motoru? Dym było widać już z daleka jadąc po S3. Dużo aut stawało i próbowało gasić tym co mieli w autach zanim przyjechały służby. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:33 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: JCTJ Treść komentarza: Przecież LSSE od 1 stycznia 2027 nie będzie mogło oferować inwestorom takich zniżek, jak dotychczas. Koniec balu, panno Lalu. Tylko nie wszyscy to dostrzegają. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 23:59 Źródło komentarza: STARA POCZTA I DEMAGOGIA Autor komentarza: Gdy od v Treść komentarza: Imie Emil? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:20 Źródło komentarza: Głogów: Po pościgu zatrzymano podejrzanego o kradzież katalizatora
Reklama
Reklama