Zakup krzesełka schodowego, toreb medycznych oraz specjalistycznego sprzętu o wartości blisko 30 tysięcy złotych sfinansowała Gmina Miejska Głogów.
W skali roku wyjazdów do naszych pacjentów jest około 1200, średnio na jeden zespół wyjazdowy, znaczy na trzy zespoły wyjazdowe niemal na miesiąc. Większość z pacjentów jest transportowana na tego typu krzesełkach. Nie wyobrażamy sobie pracy w innych warunkach i w innych standardach niż takie krzesełko i myślę, że nasi pacjenci też już przekonali się do tego, że jest to bezpieczne, szybsze i wygodniejsze. Zwykłe torby, które wozimy do pacjentów codziennie, do każdego wyjazdu, przetrzymujemy w nich leki i sprzęt medyczny. Wiecie Państwo, że nie każda nasza wizyta jest w warunkach sterylnych, czystych i pięknym klimacie. Jeździmy na wyjazd. Do zdarzeń na ulicy, do zdarzeń na polach, w różnych warunkach klimatycznych. Te torby to po prostu zużywają się w takim tempie, że nawet rocznie należałoby tak naprawdę dwa razy wymienić. Ze względów dwa, że higienicznych i sanitarnych i po trzecie estetycznych, bo wiadomo te torby też jak już przyjmą brud z ziemi, to w żaden sposób nie idzie tego doczyścić.
- mówi: Beata Kopacka, kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego w Głogowie.
Napisz komentarz
Komentarze