Apelujemy do Państwa, jeśli nie musicie w samo południe wychodzić z domu, jak najbardziej po prostu tego nie robić. Sporadycznie sytuacja, w której naprawdę wizyta lekarska jest niezbędna, ustalona o tej godzinie. Proszę wcześniej przygotować się na taką wizytę, ubrać jasny kapelusz, jakąś chusteczkę na głowę. Panie potrafią nosić parasolki eleganckie, wachlarzyki. Nawadniać się przynajmniej 2,5 litra wody. Może być wzbogacona jakimiś składnikami w postaci soków naturalnych, tak żeby to nie było za słodkie, nie było też tylko zwykłą wodą, bo to się troszeczkę gorzej wchłania. Można pić kwaśne, naturalne przetwory w postaci maślanki, w postaci kefirów, jeść owoce, jeśli ktoś może i lubi i nie ma problemów z cukrem za wysoko składanym. Nie przejadamy się, nie jemy ciężko, nie jemy tłusto, spacerować już bardziej po zachodzie słońca, ewentualnie wcześniej, zakupy poprosić sąsiada, wnuka, rodzinę. I szanować siebie przede wszystkim. Dzień dzisiejszy dzisiaj jest też dniem gorącym. Od samego rana zespoły ratownictwa medycznego jeżdżą. Bóle głowy, zasłabnięcia, ciśnienie wysokie. Pamiętajmy, że rano bierzemy leki od nadciśnienia, czekamy, nie wychodzimy, nie denerwujemy się. Zmierzyć ponownie ciśnienie, jeśli trzeba wyjść, bardzo proszę, jeśli nie, najlepiej w tym dniu po prostu nie wychodzić z domu, żeby na ulicy nie zasłabnąć, bo różnie to bywa, jak Państwo wiecie, może zdarzyć się tak, że wolnej karetki nie będzie, mniejszy ruch, nawet ktoś może nie zauważyć, krzywda się stanie, apeluję o zdrowy rozsądek.
- apeluje Beata Kopacka, Kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego w Głogowie.
Pamiętajmy także o swoich bliskich. W czasie upałów warto sprawdzić, czy osoby starsze mają dostęp do wody i nie potrzebują pomocy. Nie zapominajmy również o dzieciach, które szybciej tracą płyny i są bardziej narażone na skutki wysokich temperatur.
Napisz komentarz
Komentarze