Promesę odebrał wójt Gminy Głogów, Bartłomiej Zimny. Dokument wręczyła Anna Żabska. Samorząd pozyskał łącznie 56 232 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na funkcjonowanie Klubów „Aktywny Senior” w ramach Priorytetu V – Rozwój dziennych form wsparcia. Środki pozwolą na przygotowanie bogatszej oferty dla seniorów korzystających z Klubu Seniora w Serbach oraz Klubu Seniora w Ruszowicach. W planach są warsztaty, spotkania tematyczne, a także zajęcia integracyjne i aktywizujące. Kluby Seniora odgrywają ważną rolę w lokalnej społeczności. To miejsca, w których starsi mieszkańcy mogą rozwijać swoje zainteresowania, spotykać się z innymi oraz aktywnie uczestniczyć w życiu gminy. Działalność klubów pomaga także przeciwdziałać samotności i wykluczeniu społecznemu. Dzięki nowemu dofinansowaniu oferta zajęć będzie jeszcze lepiej dopasowana do potrzeb seniorów z terenu Gminy Głogów.
źródło: Gmina Głogów
zdjęcie: Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Napisz komentarz
Komentarze