Inwestycja jest efektem współpracy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie. Celem projektu jest nie tylko poprawa estetyki przejścia, ale także promocja lokalnego dziedzictwa i budowanie tożsamości miasta.
W przejściu podziemnym w Głogowie przy ulicy Obrońców Pokoju, zarządzanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, obecnie są realizowane działania artystyczne. Ich koordynacją zajmuje się Miejski Ośrodek Kultury, sprawujący opiekę nad artystami tworzącymi w tej przestrzeni. Przejście zostało wcześniej przez nas wyremontowane, a obecnie na jego ścianach powstają malowidła, które są inspirowane m.in. historią miasta oraz lokalnymi legendami. Projekt jest w toku, a jego zakończenie planowane jest pod koniec czerwca.
- mówi: Magda Szumiata z GDDKiA we Wrocławiu.
zdjęcie: Małgorzata Grouz

Napisz komentarz
Komentarze