Policjanci rywalizowali w czterech konkurencjach sprawdzających ich przygotowanie do codziennej służby. Musieli pokonać wymagający tor przeszkód, zmierzyć się ze scenkami interwencyjnymi połączonymi z udzielaniem pierwszej pomocy, wykazać się skutecznością na strzelnicy oraz rozwiązać test wiedzy ogólnopolicyjnej. Każda konkurencja miała sprawdzić nie tylko sprawność fizyczną i umiejętności praktyczne funkcjonariuszy, ale także ich zdolność do działania pod presją czasu oraz podejmowania szybkich i trafnych decyzji. Po podliczeniu wyników najlepszą parą patrolową w garnizonie dolnośląskim okazali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Drugie miejsce zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, a na najniższym stopniu podium stanęła para z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.
Zwycięzcy wojewódzkiego etapu będą reprezentować garnizon dolnośląski podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się we wrześniu br. na terenie Szkoły Policji w Słupsku. W siedzibie dolnośląskiej Policji I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Norbert Kurenda w asyście Naczelnika Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu podkom. Pawła Komzy, wręczył dyplomy, nagrody i promesy tym, którzy okazali się najlepsi w finale wojewódzkim konkursu „Patrol Roku” i reprezentować będą garnizon dolnośląski na arenie krajowej. Wyróżnionym towarzyszyli ich przełożeni – Komendanci poszczególnych jednostek Policji.
- mówi: asp. Anna Hajnsz, Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu.
źródło i zdjęcie: KWP we Wrocławiu

Napisz komentarz
Komentarze