Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Miejscy radni KO brawurowo poszli w ślady kolegi z teatru i partii

RADNI URZĄDZILI SOBIE HAPPENING

Dwoje radnych miejskich świetnie się bawiło na placu budowy. Koparka była super. Teraz kierownik budowy i operator koparki będą musieli ponieść konsekwencje. Warto było? Radny składa interpelację i prosi o wyjaśnienia pracodawcę artystów, a my zapytamy o opinię nadzór budowlany...
Kliknij aby odtworzyć

Michał Górawski i Żaneta Baczyńska za nic mają przepisy, własne bezpieczeństwo i głowy kierownika budowy i operatora koparki. Radnemu to może można by się mniej dziwić, bo przecież prawie każdy mały chłopiec marzy o wielkiej koparce, ale... Ale może następnym razem zobaczymy ten duet w sukienkach albo w bikini w sklepowej witrynie? Co kto lubi... Z tym że niekoniecznie cudzym kosztem...

Osoba postronna absolutnie nie może wejść do kabiny koparki, nawet jeśli maszyna jest wyłączona, a operatora nie ma w środku. Sytuacja, w której osoba postronna wchodzi do pustej kabiny, aby zrobić sobie zdjęcie lub nagrać film, stanowi rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa oraz procedur placu budowy. Wynika to z konkretnych przepisów prawa i logiki BHP.

Zgodnie z przepisami BHP (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie BHP przy wykonywaniu robót budowlano-montażowych) oraz ogólnymi zasadami obsługi maszyn roboczych ⁠Rozporządzenie Ministra Gospodarki, operator opuszczający pojazd ma bezwzględny obowiązek wyłączyć silnik i zabezpieczyć maszynę przed przypadkowym uruchomieniem oraz zamknąć kabinę na klucz, aby uniemożliwić dostęp osobom nieuprawnionym. Jeśli kabina była otwarta, a osoba postronna do niej weszła, oznacza to, że operator nie dopełnił swoich obowiązków, a kierownik budowy nie dopilnował nadzoru nad sprzętem.

Wczoraj (25.06.) radny Krzysztof Sarzyński złożył w tej sprawie interpelację do prezydenta Głogowa:

Interpelacja dotyczy klipu promującego działalność radnych Koalicji Obywatelskiej, a jednocześnie pracowników jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Głogów – Pani Żanety Baczyńskiej oraz Pana Michała Górawskiego. Klip jest dostępny pod adresem: https://www.facebook.com/share/r/1 Bith5EtHq/. Proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

  1. Czy klip był nagrywany w czasie, w którym ww. osoby powinny świadczyć pracę na rzecz swoich pracodawców?
  2. Czy do nagrania i montażu filmu wykorzystano sprzęt należący do MOK, teatru, Urzędu Miejskiego w Głogowie lub innej jednostki organizacyjnej Gminy Miejskiej Głogów?
  3. Czy poza ww. osobami w produkcji klipu uczestniczyły inne osoby zatrudnione w jednostkach organizacyjnych Gminy Miejskiej Głogów, w godzinach, w których były zobowiązane świadczyć pracę na rzecz swojego pracodawcy?
  4. Kto wyraził zgodę na nagrywanie klipu na terenie prowadzonych prac remontowych przy ul. Parafialnej w Głogowie?
  5. Kto wyraził zgodę na wejście osób postronnych na teren prowadzonych prac?
  6. Czy ww. osoby posiadały ważne przeszkolenie z obsługi ciężkiego sprzętu budowlanego? Czy przeprowadzono instruktaż stanowiskowy dla ww. osób?

INTERPELACJA

  1. Dlaczego ww. osoby, przebywając na terenie prowadzonych prac, nie były wyposażone w środki ochrony indywidualnej i sprzęt BHP?
  2. Czy obecność ww. radnych oraz osób realizujących nagranie zakłóciła przebieg prac remontowych? Jeżeli tak, czy firma wykonująca prace poniosła z tego tytułu jakiekolwiek straty?
  3. Jakiej firmie zlecono prowadzenie prac remontowych polegających na regulacji wysokości studzienek ul. Parafialnej? Proszę o podanie pełnej nazwy firmy oraz ewentualnie listy podwykonawców.

- czytamy w jej treści.

Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 20°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama
Reklama