W 1791 roku Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, która wprowadziła ustrój konstytucyjny. Była to pierwsza w Europie a druga na świecie taka ustawa regulująca ustrój prawny danego państwa. W Głogowie, w rocznicę tych wydarzeń przy obelisku upamiętniającym uchwalenie Konstytucji 3 Maja odbyła się uroczystość patriotyczna.
Reklama
HOŁOWNIA: KONSTYTUCJA TO SYMBOL DEMOKRACJI
- 05.05.2022 14:34 (aktualizacja 12.08.2023 21:36)
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze