Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

RADA MEDYCZNA KGHM O ARSENIE

Polska Miedź spełnia wszelkie rygorystyczne normy środowiskowe. Działalność KGHM nie stanowi zagrożenia dla zdrowia mieszkańców oraz środowiska naturalnego w Zagłębiu Miedziowym. Taki jest przekaz płynący ze spotkania Rady Medycznej, z udziałem ekspertów i uznanych autorytetów w branży medycznej.
RADA MEDYCZNA KGHM O ARSENIE

Tematem spotkania Rady Medycznej KGHM, była ocena obaw związanych z występowaniem arsenu w Zagłębiu Miedziowym oraz potencjalnym wpływem na zdrowie mieszkańców tego regionu. W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawił się raport Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska dotyczący potencjalnego przekroczenia poziomu docelowego dla arsenu. Wyniku badań pochodziły ze stacji w Głogowie i Legnicy. Członkowie Rady Medycznej potwierdzili, że na terenie, gdzie działalność prowadzi KGHM nie występuje stężenie arsenu, które stanowiłoby zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka. Publikacje medialne dotyczące arsenu w Zagłębiu Miedziowym, które ostatnio się ukazały świadczą o braku wiedzy autorów, którzy je umieszczali. Nie straszmy, podajmy rzetelne, prawdziwe dane. Dane skonsultowane z osobami, które się tym zajmują – powiedziała prof. Janasik. Miedziowa spółka realizuje Politykę Klimatyczną i Politykę Środowiskową. Od 2017 roku KGHM gigant realizuje program BATas – co doprowadziło już do 79% spadku (w roku 2021) emisji pyłu z produkcji miedzi elektrolitycznej w porównaniu do roku 2010 oraz zmniejszenia wskaźnika emisji arsenu z produkcji hutniczej w roku 2022 o 77% w porównaniu do roku 2018.

źródło: KGHM


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 36°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama
Reklama