Jednostka od 1 maja działa w KSRG, co umożliwiło przyznanie dotacji
PÓŁ MILIONA NA SAMOCHÓD DLA OSP PRZEDOMOŚCIE
Wicewojewoda dolnośląski Artur Jurkowski poinformował o przyznaniu jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Przedmościu dofinansowania do zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. 1 maja jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a już w ostatnich dniach maja komendant główny Państwowej Straży Pożarnej podpisał dokumenty o przyznaniu dotacji. Jak podkreśla Artur Jurkowski, bez wejścia do KSRG taka pomoc nie byłaby możliwa.
01.06.2026 07:55