Lockdown przedłużony? Są przecieki z rządu

  • 07.04.2021, 09:11 (aktualizacja 07.04.2021, 11:23)
  • News4Media
Lockdown przedłużony? Są przecieki z rządu
Wszystko wskazuje na to, że dotychczasowe obostrzenia, które miały obowiązywać do 9 kwietnia, zostaną przedłużone.

Minister Zdrowia w programie "Gość Wydarzeń" na antenie Polsatu podkreślił, że "z punktu widzenia sytuacji w szpitalach" rekomendowałby przedłużenie obostrzeń.

"Koncentrujemy się na wskaźnikach dotyczących obłożenia szpitali i wolnych respiratorów"

  - argumentował Adam Niedzielski, Minister Zdrowia.

"Nawet jeżeli jutrzejszy wynik nie będzie duży, to nie jest przesłanka, by myśleć o tym, że jesteśmy w jakieś lepszej sytuacji. W tej chwili fala zachorowań przetacza się przez szpitale"

- dodał minister.

W środę zbierze się Zespół Zarządzania Kryzysowego, który będzie analizował przede wszystkim sytuację w szpitalach i na tej podstawie podejmie decyzje odnośnie zasad bezpieczeństwa, które mogą zostać ogłoszone jeszcze w środę, a najpóźniej w czwartek.

Z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski wynika, że rząd po 9 kwietnia utrzyma dotychczasowe restrykcje. Według portalu przedłużenie obostrzeń będzie dotyczyć zarówno zamkniętych żłobków, przedszkoli, jak i tych dotyczących sklepów budowlanych, galerii handlowych, obostrzeń w marketach, a także liczby osób w kościołach.

Nieoficjalne informacje WP potwierdza rozgłośnia RMF24 i dodaje, że szanse na otwarcie żłobków i przedszkoli są niewielkie.

Należy się też spodziewać, że lockdown będzie przedłużony dla fryzjerów i kosmetyczek. Dalej obowiązywać miałyby restrykcje w gastronomii, galeriach handlowych oraz siłowniach.

Czarny scenariusz dotyczący przedłużenia lockdownu jest jeszcze bardziej prawdopodobny po słowach prof. Magdaleny Marczyńskiej z Rady Medycznej:

"Zarekomendowaliśmy rządowi przedłużenie obostrzeń epidemicznych w obecnej formie".

Profesor dodatkowo wskazała, że szpitale nie mają w tej chwili rezerw łóżek.

Oficjalne zasady bezpieczeństwa zostaną przedstawione na konferencji prasowej Ministra Zdrowia, która ma się odbyć najpóźniej w czwartek.

News4Media/fot. iStock

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe