Rowerem na majówkę - najpiękniejsze trasy w Polsce

  • 29.04.2021, 12:30
  • News4Media
Rowerem na majówkę - najpiękniejsze trasy w Polsce iStock
Hotele nadal zamknięte, ale perspektywa spędzenia majówki w domu nie jest zbyt zachęcająca? Mamy rozwiązanie! W wielu regionach Polski powstały szlaki rowerowe, które dla pasjonatów dwóch kółek są doskonałym sposobem na zwiedzanie. Wybraliśmy najpiękniejsze miejsca na rowerową wyprawę.

Green Velo

To jeden z najpopularniejszych szlaków rowerowych w Polsce. Jego całkowita długość przekracza 2 tysiące kilometrów i ciągnie się wzdłuż wschodniej granicy, przez pięć województw. Swój początek ma w Elblągu, na terenie malowniczych Żuław, a kończy się w Kielcach i Górach Świętokrzyskich. Choć przejechanie całego szlaku to kilkudniowa wyprawa, warto wyruszyć w nią, nawet wybierając krótsze odcinki. Po drodze przywitają nas takie miejscowości jak Łomża i jej mola oraz promenady; Chełm i Poleski Park Narodowy czy Rzeszów leżący u stóp Karpat. Trasę możesz zaplanować korzystając z dedykowanej aplikacji Green Velo, którą pobierzesz na swój smartfon.

Kaszubska Marszruta

Bory Tucholskie słyną z niezliczonych ilości grzybów w sezonie deszczowym, ale użytkownicy jednośladów znajdą tam również kilkudziesięciokilometrowe szlaki, które pozwolą dotrzeć w iście bajeczne miejsca, począwszy od Jeziora Chrzykowskiego, które jest jednym z największych w Polsce, aż po Chociński Młyn, w którym atrakcją turystyczną są ruiny starego tartaku. Każda trasa to propozycja na jednodniową wycieczkę.

Jurajski szlak Orlich Gniazd

Trasa łącząca Kraków z Częstochową zachwyca zabytkowymi warowniami, zwanymi właśnie Orlimi Gniazdami. 190 kilometrów dróg rowerowych naszpikowanych jest zamkami, kościołami, dolinami i wapiennymi pozostałościami. Jest to wymagająca podróż, na którą trzeba poświęcić ok. 3 dni. Jeden z najbardziej charakterystycznych i znanych szlaków polecany jest osobom o co najmniej średnim stopniu zaawansowania w kolarstwie.


Żelazny Szlak Rowerowy

Naszą ostatnią propozycją jest szlak, który prowadzi przez 43 kilometry i kończy się po stronie czeskiej. Tam jednak obecnie wjazd jest zakazany ze względu na koronawirusa, dlatego wycieczkę lepiej zakończyć przed granicą. Taki wariant oferuje 25 kilometrów trasy, podczas której przywitają nas takie miejscowości jak Gołkowice, Godów, Jastrzębie-Zdrój. Szlak w dużej mierze powstał na dawnych nasypach kolejowych, i to właśnie jest jego motyw przewodni. Dla rowerzystów dostępna jest do pobrania aplikacja Żelazny Szlak Rowerowy na smartfony.

News4Media

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe