Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 7 lutego 2026 20:36
Reklama

Tusk wzywa Kaczyńskiego na „udeptaną ziemię”. Jest odpowiedź

„Wyjdź ze swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi, by wymienić się argumentami.” – mówił Donald Tusk na wiecu w Gdańsku.
Tusk wzywa Kaczyńskiego na „udeptaną ziemię”. Jest odpowiedź

Autor: News4Media

Lider PO chce debaty z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkanie z Tuskiem przyszły tłumy, a były premier część słów kierował do Jarosława Kaczyńskiego: „Zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się, nie wstydź się”.

Odpowiedź PiS

Wiadomo już, że do żadnej debaty nie dojdzie. Wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel na słowa Tuska odpowiedział zdecydowanie: Żadnej debaty na ubitej ziemi, jak proponuje Tusk, nie będzie”. Dodał, że dyskusja nie jest możliwa z politykiem, który zapewniał, że nie wybiera się do Brukseli, a następnie właśnie tam zaczął pracę. Przypomniał także niedawne słowa lidera PO, który wspominał, że Ewa Kopacz - będąc premierem - miała pomysł na program podobny do Rodzina 500 plus. Według działacza PiS, debata z Jarosławem Kaczyńskim jest planem Tuska na budowanie pozycji, a temu miałoby służyć pokazanie się „obok najważniejszego polskiego polityka”.

Co mówił Donald Tusk

Wystąpienie polityka PO nie skupiło się wyłącznie na apelu do prezesa PiS. Mówił także o odsuwaniu się Polski od Europy i braku standardów demokratycznych. Tusk nawiązał także do projektu rządu („Polski ład”) i prowadzoną obecnie politykę nazwał „ruskim ładem". Sam przyznał, że to mocne słowa. „Ale tak naprawdę, jak się zastanowić, to porządek, który chcą wprowadzić, jest bliźniaczo podobny do tego, który wprowadza Putin w Rosji i jego sojusznicy, przyjaciele w różnych krajach na świecie.” – ocenił.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PrzemkowianinTreść komentarza: A urząd i samorząd dalej twierdzą, że jest bezpiecznie i można rozwijać turystykę... Swoją drogą, to złodziej z 13 dzielnicy zatrzymany w swojej dzielnicy, więc brawo dla Chocianowskich policjantówData dodania komentarza: 7.02.2026, 11:30Źródło komentarza: Złodzieje zatrzymani chwilę po kradzieżyAutor komentarza: PRO FOTOTreść komentarza: Czy grabowski rozliczył sie z usługodawcą i PKW z kampanii wyborczej?!Data dodania komentarza: 5.02.2026, 14:49Źródło komentarza: Nowa obwodnica w Rynarcicach. KGHM dołoży się do inwestycjiAutor komentarza: PppTreść komentarza: A w Głogowie na Grodzkiej pada deszcz i ludzie płaczą że smiechuData dodania komentarza: 4.02.2026, 13:30Źródło komentarza: Nowa obwodnica w Rynarcicach. KGHM dołoży się do inwestycjiAutor komentarza: Urzędas !Treść komentarza: Gdyby nie te urzędasy to byś nic nie załatwił ! Co za matoł !Data dodania komentarza: 3.02.2026, 21:35Źródło komentarza: PŁATNE PARKOWANIE W CENTRUM POLKOWIC?Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Na przebitkach widać że jest tragedia. Jako mieszkaniec widzę co się tam dzieje - w godzinach pracy urzędu nie ma gdzie zaparkować i załatwić sprawy, bo urzędasy przyjechały do roboty pić kawę. Tyle się mówi o komunikacji zbiorowej...Data dodania komentarza: 3.02.2026, 20:19Źródło komentarza: PŁATNE PARKOWANIE W CENTRUM POLKOWIC?Autor komentarza: MTreść komentarza: Jak skazany na dożywocie to jak miałby zbliżać sie do pokrzywdzonej? Sad z góry zakłada ze nie bedzie siedział?Data dodania komentarza: 3.02.2026, 14:57Źródło komentarza: DOŻYWOCIE DLA OPRAWCY Z GAIKÓW
Reklama
Reklama
Reklama