Tunel aerodynamiczny Profly we Wrocławiu – zarezerwuj lot i przygotuj się na adrenalinę!

  • 31.03.2021, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Tunel aerodynamiczny Profly we Wrocławiu – zarezerwuj lot i przygotuj…
Szukasz nowej rozrywki? Lubisz aktywnie spędzać czas? Nie boisz się wyzwań? W takim przypadku odwiedź tunel aerodynamiczny działający we Wrocławiu.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w okolicy Wrocławia, a dokładnie w miejscowości Sobótka, znajduje się tunel aerodynamiczny. To konstrukcja, której celem jest tworzenie warunków podobnych o swobodnego spadania w trakcie skoku spadochronowego. Kiedyś tunele używane były głównie przez spadochroniarzy jako element treningu. Teraz latać może w nich każdy, kto jest gotowy na niesamowitą przygodę.

 

Jak działają tunele aerodynamiczne?

Konstrukcja jak tunel aerodynamiczny wykorzystuje silne wentylator, które potrafią napędzać powietrze do prędkości nawet ponad 300 km/h. Solidna konstrukcja, która w miejscu przeznaczonym dla użytkownika jest przeszklona, tworzy wtedy przestrzeń doskonała to lotów.

Znajdująca się wewnątrz tunelu aerodynamicznego osoba unoszona jest pędem wiatru, dlatego uczucie jest wtedy pogodne do spadania, które towarzyszy skokom spadochronowym. Wewnątrz tunelu aerodynamicznego można również wykonywać rozmaite ewolucje, na przykład latać w górę, w dół, wykonywać obroty, nurkowania. Powstała nawet specjalna dyscyplina lotów w tunelu, czyli bodyflying.

 

Warto przy tym zaznaczyć, że tunel aerodynamiczny jest całkowicie bezpieczny, także dla osób początkujących. Lot odbywa się pod okiem doświadczonego instruktora, w zabezpieczającym sprzęcie. W razie potrzeby tunel można również od razu wyłączyć, a znajdująca się w nim siatka zapewnia wtedy optymalny poziom ochrony dla uczestnika lotu.

 

Pierwszy lot w tunelu aerodynamicznym

Aby wypróbować swoich sił w tunelu aerodynamicznym, pierwszym krokiem jest wykonanie swojej rezerwacji. Na tunel aerodynamiczny Profly we Wrocławiu można zapisać się bezpośrednio na jego stronie internetowe, wybierając termin lotu z kalendarza. Można także zadzwonić pod wskazany numer, aby uzgodnić wszystkie szczegóły z pracownikiem tunelu aerodynamicznego.

 

W dniu swojego lotu na miejsce należy przybyć z wyprzedzeniem. Wtedy uczestnik lot bierze udział w szkoleniu, które informuje o zasadach panujących w tunelu. Także przekazuje ono informacje o bezpieczeństwie, aby lot odbywał się bez żadnego ryzyka. Szkolenie prowadzi instruktor, z którym uczestnik przebywa potem w tunelu. Odbiera się również odpowiednie wyposażenie – kask, kombinezon, ochronniki słuchu.

Należy pamiętać o tym, że tunel aerodynamiczny wymaga odpowiedniego przygotowania ze strony uczestnika lotu. Należy założyć wygodne, sportowe buty ze sznurowaniem, aby podczas lotu nie mogły spaść z nóg. Należy zdjąć ozdoby, zegarek. Osoby z długimi włosami proszone są też o ich zawiązanie.

Całkowity czas trwania pierwszego lotu to 3 minuty, ale można także wykupić dłuższe loty lub nawet przedłużyć lot w trakcie jego trwania – wystarczy tylko wykonać specjalny gest.

Ile kosztuje lot w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu?

Jeżeli chodzi o koszty, to tunel aerodynamiczny Profly we Wrocławiu zaprasza na niezwykłą zabawę w cenie już od 229 złotych dla osoby niepełnoletniej oraz od 259 złotych dla osoby pełnoletniej. W cenie znajdują się 3 minuty lotu oraz przygotowanie – szkolenie, wynajem wyposażenia

Loty można kupować również w prezencie. To kapitalne rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że lot w tunelu nie wymaga od uczestnika żadnego przygotowania. Można zatem wręczyć taki niesamowity prezent na urodziny, Dzień Chłopaka, Walentynki czy pod choinkę, aby sprawić komuś niespodziankę. Lot można wykupić wtedy jako voucher, czyli nie ma potrzeby wskazywania jego terminu. Osoba, która otrzymała takie zaproszenie, może wybrać go samodzielnie z kalendarza.

Znajdujący się we Wrocławiu tunel aerodynamiczny Profly to zatem świetne miejsce dla każdego, kto szuka dobrej zabawy lub chce sprawić innej osobie niesamowity prezent. To jeden z najnowocześniejszych aerotuneli działających obecnie w Polsce, który gwarantuje niesamowite doznania każdemu, kto jest przygotowany na zabawę. Wystarczy szybka rezerwacja, aby spędzić fantastyczny czas – jak podczas spadania w przestworzach.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: