Wrocław – przegląd cen domów

  • 16.04.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Wrocław – przegląd cen domów
Nieruchomości położone w stolicy Dolnego Śląska cieszą się dużym powodzeniem od co najmniej kilku lat. Ceny mieszkań we Wrocławiu utrzymują się na wysokim poziomie nawet w czasie pandemii, a wrocławskie domy drożeją znacznie szybciej niż przed rokiem. Wzrostowy trend dotyczy zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Na przykład, na wrocławskim Psim Polu cena za metr kwadratowy domu wzrosła o 18-19 procent. Przeciętna wartość domu w stolicy Dolnego Śląska została oszacowana na kwotę 1 638 690 zł.

Popyt na nieruchomości we Wrocławiu

Zapotrzebowanie na nowe lokale mieszkalne stale rośnie. Rosnące ceny mieszkań we Wrocławiu nie odstraszają inwestorów, którzy chcą zarabiać na najmie krótko- lub długoterminowym. Osoby poszukujące wymarzonego M dla siebie są także w stanie zapłacić więcej za metr kwadratowy nieruchomości w dogodnej lokalizacji i o wyższym standardzie wykończenia. W 2021 roku najbardziej podrożały mieszkania na Krzykach i Psim Polu. Cena m kw. lokalu mieszkalnego wzrosła tu o około 10 procent.

Najdroższe domy we Wrocławiu znajdują się w Śródmieściu oraz na Starym Mieście. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma wzrost cen gruntów, kosztów budowy czy wyższych wynagrodzeń przewidzianych dla pracowników sektora budowlanego. Wrocław zaliczany jest nadal do czołówki miast inwestycyjnych. Stolica Dolnego Śląska przyciąga nie tylko studentów, ale też osoby zainteresowane podjęciem dobrze płatnej pracy. Według wyliczeń ekspertów aż 40 procent wszystkich transakcji na rynku nieruchomości to inwestycje w lokale, które są przeznaczone na wynajem.

Ceny mieszkań i domów we Wrocławiu

W kwietniu 2021 roku liczba dostępnych ofert nieruchomości wzrosła prawie o 1 punkt procentowy. Obecnie najdroższe mieszkania znajdują się na osiedlu Tarnogaj, Starym Mieście oraz Biskupinie. Za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego zapłacimy od 9 073 do 8 7400 złotych. Nieco tańsze mieszania możemy kupić na Nadodrzu, Placu Grunwaldzkim, Krzykach. Metr kwadratowy mieszkania na tych osiedlach kosztuje średnio 8 200-7 900 zł.

Ogromnym powodzeniem cieszą się wolnostojące domy na sprzedaż (sprawdź oferty https://gethome.pl/domy/na-sprzedaz/wroclaw/psie-pole/). Do popularnych nieruchomości w tej okolicy zalicza się także segmenty oraz bliźniaki. Na szczególne wyróżnienie zasługują nowe inwestycje, które zostaną oddane do użytku w IV kwartale 2021 lub 2022 roku. Na osiedlu Calma2 znajdują się domy jednorodzinne, których cena rozpoczyna się od 6 500 zł za metr kw. Warto też wymienić nową inwestycję Małe Wilczyce etap 7, gdzie nieruchomości kosztują średnio 4 870 zł/ m kw. Do domów w zabudowie szeregowej będzie można się wprowadzić pod koniec bieżącego roku.

 

Najtańszy dom możemy kupić za kwotę 250 tys. złotych. Obecnie we Wrocławiu dostępnych jest prawie 8 tys. nieruchomości znajdujących się w ponad 3 200 budynkach. Średnia cena za metr kwadratowy domu w stolicy Dolnego Śląska wynosi 5 900 złotych. W porównaniu z ubiegłym rokiem wyraźny wzrost cen został zanotowany nie tylko w Psim Polu, ale też na Fabrycznej i Krzykach.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: