Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 listopada 2025 00:39
Reklama

NIE BĘDZIE BEZPŁATNEJ KOMUNIKACJI DO CHOCIANOWA

Od 1 marca mieszkańcy gminy Polkowice nie pojadą już do Chocianowa bezpłatną komunikacją miejską. W piątek władze Chocianowa wypowiedziały porozumienie dotyczące wspólnej organizacji publicznego transportu zbiorowego, przesyłając pismo do ratusza. Cała sprawa zastanawiająca jest o tyle, że jeszcze dwa miesiące wcześniej te same władze podpisały z gminą Polkowice porozumienie o współpracy na cały 2025 rok.
NIE BĘDZIE BEZPŁATNEJ KOMUNIKACJI DO CHOCIANOWA

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie burmistrz Polkowic jest zaskoczony taką decyzją i formą, w jaki została przekazana: Jestem przede wszystkim zdumiony formą tego wypowiedzenia. Władze Chocianowa, przy użyciu dwóch zdań wysłanych pocztą, bez jakichkolwiek rozmów czy spotkań, zerwały działające połączenia komunikacyjne między obiema gminami. Nasze autobusy będą jeździć do Chocianowa do końca lutego - mówi Wiesław Wabik. 

Powodem decyzji o wypowiedzeniu porozumienia mają nie być pieniądze, ale to że organizacja publicznego transportu między gminami w powiecie - zdaniem władz Chocianowa - należy do obowiązków właśnie powiatu.

Warto zaznaczyć, że w tym roku Polkowice pozyskały środki z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, dzięki którym obie gminy miały przeznaczyć mniej na komunikację: kolejno Polkowice - 287 tysięcy, Chocianów - 153 tys. złotych. 

Zerwana współpraca skutkować będzie brakiem kursów linii nr 23, 23 A oraz 25 (to ważne informacje szczególnie dla dzieci dojeżdżających do szkół). W najbliższym czasie zaplanowano także spotkanie w tej sprawie. 

 

WAŻNE - AKTUALIZACJA: 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

marek 25.02.2025 19:59
niestety komunikacji z Chocianowa nie będzie (od 1.03.2025)również do Lubina! najbardziej oblegany kierunek, który zapewniał pełne obłożenie autobusów. wypełnione dziećmi do szkół ponadpodstawowych oraz pracownikami lubinskich firm. informacja z gminy... "ludzie podróżujący do Lubina będą musieli uzbroić się w cierpliwość i zapewnić sobie inny transport". innego transportu nie ma! cierpliwość potrzebna będzie również pracodawcom w oczekiwaniu na swojego pracownika z chocianowa! potrzebna cierpliwość pracowników edukacji, którzy będą czekali na młodzież, która prawdopodobnie na "stopa" będzie próbowała dostać się do szkół. czas przekazać (g)burMISTRZOWI wyraźny sygnał! ewidentnie zapomniał o swojej "misji" pracy DLA MIESZKAŃCÓW! jego polityka pokazywania twarzy na plakatach (od afery z prowadzeniem porsche w stanie nietrzeźwości osobiście nie występuje) powinna dobiec przedwczesnego końca. Sam (g)burMistrz powinien wypróbować dostawać się ze swojego domu W LUBINIE do chocianowa komunikacją publiczną! od tak! aby poćwiczyć swoją "cierpliwość"

7373272747 04.02.2025 11:57
nie zeby cos ale 110 malo jezdzi

zachmurzenie duże

Temperatura: 12°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MirosławTreść komentarza: Co tu dużo polemizować....Polak zawsze mądry po szkodzie 😂oby tam faktycznie nigdy nie doszło do jakiejś tragedii.Data dodania komentarza: 31.10.2025, 22:59Źródło komentarza: TA ROZDZIELNIA MUSI ZNIKNĄĆAutor komentarza: GórnikTreść komentarza: Gratulacje Panie przewodniczący! Dziękujemy!Data dodania komentarza: 31.10.2025, 06:27Źródło komentarza: ZWIĄZKOWCY O ZMIANACH W PODATKU MIEDZIOWYMAutor komentarza: Marcin J.Treść komentarza: Ważny krok dla KGHM i Dolnego Śląska. Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych – szczególnie dla Przewodniczacego KZZPD Janka Młynarczyka, którego konsekwencja i praca miały kluczowy wpływ na ten sukces.Data dodania komentarza: 31.10.2025, 01:32Źródło komentarza: ZWIĄZKOWCY O ZMIANACH W PODATKU MIEDZIOWYMAutor komentarza: KrystianTreść komentarza: I można? Jak widać można. Janek i jego determinacja sprawiła, że można załatwić coś co inni z władzą sprzyjającą nie potrafili załatwić a wręcz przeciwnie jeszcze zwiększyć podatek.Data dodania komentarza: 30.10.2025, 20:13Źródło komentarza: ZWIĄZKOWCY O ZMIANACH W PODATKU MIEDZIOWYMAutor komentarza: DawidTreść komentarza: BrawoData dodania komentarza: 30.10.2025, 17:47Źródło komentarza: ZWIĄZKOWCY O ZMIANACH W PODATKU MIEDZIOWYMAutor komentarza: Włodek AleksandrenkoTreść komentarza: Dziękujemy bardzoData dodania komentarza: 29.10.2025, 22:10Źródło komentarza: BOKS W GÓRNICZEJ ODSŁONIE
Reklama
Reklama
Reklama