Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
KGHM z historycznym wynikiem

REKORDOWY KWARTAŁ DLA KGHM

Rekordowe wyniki Grupy Kapitałowa KGHM Polska Miedź za pierwszy kwartał 2026 r.
Kliknij aby odtworzyć

Miedziowa spółka osiągnęła zysk netto na poziomie ponad 3,5 mld zł, przy rekordowych przychodach z umów z klientami i ponad dwukrotnym wzroście zysku operacyjnego EBITDA. 

Po pierwsze uzyskaliśmy dwukrotnie wyższą widzę niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku i trzykrotnie wyższy zysk netto. I te dwa poziomy to są rekordy nieosiągane przez grupę od roku 2014 lub 2012. To jest to, co powiedziałem, że od ponad dekady KGHM jako grupa w całości z utrzymaną kontrybucją aktywów zagranicznych na niezmniejszonym poziomie od ponad dekady.

- mówił Remigiusz Paszkiewicz, prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Jakbym mógł podsumować w jednym zdaniu ten kwartał i to, co obserwujemy, to nie zarządzamy spółką pod jeden kwartał. My patrzymy w długim horyzoncie - mówił Piotr Krzyżewski, wiceprezes zarządu KGHM ds. finansowych. - Natomiast my też, patrząc na to, nie wyciskaliśmy w pierwszym kwartale tego wyniku ponadnormatywnie. To było wiele zdarzeń biznesowych, które pozwoliły nam osiągnąć taki, a nie inny wynik. I patrzymy pozytywnie w kolejnych okresach.

- mówił Piotr Krzyżewski, wiceprezes zarządu KGHM ds. finansowych.

Aktywa zagraniczne kontrybuują pozytywnie do wyników całej grupy kapitałowej. Aktywa zagraniczne w pierwszym kwartale wpłaciły do grupy kapitałowej 175 milionów dolarów, w tym 165 milionów wpłaciła Sierra Gorda, 10 milionów wpłacił KGHM International. Jeśli chodzi o Sierra Gordę łącznie kopalnia od początku roku spłaciła 300 milionów dolarów pożyczek właścicielskich i to jest połowa tego, co w zeszłym roku zostało spłacona, także jesteśmy dobrej myśli. 

- podsumowała: Anna Sobieraj-Kozakiewicz, wiceprezes zarządu KGHM ds. aktywów zagranicznych.

Więcej o WYNIKACH KGHM też TUTAJ:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 18°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Hehe Treść komentarza: Wariatka Data dodania komentarza: 9.07.2026, 15:08 Źródło komentarza: PÓŁ HEKTARA W ŚRODKU OSIEDLA! CO MA TU BYĆ? Autor komentarza: Jurek Treść komentarza: z Oleśnicy już ich wygonili także slabo wyszły te rowery, zobaczymy co u nas Data dodania komentarza: 8.07.2026, 09:01 Źródło komentarza: Polkowicki Rower Miejski ruszy jeszcze w lipcu. Znamy szczegóły Autor komentarza: Mmmmm Treść komentarza: Rowery mają być dostępne za 3tyg tak firma podała informacje Szkoda że nie można doładowywać medicoverem tak jak było w poprzedniej aplilacji Data dodania komentarza: 7.07.2026, 18:35 Źródło komentarza: Polkowicki Rower Miejski ruszy jeszcze w lipcu. Znamy szczegóły Autor komentarza: Dany Treść komentarza: Proszę dodać źródło, artykuł z portalu zmiedzi.pl Data dodania komentarza: 6.07.2026, 20:22 Źródło komentarza: RATOWNICY MEDYCZNI POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW Autor komentarza: Pe Treść komentarza: Dyrektor ambitna, lecz nie powinna zarządzać ludźmi. Dzieli pracowników, zamiast łączyć. Kilkoro nauczycieli poszło na tzw. „odstrzał” tylko dlatego, że pilnowali swoich interesów i nie dali się narazić na przykre konsekwencje poleceń bez pokrycia w działaniach niezgodnych z zasadami bezpieczeństwa. Data dodania komentarza: 5.07.2026, 00:41 Źródło komentarza: Jerzmanowa: Radni odrzucili skargę na dyrektorkę przedszkola w Jaczowie Autor komentarza: Były użytkowanik Treść komentarza: Jak widać jest to prywatne boisko, zamknięte boisko. Hipokryzja sięga zenitu. A i jeszcze tabliczka Zakaz wprowadzania psów, ale dla ludzi mieszkających za płotem samochodówki 😅 Data dodania komentarza: 4.07.2026, 19:53 Źródło komentarza: NOWE BOISKO SZKOLNE „SAMOCHODÓWKI”
Reklama
Reklama