Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Ze szkolnego korytarza na deski teatru

BAJKA O ZAGUBIONEJ RODZINIE

Na scenie teatru im. Andreasa Gryphiusa rodzice i babcia, a na widowni najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Głogowie. Ten wyjątkowy spektakl z przesłaniem, w całości przygotowany przez wychowawcę klasy 1 C i rodziców, to prezent dla dzieci z okazji obchodzonego 15 maja Międzynarodowego Dnia Rodzin.
Kliknij aby odtworzyć

Fabuła jest prosta: Król, Królowa i dwoje ich dzieci, a każde zajęte sobą. Tata z mnóstwem ważnych straw, mama - nieco stereotypowa - ciągle "w garach" i z mopem, a królewna i królewicz z nosami w ekranach. Nie brzmi jak bajka? Przypomina zwykły dzień w zwykłej rodzinie? Ale tu właśnie wkracza Czarownica i rozdziela rodzinę, i dopiero wtedy każdy z jej członków pojmuje, co stracił! I to właśnie jest "Bajka o zagubionej rodzinie".

Autorką tej bajki edukacyjnej jest wychowawczyni klasy 1c w Szkole Podstawowej nr 8 w Głogowie - Dagmara Hucaluk, a aktorami rodzice. 

Zaczęło się bardzo niewinnie, od propozycji pani Dagmary. Jak usłyszałam tę ofertę, to bardzo się ucieszyłam, bo osobiście lubię takie przedsięwzięcia. Miało to być jednak małe, skromne przedstawienie na korytarzu w naszej Szkole Podstawowej nr 8. Kiedy więc pan Tomek zaproponował: „Czemu tak skromnie? Zróbmy to w teatrze!”. Byliśmy naprawdę bardzo zadowoleni

- mówi odtwórczyni roli Królowej, mam Kuby, Katarzyna Henclik i podkreśla, że wszystko było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu wychowawczyni. 

Rodzice przygotowali ten cudowny występ specjalnie z okazji Dnia Rodziny, połączonego z Dniem Dziecka, Dniem Mamy i Dniem Taty. Włożyli w to mnóstwo pracy, energii i miłości – wszystko dla dzieci. Wspólnie tworzyliśmy teksty i kostiumy, każdy bardzo się postarał. Z pomocą pana Tomka powstał ostateczny scenariusz, dzięki czemu możemy dzisiaj tutaj wystąpić

- twierdzi natomiast Dagmara Hucaluk, choć Tomasz Olczak, dzięki któremu bajka trafiła na prawdziwą scenę zaznacza, że nauczycielka jest po prostu bardzo skromna.

Bajka jest bardzo aktualna, ponieważ opowiada o zagubionej rodzinie. O rodzicach, którzy są zatopieni w obowiązkach, oraz o dzieciach, które spędzają mnóstwo czasu przy dzisiejszych „udogodnieniach”, czyli elektronice, tabletach i innych tego typu rzeczach. Jest to bajka z morałem mówiącym o tym, że to przecież nie one są w życiu najważniejsze

- dodaje.

Do udziału w projekcie zgłosiły się głównie mamy, ale znalazła się też odważna babcia. W dwie role męskie: Dziadka - narratora i Króla wcielili się Tomasz Olczak - tata Tymona i Krzysztof Dziubalski - tata Kuby. 

Dobrze, że znalazła się rola króla! Dzisiaj będę debiutował i mam nadzieję, że mój syn, cała jego klasa oraz pełna sala dzieci w teatrze będą zadowoleni z naszego występu. Wszyscy się stresujemy!

- podkreślał tuż przed wyjściem na scenę Król, a już po pierwszych żywiołowych reakcjach publiczności wiadomo był, że taki prezent to strzał w "dziesiątkę".


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 18°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Hehe Treść komentarza: Wariatka Data dodania komentarza: 9.07.2026, 15:08 Źródło komentarza: PÓŁ HEKTARA W ŚRODKU OSIEDLA! CO MA TU BYĆ? Autor komentarza: Jurek Treść komentarza: z Oleśnicy już ich wygonili także slabo wyszły te rowery, zobaczymy co u nas Data dodania komentarza: 8.07.2026, 09:01 Źródło komentarza: Polkowicki Rower Miejski ruszy jeszcze w lipcu. Znamy szczegóły Autor komentarza: Mmmmm Treść komentarza: Rowery mają być dostępne za 3tyg tak firma podała informacje Szkoda że nie można doładowywać medicoverem tak jak było w poprzedniej aplilacji Data dodania komentarza: 7.07.2026, 18:35 Źródło komentarza: Polkowicki Rower Miejski ruszy jeszcze w lipcu. Znamy szczegóły Autor komentarza: Dany Treść komentarza: Proszę dodać źródło, artykuł z portalu zmiedzi.pl Data dodania komentarza: 6.07.2026, 20:22 Źródło komentarza: RATOWNICY MEDYCZNI POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW Autor komentarza: Pe Treść komentarza: Dyrektor ambitna, lecz nie powinna zarządzać ludźmi. Dzieli pracowników, zamiast łączyć. Kilkoro nauczycieli poszło na tzw. „odstrzał” tylko dlatego, że pilnowali swoich interesów i nie dali się narazić na przykre konsekwencje poleceń bez pokrycia w działaniach niezgodnych z zasadami bezpieczeństwa. Data dodania komentarza: 5.07.2026, 00:41 Źródło komentarza: Jerzmanowa: Radni odrzucili skargę na dyrektorkę przedszkola w Jaczowie Autor komentarza: Były użytkowanik Treść komentarza: Jak widać jest to prywatne boisko, zamknięte boisko. Hipokryzja sięga zenitu. A i jeszcze tabliczka Zakaz wprowadzania psów, ale dla ludzi mieszkających za płotem samochodówki 😅 Data dodania komentarza: 4.07.2026, 19:53 Źródło komentarza: NOWE BOISKO SZKOLNE „SAMOCHODÓWKI”
Reklama
Reklama