Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Przy Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie powstało nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Inwestycja o wartości 1 mln 600 tysięcy złotych została już odebrana technicznie, co oznacza, że obiekt jest gotowy do użytkowania.
Jeśli chodzi o montaż finansowy to 400 tysięcy złotych pozyskaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego, 400 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu i Rekreacji, a 800 tysięcy ponieważ cała inwestycja pochłonęła 1,6 mln zł z budżetu powiatu głogowskiego. Cieszę się, że kolejne boisko, na którym bezpiecznie będą mogli uprawiać sporty obywatele, uczniowie kolejnej naszej szkoły.
- powiedział Michał Wnuk, Starosta Głogowski.
Mamy zupełnie nową nawierzchnię boiska. Boisko jest boiskiem wielofunkcyjnym, zarówno do koszykówki, do gry w siatkówkę, piłkę ręczną. Jak również zobaczcie Państwo jak piękne są trybuny nowoczesne, stadionowe, do tego piłkochwyty, oświetlenie.
- wymieniała Dorota Młodecka, Członek Zarządu Powiatu Głogowskiego.
Wcześniej bardzo niebezpieczne boisko, asfaltowe, spękane, ale na szczęście to już jest za nami. Teraz cieszymy się nową nawierzchnią. Chciałabym tutaj również zaapelować do mieszkańców miasta, żeby we właściwy sposób użytkować to boisko, żeby faktycznie mogło nam, naszym uczniom jak najdłużej posłużyć. I jeszcze chciałabym dodać, że to jest chyba najlepszy prezent, jaki możemy dostać, gdyż w przyszłym roku mamy 60-lecie szkoły, więc myślę, że chociażby z tej okazji to jest naprawdę świetna inwestycja.
- podkreślała Sylwia Chodor, Dyrektor Szkoły.
Napisz komentarz
Komentarze