Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Głogów

DEZERTER W GŁOGOWIE
DEZERTER W GŁOGOWIE
Klub Mayday w Głogowie obchodzi jubileusz z okazji powrotu pod skrzydła Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. 01.12.2022 14:29
SARZYŃSKI: FOODTRUCKI TO NIE OGRÓDKI GASTRONOMICZNE
SARZYŃSKI: FOODTRUCKI TO NIE OGRÓDKI GASTRONOMICZNE
Temat naliczania opłat za miejsca zajmowane przez foodtrucki podczas tegorocznej majówki, wrócił na sesji rady miejskiej w Głogowie. Prezydent Rokaszewicz uważa, że słusznie zastosowano stawkę jak za ogródki gastronomiczne. Innego zdania jest opozycja, która wytyka, że opłata powinna być 16-krotnie wyższa, jak za stoiska handlowe. Dlatego radni wnioskowali o zgłoszenie sprawy do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, który mógłby sprawę rozstrzygnąć. 01.12.2022 14:25    2
VITALIJ NAT: BYŁEM W SZOKU
VITALIJ NAT: BYŁEM W SZOKU
Jeszcze niedawno ci sami zawodnicy potrafili zagrać w ataku z ponad 70-procentową skutecznością, a w drugiej połowie meczu Superligi PGNiG z Górnikiem trafili ledwie 8 razy na 20 prób. W całym meczu zaliczyli 14 błędów technicznych. Jak to możliwe? - pytamy trenera głogowian, Vitalija Nata. - Czy taktyka obrana na mecz była zła, czy zawodnicy nie zastosowali się do wskazówek trenerów? 01.12.2022 10:04
POJEDYNEK BRAMKARZY: DEREVIANKIN KONTRA WYSZOMIRSKI
POJEDYNEK BRAMKARZY: DEREVIANKIN KONTRA WYSZOMIRSKI
Najlepszym zawodnikiem meczu 12. serii Superligi PGNiG pomiędzy Chrobrym i Górnikiem kibice wybrali Antona Dereviankina, który w pierwszej połowie zaliczył 9 udanych interwencji. W całym spotkaniu odbił 15 piłek i zdobył jedną bramkę. Lepiej od niego wypadł jednak bramkarz gości – Piotr Wyszomirski, który aż 24 razy zatrzymywał głogowian. 01.12.2022 09:54
STRZELNICĘ KUPIONO I….CISZA
STRZELNICĘ KUPIONO I….CISZA
Zakup ten zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego w październiku 2019 za prawie 200 tysięcy złotych. Urządzenie to jest w paczkach przechowywane od prawie trzech lat w piwnicy ratusza miejskiego. Mowa o strzelnicy mobilnej, która nie została ani razu użyta i w tym czasie minął jej okres gwarancyjny. 30.11.2022 14:40    2
ZDZIKOT: PAMIĘTAMY O NICH
ZDZIKOT: PAMIĘTAMY O NICH
W Dniu Pamięci Ofiar Wypadków w Pracy w KGHM przedstawiciele Zarządu Polskiej Miedzi, Oddziałów KGHM, spółek Grupy Kapitałowej, organizacji związkowych, samorządów oraz osoby prywatne oddały hołd ofiarom wypadków. 30.11.2022 14:39
KOLEJARZE Z WILEŃSZCZYZNY
KOLEJARZE Z WILEŃSZCZYZNY
W piątkowy wieczór w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa odbył się koncert Orkiestry Dętej Huty Miedzi "Głogów" dedykowany wszystkim kolejarzom oraz spotkanie autorskie z Dominiką Leszczyńską, autorką książki pt. "Kolejarze z Wileńszczyzny". 30.11.2022 09:00    2
POSEŁ ZACHĘCA DO SKORZYSTANIA Z RZĄDOWEGO PROGRAMU
POSEŁ ZACHĘCA DO SKORZYSTANIA Z RZĄDOWEGO PROGRAMU
„Polski Ład dla kultury" to nowa propozycja rządu dla samorządów, które zechcą skorzystać z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Z budżetu państwa na to przedsięwzięcie ma zostać przeznaczone 3 mld złotych. 29.11.2022 14:58
POWIAT OBNIŻA WYCENĘ, RADNY PYTA
POWIAT OBNIŻA WYCENĘ, RADNY PYTA
Na wczorajszej sesji rady powiatu głogowskiego, radny Andrzej Krzemień pytał starostę, Jarosława Dudkowiak, dlaczego powiat obniża wycenę działek na Żarkowie. Ich wartość została zmniejszona o 10%. 29.11.2022 14:57
- TO BYŁ DRAMAT - DEREVIANKIN O KOLEGACH
- TO BYŁ DRAMAT - DEREVIANKIN O KOLEGACH
W 32. minucie spotkania 12. kolejki Superligi PGNiG Chrobry prowadził z Górnikiem 12:11 i wydawało się, że głogowianie mają wszystko pod kontrolą. To co się wydarzyło później zdziwiło nie tylko kibiców, ale i samego trenera Vitalija Nata. Jeszcze podczas meczu był zaskoczony nie tylko rozegraniami akcji, ale i słabymi rzutami, które bez problemu odbijał stojący w bramce Piotr Wyszomirski. 29.11.2022 08:10
Reklama
Reklama