Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Grębocice

W GRODOWCU POWSTANIE NOWA ŚWIETLICA WIEJSKA
Gmina Grębocice ogłosiła przetarg na budowę
W GRODOWCU POWSTANIE NOWA ŚWIETLICA WIEJSKA

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali. Jeszcze w tym roku ruszyć ma budowa nowej świetlicy wiejskiej w Grodowcu. Obiekt ma mieć prawie 200 m kw. powierzchni, a nowoczesny projekt zapewni komfort podczas organizacji wszelkich spotkań i imprez.

02.06.2026 13:25
W NIEDZIELĘ WYŚCIG WYSZEHRADZKI. JEST APEL DO KIEROWCÓW
Trasa przejazdu Visegrad 4 Bicycle Race - Grand Prix Polski
W NIEDZIELĘ WYŚCIG WYSZEHRADZKI. JEST APEL DO KIEROWCÓW

Wystartują z głogowskiego Rynku i zahaczą o Jerzmanową i zakończą wyścig w Gminie Grębocice. Już w niedzielę, 7 czerwca, odbędzie się wyścig kolarski Visegrad 4 Bicycle Race - Grand Prix Polski, dlatego organizatorzy apelują do kierowców o ostrożną i uważną jazdę oraz stosowanie się do ograniczeń i poleceń służby zabezpieczającej uczestników rywalizacji.

02.06.2026 08:47
RZECZYCA: PIERWSZY MECZ NA NOWYM BOISKU I OD RAZU KOMISJA DYSCYPLINARNA
Kibice zagłuszali wystąpienie dyrektorki szkoły, poleciały race
RZECZYCA: PIERWSZY MECZ NA NOWYM BOISKU I OD RAZU KOMISJA DYSCYPLINARNA

Otwarcie nowego boiska piłkarskiego przy szkole podstawowej w Rzeczycy miało być wielkim wydarzeniem dla wszystkich mieszkańców. Gmina zainwestowała w nie 300 tys. zł z myślą o tym, że będzie służyło zarówno uczniom, jak i lokalnej drużynie GKS Piast Rzeczyca. Podczas uroczystości zabrakło jednak szkolnych akcentów, a gratulacje i prezenty odbierał prezes Piasta, podczas gdy krótkie przemówienie dyrektorki placówki zagłuszali kibice, a na płocie zawisł szkalujący ją transparent.

01.06.2026 14:45    13    1
OTWARCIE NOWEGO BOISKA W RZECZYCY: RACE I OBRAŹLIWE TRANSPARENTY
Klub Piast Rzeczyca miał zakusy, ale gmina Grębocice wybudowała boisko szkolne
OTWARCIE NOWEGO BOISKA W RZECZYCY: RACE I OBRAŹLIWE TRANSPARENTY

Na pozór wszystko gra. Jest nowe piękne boisko za 300 tys. zł, z którego w czasie lekcji będą korzystać uczniowie i na którym trenować będzie miejscowy klub piłkarski - korzystając przy tym ze szkolnych szatni i zaplecza sanitarnego... Ale, choć oficjalnie nikt tego powiedzieć nie chce, to zdaniem niektórych... nie tak miało być. Pod skorupą wymuszonego spokoju, wre.

31.05.2026 18:42    18
800 ROWERZYSTÓW NA GREBOCICKICH ŚCIEŻKACH
XXIII Rodzinny Rajd Rowerowy
800 ROWERZYSTÓW NA GREBOCICKICH ŚCIEŻKACH

Ponad 800 rowerzystów wyjechało na trasę dzisiejszego Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Grębocicach zorganizowanego przez wójta gminy Grębocice oraz Centrum Kultury i Sportu w Grębocicach.

30.05.2026 12:49
PERŁOWE GODY W GRĘBOCICACH
XXX Turniej Wsi Gminy Grębocice
PERŁOWE GODY W GRĘBOCICACH

To już 30. edycja, a skoro 30 lat minęło, to... perłowe gody i wesele. Taki właśnie był przewodni motyw jubileuszowego, XXX Turnieju Wsi Gminy Grębocice, który w miniony weekend odbył się w grębocickim parku. Na turniejowym, ślubnym starcie stanęło dziewięć sołectw i sześcioro sołtysów, którzy razem z młodymi i gośćmi weselnymi starli się w tańcu i weselnych zabawach. Konkurencje wymagały nie lada refleksu i sprytu, rywalizacja była pół żartem, pół serio, a ubaw... Sami zobaczcie!

25.05.2026 21:22
BUDYNEK PO PRZEDSZKOLU BĘDZIE SŁUŻYŁ SENIOROM
W Grębocicach powstanie "strefa" 60+, która będzie centrum aktywności dla seniorów z terenu gminy
BUDYNEK PO PRZEDSZKOLU BĘDZIE SŁUŻYŁ SENIOROM

Budynek w grębocickim parku, w którym do niedawna mieściło się gminne przedszkole, po przystosowaniu do potrzeb osób starszych i zamontowaniu windy, stanie się miejscem spotkań najstarszego pokolenia mieszkańców gminy. Powstaną tu sale o różnego rodzaju warsztatów zajęć dla seniorów oraz świetlica, w której będą mogli spędzać czas w towarzystwie znajomych. W ofercie miałyby się również znaleźć przygotowywane na miejscu posiłki.

22.05.2026 17:34
Jabłoński: Chcemy poprawiać jakość życia naszych mieszkańców
Gmina Grębocice przygotowuje się do remontów kolejnych i budowy nowych dróg na nowych osiedlach
Jabłoński: Chcemy poprawiać jakość życia naszych mieszkańców

Samorząd pracuje nad kolejnymi projektami infrastrukturalnymi, które mają kluczowe znaczenie dla lokalnej społeczności. Być może już w przyszłym roku, po zakończeniu przebudowy ul. Kolejowej w Grębocicach, drogowcy wezmą się za kolejną ulicę Długą. Ale w gminie, która wciąż się rozwija i przyciąga coraz więcej nowych mieszkańców, poza remontami już istniejących dróg, budowane są także nowe, na nowych osiedlach. Gdzie?

20.05.2026 21:29
GMINA GRĘBOCICE INWESTUJE W DROGI
GMINA GRĘBOCICE INWESTUJE W DROGI

Tylko w 2026 roku gmina Grębocice wyda na budowy i przebudowy dróg ponad 20 mln zł. To inwestycje, które będą realizowane jeszcze w tym roku oraz te, które obecnie znajdują się na etapie projektowania i pozyskiwania zewnętrznego finansowania, a ich realizacja planowana jest w roku 2027.

20.05.2026 14:30
NOWE DROGI I OŚWIETLENIE W OBISZOWIE
Pelczar: Gmina Grębociece rocznie przeznacza ponad 20 mln zł na drogi
NOWE DROGI I OŚWIETLENIE W OBISZOWIE

Około 400 tys. zł - to łączny koszt inwestycji, które jeszcze w tym roku gmina Grębocice zrealizuje w miejscowości Obiszów. To oświetlenie kilometra drogi powiatowej i nowej drogi osiedlowej oraz utwardzenie drogi gruntowej przy nowo powstającym osiedlu mieszkaniowym.

18.05.2026 17:18