Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

walka

Nokaut w pierwszej rundzie. Muszyński wygrywa w Tokio
Polkowiczanin błyskawicznie wygrał na gali K-1 REVENGE
Nokaut w pierwszej rundzie. Muszyński wygrywa w Tokio

To był powrót, o jakim marzył Kacper Muszyński. Reprezentant Armii Polkowice podczas prestiżowej gali K-1 REVENGE w Tokio nie dał najmniejszych szans swojemu rywalowi. Polak potrzebował niespełna minuty, aby zakończyć pojedynek z Seiyą Tanigawą.

31.05.2026 18:08
Kacper Muszyński wraca do Japonii. Wielka walka na gali K-1
Polkowiczanin przed wielkim wyzwaniem
Kacper Muszyński wraca do Japonii. Wielka walka na gali K-1

Przed Kacprem Muszyńskim kolejne wielkie wyzwanie w światowym kickboxingu. Zawodnik Armii Polkowice wystąpi podczas elitarnej gali K-1 REVENGE w Tokio, gdzie zmierzy się z Japończykiem Seiyą Tanigawą. Rywal polkowiczanina to bardzo doświadczony zawodnik. Tanigawa jest mistrzem organizacji Krush należącej do federacji K-1 oraz finalistą turnieju K-1 World GP 2022. Do tej pory rywalizował głównie w kategorii cruiser do 90 kilogramów, jednak tym razem zejdzie do niższej kategorii wagowej.

25.05.2026 12:45
Złoty medal w debiucie
Sebastian Metliński wygrał ogólnopolskie zawody MMA
Złoty medal w debiucie

Sebastian Metliński, zawodnik Armii Polkowice, zdobył złoty medal podczas ogólnopolskich amatorskich zawodów ALMMA 258. Turniej rozegrano w Pyrzycach. Reprezentant Armii Polkowice rywalizował w kategorii Senior MMA – Ograniczona Formuła do 84 kilogramów. Sebastian Metliński wygrał dwa pojedynki i sięgnął po końcowe zwycięstwo. Dla zawodnika był to jednocześnie debiut w kategorii senior.

13.05.2026 13:17
Mateusz Janur pewnie zwycięża podczas gali OKTAGON MMA
Debiut zakończony zwycięstwem
Mateusz Janur pewnie zwycięża podczas gali OKTAGON MMA

11 kwietnia 2026 roku w Szczecinie odbyła się gala organizacji OKTAGON MMA. Wydarzenie zorganizowano w hali ENEA Arena. Była to pierwsza gala tej największej europejskiej organizacji MMA zorganizowana w Polsce. W karcie walk pojawił się zawodnik z Zagłębia Miedziowego, Mateusz Janur. Zawodnik na co dzień pracuje jako górnik w KGHM Polska Miedź i reprezentuje klub Armia. Dla Mateusza Janura był to debiut w organizacji OKTAGON MMA. Polak rywalizował w kategorii wagowej do 88 kilogramów. Rywalem zawodnika z Polski był Szwed Robin Roos. Po trzech rundach sędziowie jednogłośnie wskazali zwycięstwo Mateusza Janura. Walka zakończyła się decyzją sędziów 3:0.

12.04.2026 12:08
Walka ze szczurami w Polkowicach. Trwa deratyzacja
Obowiązkowa deratyzacja
Walka ze szczurami w Polkowicach. Trwa deratyzacja

W gminie Polkowice prowadzona jest obowiązkowa akcja deratyzacyjna. Działania rozpoczęły się 15 marca i potrwają do 15 kwietnia. Ich celem jest ograniczenie liczby gryzoni oraz zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych. Zgodnie z obwieszczeniem burmistrza Polkowic obowiązek przeprowadzenia deratyzacji spoczywa na właścicielach oraz zarządcach nieruchomości. Dotyczy to także użytkowników wieczystych, jednostek organizacyjnych oraz innych podmiotów korzystających z nieruchomości na terenie gminy. Oznacza to konieczność wykonania odpowiednich działań zarówno w budynkach, jak i na terenach przyległych. Chodzi między innymi o zabezpieczenie miejsc, przez które gryzonie mogą dostać się do środka, a także o usunięcie odpadów stanowiących dla nich źródło pożywienia.

09.04.2026 09:03
ARMIA GOSPODARZEM ZGRUPOWANIA KICKBOXERÓW
ARMIA GOSPODARZEM ZGRUPOWANIA KICKBOXERÓW

Zawodowi, polscy kickboxerzy mieli okazję trenować i doskonalić swoje umiejętności w jednym z najlepszych klubów w kraju. W Polkowicach odbyło się trzydniowe zgrupowanie szkoleniowe przygotowane przez tutejszą Armię. Sportowcy pracowali nad techniką, przygotowaniem fizycznym oraz taktyką walki.

15.03.2026 21:14
TRZECH FIGHTERÓW, JEDNA GALA
TRZECH FIGHTERÓW, JEDNA GALA

Zawodnicy Polkowickiej Armii przygotowują się do kolejnych walk. Kacper Muszyński, Patryk Kłak i Marcin Niciński wystąpią na popularnej gali Strike King. Z naszą kamerą odwiedziliśmy więc sportowców podczas treningu i zapytaliśmy o ich przygotowania, formę oraz nastawienie przed zbliżającą się galą.

13.03.2026 21:53
Polkowiczanin znów w ringu. Muszyński walczy w Tokio
Polkowiczanin znów w ringu. Muszyński walczy w Tokio

Polkowice znów będą dumne ze swojego mistrza. 8 lutego 2026 roku Kacper Muszyński wyjdzie do ringu w Tokio. Zmierzy się z Dengue Silvą z Brazylii. Rywal ma prawie dwa metry wzrostu i ponad 50 walk na koncie.

05.02.2026 15:47
Wielka walka Muszyńskiego w K-1 MAX
Eliminator do mistrzostwa
Wielka walka Muszyńskiego w K-1 MAX

To będzie jeden z najważniejszych występów w karierze zawodnika Armii Polkowice - Kacpra Muszyńskiego. Najlepszy polski kickboxer 8 lutego 2026 roku wejdzie do ringu w Japonii, gdzie zadebiutuje w wadze średniej do 75 kilogramów na gali K-1 MAX. Stawką pojedynku jest eliminator do pasa. Rywalem Polaka będzie Dengue Silva – aktualny mistrz organizacji Krush w kategorii 75 kg.

15.12.2025 09:50
Podwójny Mistrz!
Podwójny Mistrz!

To był słodko-gorzki wieczór dla zawodników Armii Polkowice. Marcin Niciński przegrał w Kambodży, natomiast mistrzem organizacji Strike King został Patryk „Kłaku” Kłak. Pokonał on Mateusza Janika w 5 rundowym starciu.

12.10.2025 12:39