Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

DUŻE ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Po feriach zimowych dojdzie do wielu zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Polkowicach. Najważniejsze z nich poniżej.
Kliknij aby odtworzyć

Uruchomienie nowej linii numer 10, która będzie kursować także na Aleję Jana Pawła II (ma to pomóc nagromadzeniu pasażerów, podróżujących w kierunku osiedla Polkowice Dolne). W przypadku linii nr 1 zmiany dotyczą początkowych i końcowych przystanków - będzie to Chocianowska i Zawilcowa, ten autobus w niektórych kursach pojedzie także do Biedrzychowej. Pojawi się też dodatkowy kurs poranny i wieczorny. Linia nr 10 i 1 obsługiwać mają ROD Miedzianka (wybrane kursy - według rozkładu). 

Nowy przystanek autobusowy pojawi się w pobliżu starostwa/centrum handlowego przy ul. Młyńskiej. Na ulicy Żonkilowej przystanek zostanie przywrócony (03 na os. Polkowice Dolne). Utworzono również dodatkową linię z myślą o dzieciach dojeżdżających do szkoły - linia S6 na trasie Biedrzychowa - Polkowice 3 Maja/SP3 przez ulicę Wojska Polskiego. 

Zlikwidowano linie 7 oraz 6. 

Ważne informacje również dla pracowników LSSE: weekendową linię nr 2 wydłużono do Sobina, a linię 26 o przystanek Zanam/Mercus. Linia 2A będzie funkcjonować pod nową nazwą - linia 8. 

Wszystkie podane zmiany wejdą w życie 17 lutego, a przejazdy wciąż pozostają bezpłatne.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Js 02.02.2025 19:22
Proszę zrobić jakiś autobus po 15 żeby jechał przez nową wieś na parchow

Realista 19.02.2025 10:05
Dla 3 osób? Nierealne.

D Pawlo 01.02.2025 17:09
A może linie nr 20 przestawić dzieciaki kończą lekcje o 11:25 a autobus 11:10 a następny dopiero o 15:35

H Wolska 01.02.2025 16:24
A czy 110 coś więcej kursów

01.02.2025 01.02.2025 00:33
Dobrze że nie dali nowego numerka linii 3 bo to jedzie do Jędrzychowa do szkoły a dużo osób jedzie do szkoły autobusem więc też mogli dać te większe autobusy.

Temperatura: 12°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: PS Bardzom ciekaw ilu jeszcze pracowników oświaty odejdzie ze szkoły nadzorowanej przez przemiłą Panią dyrektor. To podobno nowy zwyczaj w Rzeczycy. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 07:25 Źródło komentarza: DOBRY ROK DLA SZKOŁY W RZECZYCY Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Chłopaki zorganizowali pierwszy mecz na dużą skale, ten mecz zjednoczył wszystkie wioski dookoła. Dajcie im pole manewru do dalszych działań tego chce społeczność. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 07:21 Źródło komentarza: DOBRY ROK DLA SZKOŁY W RZECZYCY Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Bardzo ciekawe. Szkoda, że mieszkańcy nie podzielają zdania wójta i Pani dyrektor. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 07:13 Źródło komentarza: DOBRY ROK DLA SZKOŁY W RZECZYCY Autor komentarza: x Treść komentarza: Tyle tych artykułów jaka to pani d jest wspaniała, że za niedługo chyba sam zacznę w to wierzyć… kłamstwo powtarzane tysiąc razy w końcu staje się prawdą co? Data dodania komentarza: 11.06.2026, 20:55 Źródło komentarza: DOBRY ROK DLA SZKOŁY W RZECZYCY Autor komentarza: 1 Treść komentarza: Boisko w Grebocicach również jest na terenie szkoły, podczas meczu właśnie z Piastem Rzeczyca był alkohol, race, race i jeszcze race, wyzwiska. Była obecna policja która nie potrafiła zapanować nad kibicami. Obecny był również wójt jak i inni blisko związani z gminą i co, i nic. Po meczu zdemolowane toalety itd A tutaj wielkie halo bo parę rac było na pierwszym meczu Piasta na boisku w Rzeczycy, dziwne byłoby gdyby rac zabrakło. Data dodania komentarza: 11.06.2026, 16:23 Źródło komentarza: DOBRY ROK DLA SZKOŁY W RZECZYCY Autor komentarza: Kibic Treść komentarza: Jeśli było ogromne zmęczenie to dlaczego trener zwlekał ze zmianami i nie rotował! Doświadczenie siedziało na ławce… a obrony w tym meczu nie było i powinna zostać wzmocniona już w 2 połowie. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 16:50 Źródło komentarza: PRZEMĘCZENIE, PRESJA, POZIOM SPORTOWY? CO ZADECYDOWAŁO O BRAKU AWANSU?
Reklama
Reklama