Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 sierpnia 2025 08:05
Reklama

OŚRODEK DLA IMIGRANTÓW W POLKOWICACH?

Temat ewentualnego utworzenia w Polkowicach centrum integracyjnego dla imigrantów pojawił się podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Radna Katarzyna Godek-Kowalik zwróciła uwagę na doniesienia dotyczące działań podejmowanych w sąsiednich gminach, gdzie – jak twierdziła – miały pojawić się osoby sprawdzające świetlice z dostępem do zaplecza sanitarnego. Radna zapytała wprost, czy podobne działania odbyły się również w Polkowicach oraz czy gmina otrzymała pismo ze strony wojewody w sprawie utworzenia centrum. Na pytanie nie padła jednak żadna konkretna odpowiedź. Przewodniczący Rady Miejskiej, Piotr Cybulski, zasugerował, aby radna złożyła interpelację w formie pisemnej. Jak podkreślił, sprawa wymaga poważnego podejścia i przemyślanej odpowiedzi ze strony burmistrza.
Kliknij aby odtworzyć

Zgodnie z przepisami, burmistrz będzie miał 14 dni na udzielenie odpowiedzi na pisemną interpelację. Jak zapowiedział przewodniczący, odpowiedź zostanie nie tylko przekazana radnej, ale również opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej, by każdy zainteresowany mieszkaniec miał dostęp do pełnych informacji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 15°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SpołeczeństwoTreść komentarza: Jakie społeczeństwo sie domaga?? Wasz komitet to nie całe społeczeństwo! Gdyby nie Wasze podłudzanie ludzi, wymyślony problem nielegalnych imigrantów nie byłoby tej szopki nienawiści z Waszej strony! Teraz to społeczeństwo zaczyna się bac Was!Data dodania komentarza: 31.07.2025, 12:26Źródło komentarza: JEST OŚWIADCZENIE KS "BEZPIECZNY GŁOGÓW" W SPRAWIE ODRZUCENIA WNIOSKU O REFERENDUMAutor komentarza: lolTreść komentarza: Ot i starosta sam się ustawił w cieniu Kolegiaty xDData dodania komentarza: 24.07.2025, 22:58Źródło komentarza: KTO POD KIM DOŁKI KOPIE, CZYLI "W CIENIU KOLEGIATY" CZY "RAZEM DLA TRADYCJI"?Autor komentarza: KiciuśTreść komentarza: Dobra nazwa jest w Cieniu Kolegiaty i ten nie Głogowianin Starosta niech nie kombinuje.Data dodania komentarza: 17.07.2025, 17:41Źródło komentarza: KTO POD KIM DOŁKI KOPIE, CZYLI "W CIENIU KOLEGIATY" CZY "RAZEM DLA TRADYCJI"?Autor komentarza: WiktorTreść komentarza: Najłatwiej promować się na już sprawdzonej i lubianej uroczystości.Jest to duża pokusa dla miernot,nie potrafiących samemu coś stworzyć.Do tego te krętactwa urzędu,ale to akurat taki znak firmowy tej opcji poliycznej.Jeśli to jest teren parafii,to ona decyduje o nazwie,.Data dodania komentarza: 16.07.2025, 06:47Źródło komentarza: KTO POD KIM DOŁKI KOPIE, CZYLI "W CIENIU KOLEGIATY" CZY "RAZEM DLA TRADYCJI"?Autor komentarza: BBTreść komentarza: Straszna tragedia ! Wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny. Serce pęka! 😭😭😭Data dodania komentarza: 6.07.2025, 10:12Źródło komentarza: Śmiertelny wypadek w ZG Polkowice-SieroszowiceAutor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Cieszę się że takie filmy powstają, relacje tych ludzi nie zostaną, zapomniane.Data dodania komentarza: 27.06.2025, 21:03Źródło komentarza: ANIELA OLSZEWSKA: MIELIŚMY JEDNĄ PODUSZKĘ
Reklama
Reklama