Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Piknik rodzinny i rajd "Orly na rowerach" w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Wilkowie

ROWEROWY RAJD ORŁÓW Z WILKOWA

Podkreślają, że szkoła jest sercem ich wsi i miejscem integracji wszystkich mieszkańców, dlatego nie odpuszczają i działają jak zwykle - na pełnych obrotach. Tym razem cała para lokalnej społeczności poszła w piknik rodzinny i rajd rowerowy, zorganizowane w szkole w Wilkowie z okazji Dnia Dziecka.
Kliknij aby odtworzyć

I choć w związku z wyborami, mieszkańcy protestujący przeciwko likwidacji placówki przenieśli transparenty ze szkolnych murów na prywatne płoty, najważniejszego celu – obrony szkoły – z oczu nie tracą. Do udziału we wspólnej zabawie zaprosili wójta gminy Głogów Bartłomieja Zimnego i starostę Michała Wnuka. Żaden się jednak nie pojawił. Starosta podesłał dzieciom drobne niespodzianki, a wójt w tym czasie przyjmował w urzędzie interesantów, bo jak mówi – nie ma zastępcy. 

Tymczasem jeszcze do piątku, 6. czerwca, mieszkańcy wsi wchodzących w skład obecnego obwodu szkolnego Szkoły Podstawowej w Wilkowie mogą wypełniać w Urzędzie Gminy Głogów ankiety dotyczące wyboru szkoły obwodowej dla ich miejscowości. Wybierają między szkołami w Wilkowie i Serbach. Mieszkańcy Wilkowa uważają, że to przymiarki do przyszłej likwidacji ich szkoły, a wójt Bartłomiej Zimny zapewnia, że o likwidacji - przynajmniej na razie, nie ma mowy. 

Tymczasem jeszcze do piątku, 6. czerwca, mieszkańcy wsi wchodzących w skład obecnego obwodu szkolnego Szkoły Podstawowej w Wilkowie mogą wypełniać w Urzędzie Gminy Głogów ankiety dotyczące wyboru szkoły obwodowej dla ich miejscowości. Wybierają między szkołami w Wilkowie i Serbach. Mieszkańcy Wilkowa uważają, że to przymiarki do przyszłej likwidacji ich szkoły, a wójt Bartłomiej Zimny zapewnia, że o likwidacji - przynajmniej na razie, nie ma mowy. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 27°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jprd Treść komentarza: Kolejny miesiąc korków. Szkoda, że przy tak ważnej przeprawie nie zdecydowano się na pracę 24 godziny na dobę i większą liczbę ekip. Nawet jeśli wiązałoby się to z dodatkami za pracę w nocy i wyższymi kosztami, mieszkańcy zaoszczędziliby mnóstwo czasu, paliwa i nerwów. Czasem warto zapłacić więcej wykonawcy, żeby utrudnienia trwały kilka dni krócej, a nie kilka tygodni. Data dodania komentarza: 30.07.2026, 11:34 Źródło komentarza: KOLEJNY ETAP REMONTU NA MOŚCIE - CZEKA NAS KILKA TYGODNI Z KORKAMI? Autor komentarza: Koza Treść komentarza: Niech zrobią drugi tor i wyremontują most kolejowy w stronę Leszna i peron na starym mieście dla wysiadających z pociągu jadącego z wrocławia stacja Stare miasto Głogów Data dodania komentarza: 29.07.2026, 16:14 Źródło komentarza: Głogów gospodarzem rozmów o przyszłości kolei i nowych inwestycjach Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: "czy z tych blogów" ? Data dodania komentarza: 29.07.2026, 10:44 Źródło komentarza: Od 1 sierpnia nowe zasady oddawania odpadów w Głogowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Lepiej kody QR wprowadzić jak w innych miastach https://www.money.pl/gospodarka/wywoz-smieci-na-pszok-tylko-z-kodem-qr-miasto-wprowadzi-nowe-zasady-od-stycznia-7197937709624256a.html Data dodania komentarza: 28.07.2026, 20:19 Źródło komentarza: GPK USZCZELNIA SYSTEM ODPADÓW Autor komentarza: Zi Treść komentarza: Głównego zarządcy dróg Bolesława Chrobrego z Kotli Data dodania komentarza: 28.07.2026, 16:57 Źródło komentarza: JEST PIERWSZA PROPOZYCJA NAZWY DLA DRUGIEGO MOSTU NA ODRZE Autor komentarza: X Treść komentarza: I wracamy do punktu wyjścia jak było kiedyś, i znowu ludzie będą zostawiać swoje śmieci pod blokami i w gdzie popadnie ,bo zamiast byc łatwiej to zaczyna byc trudniej Data dodania komentarza: 28.07.2026, 16:46 Źródło komentarza: Od 1 sierpnia nowe zasady oddawania odpadów w Głogowie
Reklama
Reklama