Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 17 marca 2026 10:02
Reklama Obozy żeglarskie Farwater nad Jeziorem Sławskim.

Co z laboratorium w PCUZ?

Dokładnie 5 czerwca polkowiccy radni na swoje skrzynki mailowe otrzymali informację, a zarazem apel od pracowników laboratorium diagnostycznego Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. Dotyczył on outsourcingu, a więc wyprowadzenia laboratorium poza struktury PCUZ i przekazania zadań prywatnej firmie zewnętrznej. Po licznych próbach kontaktu uzyskaliśmy informacje od prezesa zarządu PCUZ, który mówi: „uspokajam mieszkańców, żadne decyzje w tej sprawie nie zostały podjęte, a jeśli jakieś zapadną, to z pewnością będą one z korzyścią dla pacjentów”.
Co z laboratorium w PCUZ?

Pytaliśmy o sygnały, które docierają od pracowników laboratorium, odpowiedź była podobna: „żadne decyzje nie zostały podjęte”. Prezes nie chciał zabierać głosu przed kamerą. Dziś odbyła się również komisja zdrowia, a Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych wydało następujący komunikat: Mówimy STOP medialnym doniesieniom o rzekomej prywatyzacji laboratorium. Nie ma mowy o żadnej sprzedaży – powołany zespół analizuje możliwości rozwoju diagnostyki dla pacjentów – np. poprzez umowę na wykonywanie tych usług – w tym samym miejscu w PCUZ i z wykorzystaniem naszego zespołu pracowników – przez dużą ogólnopolską firmę diagnostyczną. Tak, aby pacjenci nie musieli szukać specjalistycznych badań w innych laboratoriach - byłyby one na miejscu w PCUZ.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Mieszkaniec GminyTreść komentarza: Wojt debil jak zawsze to powtarzam.Data dodania komentarza: 17.03.2026, 07:40Źródło komentarza: BARTŁOMIEJ ZIMNY: NIE BĘDZIEMY WYRĘCZAĆ POWIATUAutor komentarza: PppTreść komentarza: Ciekawe co piła i jak długo. Jeżeli czysta to ok bo nie plami honoruData dodania komentarza: 16.03.2026, 11:49Źródło komentarza: Pijana kierująca jechała 100 km z Wrocławia. Ponad 3 promileAutor komentarza: PppTreść komentarza: Konkurs głogowski czy ogolnopolskiData dodania komentarza: 15.03.2026, 18:59Źródło komentarza: DĄB Z GŁOGOWA ZAWALCZY O TYTUŁ DRZEWA ROKU 2026Autor komentarza: PatiTreść komentarza: Uklony dla Pana Pawła,nauczyciela w szkole w Grebocicach,który zaszczepił w dzieciach chęć do gry w szachy.Dobra robota. Gratulacje dla wszystkich szachistów małych i dużychData dodania komentarza: 14.03.2026, 18:46Źródło komentarza: W GRĘBOCIACH TRWA V TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA GMINYAutor komentarza: mieszkaniec wiejskiej gminy Głogów, wyborcaTreść komentarza: Brawo, rodzice z innych miejscowosci powinni zatem wnioskować do rady gminy o finansowanie biletów miesięcznych dla młodzieży dojeżdżającej do szkół średnich w Głogowie. PROSZĘ JEDNAKOWO TRAKTOWAĆ MIESZKAŃCÓWData dodania komentarza: 13.03.2026, 13:00Źródło komentarza: SZEŚCIU WSIOM W GMINIE GŁOGÓW GROZI ODCIĘCIEAutor komentarza: DuchTreść komentarza: Brawo panowie tak dalej a będzie nam się lepiej miszkałoData dodania komentarza: 13.03.2026, 00:53Źródło komentarza: Kradł rower i perfumy w Przemkowie. 23-latek zatrzymany przez policję
Reklama
Reklama