Płomienie bardzo szybko się rozprzestrzeniły i objęły dach całego budynku. Ze względu na zagrożenie strażacy podjęli decyzję o natychmiastowej ewakuacji mieszkańców. Z kamienicy bezpiecznie wyprowadzono sześć osób. Nikt nie został poszkodowany.
Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Chocianów oraz powiatu polkowickiego. Strażacy prowadzili intensywne działania gaśnicze, aby opanować ogień i zabezpieczyć budynek przed dalszym rozprzestrzenianiem się pożaru.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że straty materialne są bardzo poważne. Dach nad głową mogło stracić nawet pięć rodzin. Dokładne przyczyny pożaru oraz skala zniszczeń będą ustalane po zakończeniu akcji.
źródło: KP PSP POLKOWICE/ 112 Polkowice

Napisz komentarz
Komentarze