Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Przeprowadzka najpóźniej w kwietniu

NOWE PRZEDSZKOLE W GRĘBOCICACH PRAWIE GOTOWE

W nowym przedszkolu gminnym w Grębocicach trwają odbiory. Za kilka tygodni maluchy czeka przeprowadzka do przestronnych, słonecznych sal z nowym wyposażeniem i co z pewnością zachwyci wszystkie dzieci , nowymi zabawkami i placem zabaw.
Kliknij aby odtworzyć

W nowej placówce przy ul. Parkowej jest sześć dużych sal dla grup przedszkolnych, czyli 150 maluchów, a każda z nich ma własną łazienkę i pomieszczenie gospodarcze na sprzęt i pomoce dydaktyczne, a za przedszkolem znajduje się duży plac zabaw z nowymi urządzeniami. 

Gmina Grębocice rozwija swoją sieć szkolno - przedszkolną i inwestuje w edukację najmłodszych mieszkańców, bo jak zaznacza wójt Roman Jabłoński dostęp do edukacji na wysokim poziomie oraz służby zdrowia to dwa najważniejsze kryteria rozwoju całej gminy, który zaczyna się od mieszkańców.  Bezpieczeństwo, stabilność i komfort życia sprawiają, że w gminie kwitnie budownictwo jednorodzinne i to nie tylko dlatego, że mieszkańcy stąd nie uciekają, ale także dlatego, że wciąż jest tu miejsce dla kolejnych. 

Kiedyś Grębocice liczyły 1500 mieszkańców. Dziś to 1700 osób i jestem przekonany, że ta liczba będzie rosła w kolejnych latach. Jestem przekonany, że w ciągu czterech, góra pięciu lat, w przedszkolu będzie komplet dzieci

- mówi Roman Jabłoński.

Budowa przedszkola przy Pakowej kosztowała ok. 15 mln zł, z czego 8 mln to dofinansowanie z programu "Polski Ład". Swój wkład w inwestycję ma także KGHM Polska Miedź S.A. Gmina ma z miedziową spółką porozumienie, w ramach którego KGHM rekompensuje mieszkańcom gminy niedogodności związane z jego działalnością na tym terenie. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 20°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Narodowość? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 17:13 Źródło komentarza: Stracił panowanie nad autem i uderzył w rurociąg i Autor komentarza: Karolina Treść komentarza: Dobrze że nie zabił innych Data dodania komentarza: 20.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: Kotowiczanka Treść komentarza: "Warto było czekać na te...czasy". To wspaniała wiadomość dla mieszkańców Kotowic. Możemy się spodziewać licznych odwiedzin. Bardzo zły stan tej drogi działał odstraszająco. Dziękuję za tę decyzję. .. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 21:01 Źródło komentarza: Remont drogi Leszkowice–Kotowice. Powiat wyda ponad milion złotych Autor komentarza: Dan Treść komentarza: Jak motocyklista mógł stanąć w płomieniach po uderzeniu w barierkę i wyladowaniu w rowie? Przytwierdził się do tego motoru? Dym było widać już z daleka jadąc po S3. Dużo aut stawało i próbowało gasić tym co mieli w autach zanim przyjechały służby. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:33 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: JCTJ Treść komentarza: Przecież LSSE od 1 stycznia 2027 nie będzie mogło oferować inwestorom takich zniżek, jak dotychczas. Koniec balu, panno Lalu. Tylko nie wszyscy to dostrzegają. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 23:59 Źródło komentarza: STARA POCZTA I DEMAGOGIA Autor komentarza: Gdy od v Treść komentarza: Imie Emil? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:20 Źródło komentarza: Głogów: Po pościgu zatrzymano podejrzanego o kradzież katalizatora
Reklama
Reklama