Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obozy żeglarskie Farwater nad Jeziorem Sławskim.

Horror na koniec wakacji. Wiemy, gdzie rolnicy ustawią blokady

Agrounia zablokuje ważne trasy w czasie zmasowanych powrotów z wakacji. Rolnicy tłumaczą, że nie mają innego wyjścia, a rząd nie chce z nimi rozmawiać. Wiemy, jakimi trasami nie będzie można przejechać.
Horror na koniec wakacji. Wiemy, gdzie rolnicy ustawią blokady

Autor: iStock

Pojedyncze blokady dróg, trwające nawet dobę, organizowane są od kilku tygodni. Stoi za nimi Agrounia, czyli rolnicy którzy domagają się większej pomocy dla wsi. Mówią o za małych pieniądzach na walkę z Afrykańskim Pomorem Świń i za niskich odszkodowaniach dla rolników. Narzekają na zbyt duży import wieprzowiny i coraz trudniejsze zarabianie na produkcji rolnej.

W środę lider Agrounii, Michał Kołodziejczak przed tygodniem zapowiedział kolejne blokady dróg. Jak mówił, ma do nich dojść 24 i 25 sierpnia, czyli kilka dni przed końcem wakacji, w czasie wzmożonego ruchu na trasach. Tym razem nie będą to pojedyncze incydenty, ale wiele akcji. Takie blokady mogą trwać nawet 48 godzin.

Kołodziejczak właśnie podał informacje o planowanych działaniach. Skomentował także słowa premiera, który wyraził oczekiwanie, że szef MSWiA zareaguje na protesty w zdecydowany sposób. ­„Państwo jest przez nas odbierane, jak układ mafijny. Przypomina to, co czytamy w ‘Ojcu chrzestnym’ niż w państwie demokratycznym. Na nas ma być wysłana policja, na legalnie zgłoszone manifestacje.” – mówił rolnik.

Gdzie będą blokady

  • województwo kujawsko-pomorskie - droga krajowa nr 5;
  • województwo lubelskie - droga krajowa nr 19 (Radzyń Podlaski) oraz droga krajowa nr 76 (Wólka Zastawska);
  • województwo małopolskie - droga krajowa nr 79 (Wawrzeńczyce) + plan na kolejne dwie blokady (bez wskazanych miejsc);
  • województwo wielkopolskie - droga krajowa nr 11 (nowe miasto nad Wartą i Ostrów Wielkopolski);
  • województwo mazowieckie - Kozietuły;
  • województwo podkarpackie - droga krajowa nr 79 (Rzeszów);
  • województwo łódzkie - droga krajowa nr 12 (okolice Srocka); 
  • województwo warmińsko-mazurskie - droga krajowa nr 15 (okolice Sampławy i Lubawy).


Rolnicy mają podczas tych akcji zaprezentować 21 punktów, które „mają uleczyć polskie rolnictwo”. „Trzeba skończyć z fikcją, że PiS reprezentuje wieś. Polska wieś nie jest ich zapleczem.” – mówił podczas środowej konferencji Michał Kołodziejczak.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 20°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PppTreść komentarza: Po co komu ta komisja, chyba mają braki kasyData dodania komentarza: 30.04.2026, 22:02Źródło komentarza: Sejm powołał zespół ds. KGHM. Kto w jego składzie?Autor komentarza: DanutaTreść komentarza: Oby tylko nie przeszkadzali,bo zepsuć łatwo,ale naprawić trudno.Data dodania komentarza: 30.04.2026, 21:34Źródło komentarza: Sejm powołał zespół ds. KGHM. Kto w jego składzie?Autor komentarza: GumiśTreść komentarza: Dziwne trochę... To wszyscy bo warunki bo napiszą co chcą bo nie ma nic o tym jakie warunki na dole itd a 90% kom z kont fejkowych napisane i takie to wy kozaki jesteście że nie potraficie nawet podpisać się jak należy 🤣🤣🤣🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 29.04.2026, 09:03Źródło komentarza: Śmierć w pracy w KGHM. Akcja ratunkowa nie pomogłaAutor komentarza: CiekawedlaczegoTreść komentarza: Na myglogow o tej śmierci przez chwile było, później magicznie post usunięto……Data dodania komentarza: 28.04.2026, 21:39Źródło komentarza: Śmierć w pracy w KGHM. Akcja ratunkowa nie pomogłaAutor komentarza: BezpozdrowienTreść komentarza: Najłatwiej „śmierć naturalna”, nikt by nie dał rady tego przeżyć. Mobbing w kopalni się nigdy nie skończy, takich będą pneli tylko w górę.. tragedia, jak można stracić w sobie empatię za pieniądze, a zapomniana ze także są tylko pionkami tego systemu.Data dodania komentarza: 28.04.2026, 21:37Źródło komentarza: Śmierć w pracy w KGHM. Akcja ratunkowa nie pomogłaAutor komentarza: KółTreść komentarza: To już drugi taki przypadek w ostatnim czasie. 10-tego września ubiegłego roku na oddziale PeBeki na terenie Rudnej wywieziono na powierzchnię 26-cio letniego młodego pracownika. Podczas udzielania mu pomocy na dole stwierdzono u niego saturację na poziomie 76%, chłopak , co stwierdzono w szpitalu w Lubinie miał uszkodzoną trzustkę, nerki i płuca oraz wątrobę. 2-go października zmarł. Komisja nie stwierdziła nieprawidłowości, a prokuratura umorzyła postępowanie. Wszystko wskazuje na to że był to udar cieplny-wysiłkowy. A teraz zapytam ilu jeszcze musi w taki sposób odejść aby Kghm zabrał się za to na poważnie. Zapytam również gdzie są związki zawodowe, gdzie jest społeczna inspekcja pracy i cała PIP. Co na to Urząd Górniczy, czyżby nie został o zdarzeniu powiadomiony tak jak wszelkie media które nabrały wody w usta, a może im je zamknięto. Temat tej śmierci medialnie nie zaistniał, dlaczego?Data dodania komentarza: 28.04.2026, 21:34Źródło komentarza: Śmierć w pracy w KGHM. Akcja ratunkowa nie pomogła
Reklama
Reklama