Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 15 maja 2024 05:09

POLKOWICZANKI GORSZE... ALE LEPSZE. Lublin - BC Polkowice 73-77

Właśnie rozpoczął się mecz nr 4 finału Energa Basket Ligi. Po wczorajszym zwycięstwie BC Polkowice w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi z gospodarzami dzisiejszego spotkania - Polski Cukier Lublin 2:1.
Kliknij aby odtworzyć

Polkowiczanki dwukrotnie musiały odrabiać wysoką stratę: najpierw 15 punktów z pierwszej kwarty, a później 10 z trzeciej, kiedy to zagrały koszmarnie, trafiając zaledwie 4 na 18 rzutów. Swoją wielkość pokazały w końcówce meczu. Na nieco ponad minute przed końcem wygrywały lublinianki, ale wtedy sprawy w swoje ręce wzięły Artemis Spanou i Erica Wheeler. Polkowiczanki prowadzą na drodze do mistrzostwa, pomimo że miały blisko 10% gorszą skuteczność od rywalek.

7. minuta 21-7 Trzeciak za 3 punkty (-14)

11.minuta 28-13 Zec za 3 punkty (-15)

15.minuta 31-28 Gertchen (-3), 4 minuty 3-15

19.minuta 33-34 Wheeler (+1), 8 minut 5-21

20.minuta 38-38 Wheeler za 3

24.minuta 46-38 2x3 + 2 Lublin, BC 8 rzutów niecelnych (-8) Puter za 3

26.minuta 50-41 (-9) 4 niecelne

27.minuta 51-41 (-10) BC Polkwoice z gry 4/18

30.minuta 55-49 (-6)

32.minuta Zasada za 3 pkt. 57-54 (-3)

32.minuta Wheeler 57-56 (-1)

33.minuta Spanou za 3 57-59 (+2),

59-59, 61-59, 61-61, 63-61, 63-64, 66-64, 67-64, 67-66,

38. 69-66,

39. 69-69 - Spanou 3 pkt. i przechwyt

39. 70-69

39. 70-71 Wheeler

40.min. 20 sek. 70-73 Spanou

40.min. 15.sek. 73-73 Taylor