Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 12 sierpnia 2025 13:25
Reklama Życzenia dla Wojska Polskiego od ministra Kropiwnickiego.

Autobusy między Lubinem, Polkowicami i Głogowem? Trwają prace nad koncepcją.

Kilka miesięcy temu w polkowickim ratuszu odbyło się spotkanie samorządowców z Głogowa oraz Polkowic z wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego. Poruszonym wtedy tematem była likwidacja wykluczenia komunikacyjnego mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Włodarze zaapelowali do zarządu o realizację ustawowych zadań wojewódzkich i wypełnienia luki transportowej w zakresie połączeń pomiędzy miejscowościami w LGOM (w szczególności między miastami Lubin, Polkowice i Głogów). Teraz dowiadujemy się, że opracowywana jest koncepcja właśnie na takie przewozy autobusowe. Michał Rado - wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego przesłał w tej sprawie oficjalne pismo do burmistrza Polkowic.
Autobusy między Lubinem, Polkowicami i Głogowem? Trwają prace nad koncepcją.

W nawiązaniu do dotychczasowej korespondencji oraz prowadzonych rozmów w sprawie likwidacji wykluczenia komunikacyjnego mieszkańców Zagłębia Miedziowego, uprzejmie informuję, że Marszałek Województwa Dolnośląskiego, jako organizator publicznego transportu zbiorowego na obszarze województwa dolnośląskiego jest na etapie opracowywania koncepcji wojewódzkich przewozów autobusowych, obejmujących swoim zasięgiem obszar całego województwa, w tym obszar LGOM. Planowane zakończenie zasadniczych prac nad koncepcją przewiduje się na przełom I i II kwartału br. Po tym okresie zostaną Państwu przedstawione proponowane rozwiązania komunikacyjne w Zagłębiu Miedziowym.

O spotkaniu mówiliśmy tutaj: 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 27°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Henryk MikietynTreść komentarza: Społeczeństwo - to także ci, co milczą, choć mimo milczenia oficjalnego, prywatnie negują potrzebę ośrodków dla nachodźców. Całej Polski nie naprawimy, ale w Głogowie mamy prawo domagać się bezpieczeństwa. Ośrodek dla nachodzców, gdyby powstał, tego bezpieczeństwa nie zapewni.Data dodania komentarza: 10.08.2025, 18:10Źródło komentarza: JEST OŚWIADCZENIE KS "BEZPIECZNY GŁOGÓW" W SPRAWIE ODRZUCENIA WNIOSKU O REFERENDUMAutor komentarza: stefTreść komentarza: powinno uruchomić połączenie z Głogowa do ŻaganiaData dodania komentarza: 7.08.2025, 11:33Źródło komentarza: Pociągi pojadą szybciej do WrocławiaAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Prezydent za nasze pieniądze zatrudnia niekompetentnych pracowników w Ratuszu. Dlaczego Prezydencie wniosek był tak źle sporządzony, że Głogów znalazł się na 116 miejscu ? Żeby tak zmarnować tak duże pieniądze, skandal. Z całym szacunkiem, miasto Złotoryja uplasowało się na 50 pozycji !!! Dlaczego mieszkańcy nie są o tym wszystkim informowani ? Dlaczego zatrudnia się aż trzy osoby w Wydziale Komunikacji Społecznej ? Rzecznik prasowy jest mało kreatywny, nieuprzejmy i niekompetentny ! Czyżby zbyt długie zatrudnienie na stanowisku, brak indywidualnego rozwoju poprzez zasiedzenie. Chyba czas na zmiany na stanowiskach pracy w wielu Wydziałach Ratusza.Data dodania komentarza: 6.08.2025, 17:50Źródło komentarza: GŁOGÓW ROKASZEWICZA NA SAMYM KOŃCUAutor komentarza: MsrekTreść komentarza: Panie Sarzyński, a rusz pan 4 litery i sam szukaj możliwości finansowania.Data dodania komentarza: 6.08.2025, 17:42Źródło komentarza: GŁOGÓW ROKASZEWICZA NA SAMYM KOŃCUAutor komentarza: SpołeczeństwoTreść komentarza: Jakie społeczeństwo sie domaga?? Wasz komitet to nie całe społeczeństwo! Gdyby nie Wasze podłudzanie ludzi, wymyślony problem nielegalnych imigrantów nie byłoby tej szopki nienawiści z Waszej strony! Teraz to społeczeństwo zaczyna się bac Was!Data dodania komentarza: 31.07.2025, 12:26Źródło komentarza: JEST OŚWIADCZENIE KS "BEZPIECZNY GŁOGÓW" W SPRAWIE ODRZUCENIA WNIOSKU O REFERENDUMAutor komentarza: lolTreść komentarza: Ot i starosta sam się ustawił w cieniu Kolegiaty xDData dodania komentarza: 24.07.2025, 22:58Źródło komentarza: KTO POD KIM DOŁKI KOPIE, CZYLI "W CIENIU KOLEGIATY" CZY "RAZEM DLA TRADYCJI"?
Reklama
Reklama