Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nasze tematy

REKORDOWE ZADŁUŻENIE I REKORDOWA PENSJA
Kto "za", a kto "przeciw" maksymalnej podwyżce dla prezydenta Głogowa?
REKORDOWE ZADŁUŻENIE I REKORDOWA PENSJA
Wsłuchując się w głosy radnych można powiedzieć, że sprawa jest przesądzona i prezydent Głogowa będzie miał pensję wyższą o ponad tysiąc złotych, a więc więcej, niż wskaźnik inflacji i będzie wynosić ponad 21 tys. zł. Nowe wynagrodzenie będzie obowiązywało od 1 lipca 2025 roku, a to oznacza także wyrównanie. 24.11.2025 18:58
MIędzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Polskiej Miedzi Barbórka.
Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Polskiej Miedzi
MZZPPM ŚWIĘTOWAŁ BARBÓRKĘ
450 gwarków i zaproszonych gości świętowało Barbórkę podczas karczmy Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Polskiej Miedzi. Na cechowni Zakładów Górniczych „Rudna” było oczywiście gwarno i wesoło. Zanim jednak zgromadzeni oddali się zabawie uroczyście pożegnano odchodzących na emeryturę, a Lis Major przyprowadził młode lisy, które po skoku przez skórę, przyjęto w górniczych stan. 24.11.2025 17:23    1
Wybudują Centralną Bazę Zarządzania Kryzysowego
Ponad 6 mln zł na ochronę ludności
Wybudują Centralną Bazę Zarządzania Kryzysowego
W Starostwie Powiatowym w Polkowicach odbyło się spotkanie z cyklu „Bezpieczny Dolny Śląsk”. Wojewoda Dolnośląska Anna Żabska przedstawiła główne założenia programu Ochrona Ludności i Obrona Cywilna (OLiOC). Starosta Polkowicki Kamil Ciupak poinformował, że jedną z kluczowych inwestycji będzie budowa Centralnej Bazy Zarządzania Kryzysowego. Zapowiedział też liczne zakupy sprzętu i wyposażenia, które mają poprawić bezpieczeństwo mieszkańców w sytuacjach zagrożenia. 24.11.2025 17:05
PIENIĄDZE Z KPO DLA GŁOGOWSKIEGO SZPITALA, ZYSKA ODDZIAŁ WEWNĘTRZNY
Głogowski szpital z dużym wsparciem. Będzie nowoczesny sprzęt
PIENIĄDZE Z KPO DLA GŁOGOWSKIEGO SZPITALA, ZYSKA ODDZIAŁ WEWNĘTRZNY
Głogowski Szpital Powiatowy otrzymał półtora miliona złotych z Krajowego Planu Odbudowy. 24.11.2025 15:38
50 lat razem. Złote Gody w Pałacu w Suchej Górnej
50 lat razem. Złote Gody w Pałacu w Suchej Górnej
W zabytkowych wnętrzach Pałacu w Suchej Górnej odbyła się uroczystość uhonorowania par, które przeżyły razem 50 lat lub więcej. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymało dwanaście par z gminy Polkowice. Odznaczenia wręczał burmistrz Polkowic Wiesław Wabik. 24.11.2025 14:50
Odśnież auto, zanim ruszysz!
Odśnież auto, zanim ruszysz!
Zimowe warunki wymagają od kierowców szczególnej ostrożności i odpowiedzialności. Przed wyruszeniem w dłuższą trasę warto zadbać o kilka kluczowych aspektów bezpieczeństwa. Przede wszystkim kierowca powinien być wypoczęty – zmęczenie znacznie obniża koncentrację i czas reakcji, co w trudnych warunkach może mieć poważne konsekwencje. Należy również sprawdzić ogólny stan techniczny samochodu, w tym poziom płynów eksploatacyjnych, działanie świateł, sprawność hamulców i wycieraczek. Nie zapominajmy również o odpowiednich oponach. Zimowe opony, dostosowane do niskich temperatur i śliskiej nawierzchni, znacząco zwiększają bezpieczeństwo jazdy. Policja przypomina, że każdy kierujący ma obowiązek usunięcia z pojazdu śniegu i lodu, w tym z szyb, lusterek, świateł, tablic rejestracyjnych oraz dachu. 24.11.2025 14:09
GŁOGOWSCY PRACOWNICY SOCJALNI ŚWIĘTOWALI SWOJE ŚWIĘTO
Dzień Pracownika Socjalnego w Głogowie. Wsparcie, empatia i podziękowania
GŁOGOWSCY PRACOWNICY SOCJALNI ŚWIĘTOWALI SWOJE ŚWIĘTO
W Głogowie świętowano Dzień Pracownika Socjalnego. To święto osób, które przez cały rok wspierają mieszkańców w trudnych sytuacjach. Pracownicy socjalni pomagają seniorom, rodzinom, osobom z niepełnosprawnościami i wszystkim, którzy potrzebują wsparcia. 24.11.2025 14:00
KARCZMA SOLIDARNOŚCI NA TRADYCYJNA NUTĘ
Biesiada piwna w Lubinie. Związkowcy Solidarności bawili się w RCS-ie
KARCZMA SOLIDARNOŚCI NA TRADYCYJNA NUTĘ
W Zagłębiu Miedziowym trwa seria związkowych biesiad piwnych. Jedna z największych odbyła się w Lubinie, w hali RCES. W sobotnie popołudnie spotkało się tam około tysiąc członków NSZZ Solidarność ZG Polkowice-Sieroszowice oraz zaproszonych gości. Uczestnicy zasiedli przy stołach pełnych jedzenia i piwa. 24.11.2025 12:18
KGHM WYCOFUJE FINANSOWANIE. UJW PROSI GMINĘ O KOLEJNE ŚRODKI
KGHM WYCOFUJE FINANSOWANIE. UJW PROSI GMINĘ O KOLEJNE ŚRODKI
Nie jest to najlepszy czas dla Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. KGHM wypowiedział umowę dotyczącą realizacji jednego z kierunków. Dodatkowo szkoła zobowiązana jest wypłacić odprawy dla byłych pracowników. Skąd wziąć na to pieniądze? Odpowiedzią jest wniosek rektora o zwiększenie gminnej dotacji o 800 tysięcy złotych. 24.11.2025 10:20
Laura Polak Wicemistrzynią Europy U23! Kolejny sukces zawodniczki z Głogowa
Laura Polak Wicemistrzynią Europy U23! Kolejny sukces zawodniczki z Głogowa
Laura Polak, reprezentująca Głogów, zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy Muaythai U23. W półfinale wygrała przed czasem z zawodniczką z Finlandii. Finał był trudny i pełen emocji. Zmierzyła się z reprezentantką Rosji. Walczyła twardo od pierwszej sekundy. Nie odpuszczała, ale tym razem to rywalka była lepsza. 24.11.2025 09:21
Reklama
Reklama