Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nasze tematy

AKADEMIA ROBOTYKI DLA UCZNIÓW „MECHANIKA”
PANS i „Mechanik” łączą siły. W Głogowie startuje Akademia Robotyki
AKADEMIA ROBOTYKI DLA UCZNIÓW „MECHANIKA”
To kolejne takie przedsięwzięcie PANS w Głogowie po Akademii Zdrowia. Dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych i rektor PANS podpisali deklarację o współpracy w ramach Akademii Robotyki. 20.11.2025 09:10
Głogów: Bezpłatne łóżka rehabilitacyjne do wypożyczenia dla mieszkańców
Głogów: Bezpłatne łóżka rehabilitacyjne do wypożyczenia dla mieszkańców
Miejski Ośrodek Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych w Głogowie oferuje mieszkańcom możliwość wypożyczenia wygodnego łóżka rehabilitacyjnego do domu. To duże wsparcie dla osób, które potrzebują bezpiecznych warunków po chorobie, zabiegu lub w czasie długiej rehabilitacji. Łóżka są łatwe w obsłudze. Mają regulowane elementy i zapewniają odpowiednie ułożenie ciała. Spełniają też wysokie standardy jakości. Ośrodek wynajmuje sprzęt od 2019 roku. Do kwietnia 2024 roku dostępnych było pięć łóżek. Koszt wypożyczenia wynosił 50 zł miesięcznie, a kaucja jednorazowa to 150 zł. 20.11.2025 08:11
Głogów walczy ze smogiem. Dron kontroluje domy jednorodzinne
Głogów walczy ze smogiem. Dron kontroluje domy jednorodzinne
W Głogowie trwa sezon grzewczy. To czas, kiedy jakość powietrza spada, a miasto reaguje szybciej niż w poprzednich latach. Nad osiedlami domów jednorodzinnych lata dron wyposażony w czujnik spalin. Urządzenie bada, co wydobywa się z kominów i czy spalanie odbywa się zgodnie z przepisami. Pracownicy urzędu na bieżąco obserwują wyniki pomiarów. Dzięki temu łatwo znaleźć dom, z którego lecą niebezpieczne substancje. Kontrole mają być prowadzone przez cały sezon grzewczy i obejmą wszystkie osiedla domków jednorodzinnych w mieście. 20.11.2025 08:01
Czerwone światło w Polkowicach. Symboliczny gest dla dzieci
Czerwone światło w Polkowicach. Symboliczny gest dla dzieci
19 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia w Polkowicach podjęto symboliczny gest solidarności z najmłodszymi. Powiat Polkowicki i Urząd Gminy przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji, podświetlając ratusz i starostwo na czerwono. 19.11.2025 20:42
CZERWONE ŚWIATŁO W GŁOGOWIE. FINAŁ KAMPANII „DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY”
Głogów przeciw przemocy
CZERWONE ŚWIATŁO W GŁOGOWIE. FINAŁ KAMPANII „DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY”
Na tle podświetlonego na czerwono pomnika Dzieci Głogowskich podsumowano działania w ramach kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. Akcję, która trwała od października, koordynowało Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Szansa, angażując lokalną społeczność w walkę z przemocą wobec dzieci. 19.11.2025 18:05
Wypadł z drogi i uderzył w drzewo
Wypadł z drogi i uderzył w drzewo
Na drodze wojewódzkiej 331 przed Chocianowem, od strony Polkowic, doszło w środę 19 listopada po godzinie 14.00 do groźnego zdarzenia drogowego. Kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i z dużą siłą uderzył w drzewo. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe z powiatu polkowickiego i chocianowskiego. Strażacy z JRG Polkowice oraz OSP Chocianów zabezpieczyli teren i udzielili pomocy poszkodowanym. Dwie osoby podróżujące samochodem zostały przekazane pod opiekę Zespołów Ratownictwa Medycznego. 19.11.2025 17:19
SPRAWA PODZIELNIKÓW UMORZONA PRZEZ GŁOGOWSKĄ PROKURATURĘ
Spór o podzielniki w SM Nadodrze
SPRAWA PODZIELNIKÓW UMORZONA PRZEZ GŁOGOWSKĄ PROKURATURĘ
Prokuratura Rejonowa w Głogowie umorzyła postępowanie dotyczące tzw. podzielników. Zawiadomienie w tej sprawie we wrześniu złożył Krzysztof Kuna, emerytowany audytor energetyczny z Lubina, który twierdzi, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze w Głogowie oszukuje swoich członków poprzez wmawianie im, że zakładanie podzielników jest obowiązkowe. 19.11.2025 14:40
Barbórkowa Galeria Kufli
Trwa zbiórka eksponatów
Barbórkowa Galeria Kufli
W Polkowicach powstaje Barbórkowa Galeria Kufli – wyjątkowa wystawa tworzona przez mieszkańców. Ekspozycja zostanie przygotowana w Wiatraku Polkowickim i prezentować będzie kufle związane z górniczą tradycją regionu. Organizatorzy z Centrum Kultury zachęcają społeczność do współtworzenia wystawy. Zapraszają pracowników KGHM, emerytowanych górników, ich rodziny, ale także wszystkich mieszkańców, którzy w swoich domach przechowują kufle symbolizujące górnicze dziedzictwo. Podkreślają, że zbiórka ma pokazać, iż pamięć o górniczej kulturze jest wciąż silna i żywa. Kufle można przynosić do Wiatraka do 28 listopada. 19.11.2025 13:23
Remont ulicy Działkowej zakończony
Blisko kilometr drogi odnowiony
Remont ulicy Działkowej zakończony
Zakończono modernizację blisko kilometrowego odcinka ulicy Działkowej w Polkowicach. To ważna część drogi powiatowej nr D1, łączącej miasto z Żelaznym Mostem oraz okolicznymi miejscowościami. Inwestycję zrealizowano przy wsparciu gminy Polkowice, która przekazała na ten cel 300 tys. zł dotacji. Nowa jezdnia jest już dostępna dla kierowców. Przebudowany fragment prowadzi do wielu zakładów pracy, dlatego poprawa stanu technicznego tej drogi była jednym z priorytetów zarówno dla samorządu gminnego, jak i powiatowego. Prace objęły odcinek od skrzyżowania ul. Działkowej z ul. Dąbrowskiego, w kierunku Tarnówka. W ramach zadania wzmocniono konstrukcję drogi i położono nową warstwę nawierzchni. 19.11.2025 11:55
Głogowski Klub Judo z 27 medalami na turnieju w Sławie!
Głogowski Klub Judo z 27 medalami na turnieju w Sławie!
W sobotę, 15 listopada, hala sportowa ZSP w Sławie zamieniła się w arenę pełną emocji. Odbył się tam Wojewódzki Turniej Judo o Puchar Burmistrza Sławy. Na matach stanęło 260 zawodników z 17 klubów z województw lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Wśród nich nie zabrakło reprezentacji z naszego regionu. Głogowski Klub Judo pokazał świetną formę i zdobył trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Młodzi judocy wrócili do Głogowa z aż 27 medalami. To bardzo mocny wynik. 19.11.2025 09:52
Reklama
Reklama