Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
26-letni głogowianin zatrzymany za niszczenie mienia

Skakał, skakał i wyskakał

Do siedmiu i pół roku więzienia grozi 26-letniemu mieszkańcowi Głogowa, który skakał po samochodach na os. Kopernik. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i stanie za to przed sądem... Nie pierwszy raz.
Skakał, skakał i wyskakał
Zdjęcie ilustracyjne

Źródło: KPP Głogów

Jak poinformowała mł. asp. Natalia Szymańska z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, sprawca został zatrzymany przez policjantów po zawiadomieniu przez mieszkańców osiedla. 

W miniony wtorek (19.08.), w godzinach nocnych, głogowscy policjanci zostali powiadomieni o nietypowym zdarzeniu. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który miał skakać po zaparkowanych samochodach w rejonie osiedla Kopernik w Głogowie. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z wydziału prewencji głogowskiej komendy. Mundurowi zastali dwa uszkodzone pojazdy i mężczyznę, który zachowywał się irracjonalnie

 - mówi Szymańska.

26-letni mieszkaniec Głogowa był nietrzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia przy czym czyn dokonany przez mężczyznę został zakwalifikowany jako występek o charakterze chuligańskim. Ponadto 26- latek czynu tego dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa

- dodaje. 

Za uszkodzenie mienia Kodeks Karny przewiduję karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawca działał jednak w warunkach recydywy, co oznacza, że sąd może podnieść mu wymiar kary o połowę górnej granicy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 10°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JGTreść komentarza: Bicie piany. Program okazał się klapą, bo na jakiejś podstawie wyliczono jego potencjał i go nie wykorzystano. Chyba, że założenia były z czapy. Nie mniej, niefortunne sformułowanie dotyczyło małej ilości urodzonych. Nie tych urodzonych. Urodzone dzieci to wielki dar i powód do radości. Zróbcie tam razem coś pożytecznego, zamiast kłócić się o głupoty.Data dodania komentarza: 8.04.2026, 15:12Źródło komentarza: AWANTURA O IN VITRO NA SESJI W GŁOGOWIEAutor komentarza: JGTreść komentarza: To nie dla Ciebie. Pieniędzy nie da się wyprowadzać z kasy ot tak. Zapytaj lepiej, ile gmina za to zapłaciła i jakie są zwyczajowe prowizje w branży. A tu wartość intelektualną, trudno wycenić.Data dodania komentarza: 8.04.2026, 14:59Źródło komentarza: Nowoczesna Jerzmanowa. Umowa na Kartę Mieszkańca podpisanaAutor komentarza: AriTreść komentarza: Jexany pisiorData dodania komentarza: 26.03.2026, 13:13Źródło komentarza: AWANTURA O IN VITRO NA SESJI W GŁOGOWIEAutor komentarza: StasiuTreść komentarza: Po 10 tyś. kary dla kreatyna co wypala!!!Data dodania komentarza: 25.03.2026, 14:27Źródło komentarza: GROŹNY POŻAR W OKOLICACH SERBÓWAutor komentarza: ArkadiuszKiTreść komentarza: Proszę osobę poszkodowaną lub kogoś z rodziny o kontakt - 697723210Data dodania komentarza: 24.03.2026, 15:38Źródło komentarza: Tragiczne zdarzenie w Polkowicach i dachowanie auta w regionieAutor komentarza: Grzegorz KnysakTreść komentarza: Ale co mi to da. Jaki to ma cel?Data dodania komentarza: 23.03.2026, 21:32Źródło komentarza: Nowoczesna Jerzmanowa. Umowa na Kartę Mieszkańca podpisana
Reklama
Reklama