Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KGHM Polska Miedź - Innowacja w każdym gramie miedzi. Odpowiedzialne wydobycie dla przyszłych pokoleń.

Mieszkańcy i policjanci ze Wschowy oddali 10,8 litra krwi

We wtorek, 2 grudnia, przed Komendą Powiatową Policji we Wschowie pojawił się mobilny punkt poboru krwi. Specjalny autobus umożliwił szybkie i wygodne oddanie krwi wszystkim chętnym mieszkańcom. Akcja odbyła się pod hasłem „Oddaj krew, uratuj życie”. Celem wydarzenia było wsparcie banków krwi. Tego cennego leku często brakuje, a jest potrzebny do leczenia osób po wypadkach i ciężko chorych. Do oddania krwi zgłosiło się kilkadziesiąt osób.
Mieszkańcy i policjanci ze Wschowy oddali 10,8 litra krwi

Policjanci ze Wschowy podkreślają, że pomoc innym to część ich codziennej służby. Dlatego chętnie biorą udział w takich akcjach i zachęcają do tego mieszkańców. Wspólne działanie przyniosło świetny efekt – udało się zebrać 10,8 litra krwi. To realne wsparcie dla szpitali w regionie.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi! Można w ten sposób uratować komuś życie, a to nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą, wystarczy mieć od 18 do 65 lat, ważyć powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

- powiedział aspirant Marek Cieślakowski z KPP we Wschowie.

źródło i zdjęcie: KPP we Wschowie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 22°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jprd Treść komentarza: Kolejny miesiąc korków. Szkoda, że przy tak ważnej przeprawie nie zdecydowano się na pracę 24 godziny na dobę i większą liczbę ekip. Nawet jeśli wiązałoby się to z dodatkami za pracę w nocy i wyższymi kosztami, mieszkańcy zaoszczędziliby mnóstwo czasu, paliwa i nerwów. Czasem warto zapłacić więcej wykonawcy, żeby utrudnienia trwały kilka dni krócej, a nie kilka tygodni. Data dodania komentarza: 30.07.2026, 11:34 Źródło komentarza: KOLEJNY ETAP REMONTU NA MOŚCIE - CZEKA NAS KILKA TYGODNI Z KORKAMI? Autor komentarza: Koza Treść komentarza: Niech zrobią drugi tor i wyremontują most kolejowy w stronę Leszna i peron na starym mieście dla wysiadających z pociągu jadącego z wrocławia stacja Stare miasto Głogów Data dodania komentarza: 29.07.2026, 16:14 Źródło komentarza: Głogów gospodarzem rozmów o przyszłości kolei i nowych inwestycjach Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: "czy z tych blogów" ? Data dodania komentarza: 29.07.2026, 10:44 Źródło komentarza: Od 1 sierpnia nowe zasady oddawania odpadów w Głogowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Lepiej kody QR wprowadzić jak w innych miastach https://www.money.pl/gospodarka/wywoz-smieci-na-pszok-tylko-z-kodem-qr-miasto-wprowadzi-nowe-zasady-od-stycznia-7197937709624256a.html Data dodania komentarza: 28.07.2026, 20:19 Źródło komentarza: GPK USZCZELNIA SYSTEM ODPADÓW Autor komentarza: Zi Treść komentarza: Głównego zarządcy dróg Bolesława Chrobrego z Kotli Data dodania komentarza: 28.07.2026, 16:57 Źródło komentarza: JEST PIERWSZA PROPOZYCJA NAZWY DLA DRUGIEGO MOSTU NA ODRZE Autor komentarza: X Treść komentarza: I wracamy do punktu wyjścia jak było kiedyś, i znowu ludzie będą zostawiać swoje śmieci pod blokami i w gdzie popadnie ,bo zamiast byc łatwiej to zaczyna byc trudniej Data dodania komentarza: 28.07.2026, 16:46 Źródło komentarza: Od 1 sierpnia nowe zasady oddawania odpadów w Głogowie
Reklama
Reklama