Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 15 marca 2026 15:51
Reklama
Kumulacja na drodze w gminie Sława

20-LATEK ODPOWIE ZA CAŁY SZEREG WYKROCZEŃ I PREZESTĘPSTW

W sobotę (24.01.) sławscy mundurowi trafili prawdziwą kumulację. W ich ręce wpadł 20-letni mieszkaniec gminy, który jechał samochodem bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających. W trakcie kontroli okazało się ponadto, że auto nie miało przeglądu, a kierowca miał przy sobie narkotyki - poinformował asp. Marek Cieślakowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.
20-LATEK ODPOWIE ZA CAŁY SZEREG WYKROCZEŃ I PREZESTĘPSTW

Wydawałaby się, że trafienie takiej kombinacji, to jak "szóstka" w totolotka, ale zdarza się częściej, niż by można podejrzewać. Nietrzeźwi kierowcy, kierujący bez prawa jazdy, z cofniętymi uprawnieniami czy sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów to na polskich drogach prawdziwa plaga. Według statystyk Biura Ruchu Drogowego w ubiegłym roku sądowy zakaz naruszyło ponad 16,7 tys. osób, a blisko 10,2 tys. kierowało pomimo cofnięcia uprawnień. Policjanci zatrzymali na drogach 95 tys. 262 nietrzeźwych kierujących - o prawie 3 tys. więcej niż w 2024 roku.

W ubiegłym roku na drogach województwa lubuskiego zatrzymano 2 tys. 373 osoby znajdujące się w stanie nietrzeźwości czy po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali także 2 tys. 769 kierujących, którzy jechali pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, z cofniętymi uprawnieniami czy bez uprawnień do kierowania

- informuje nadkom. Maciej Kimet z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Na terenie województwa doszło do 432 wypadków drogowych, w których zginęły 62 osoby, a 513 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 761 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym.

 
 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 8°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PatiTreść komentarza: Uklony dla Pana Pawła,nauczyciela w szkole w Grebocicach,który zaszczepił w dzieciach chęć do gry w szachy.Dobra robota. Gratulacje dla wszystkich szachistów małych i dużychData dodania komentarza: 14.03.2026, 18:46Źródło komentarza: W GRĘBOCIACH TRWA V TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA GMINYAutor komentarza: mieszkaniec wiejskiej gminy Głogów, wyborcaTreść komentarza: Brawo, rodzice z innych miejscowosci powinni zatem wnioskować do rady gminy o finansowanie biletów miesięcznych dla młodzieży dojeżdżającej do szkół średnich w Głogowie. PROSZĘ JEDNAKOWO TRAKTOWAĆ MIESZKAŃCÓWData dodania komentarza: 13.03.2026, 13:00Źródło komentarza: SZEŚCIU WSIOM W GMINIE GŁOGÓW GROZI ODCIĘCIEAutor komentarza: DuchTreść komentarza: Brawo panowie tak dalej a będzie nam się lepiej miszkałoData dodania komentarza: 13.03.2026, 00:53Źródło komentarza: Kradł rower i perfumy w Przemkowie. 23-latek zatrzymany przez policjęAutor komentarza: 1233Treść komentarza: Jeszcze zmiana lekarzy jedna Pani doktor ma wielkie ale przy wypisaniu skierowanie czy to do specjalisty czy na badania a druga bada dosłownie na odległość z drugiego końca gabinetuData dodania komentarza: 12.03.2026, 21:37Źródło komentarza: GMINA GRĘBOCICE: NA ZDROWIE!Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Najbardziej cieszy mnie w tej inwestycji informacja,że na głogowski rynek wchodzą niezależne od tutejszego rynku pracy firmy. Kobylarnia i Mirbud może spowodują że ruszy się coś w temacie stawek które w Głogowie są dogadanie między lokalnymi przedsiębiorcami.Data dodania komentarza: 12.03.2026, 19:00Źródło komentarza: 210 mln zł na drogi w gminie Głogów. Inwestycja wchodzi w kolejny etapAutor komentarza: PppTreść komentarza: Gmina miejska, wiejska, starosta- powiat i prezydent= paranoja. Ciekawe dlaczego znowu ktoś inny ma pokrywać koszty transportu, a kto inny podróżuje. Niemożna tych kosztów jakoś inaczej podzielić. Właściciel taboru wystawia fakturę odpowiedniej władzy, zarządzającemu terenem i po krzyku. Opłaca się - jeździmy, nie kalkuluje sią,kich i koniec, po co tworzyć fikcjeData dodania komentarza: 12.03.2026, 13:22Źródło komentarza: CZY KOMUNIKACJA MIEJSKA WYDŁUŻY LINIĘ NR 5 DO WILKOWA?
Reklama
Reklama