Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pożar szpitala we Wschowie. Policjanci ewakuowali pacjentów

W poniedziałek doszło do pożaru w szpitalu we Wschowie. Ogień pojawił się na drugim piętrze starej części budynku. Znajduje się tam hospicjum. Piętro niżej działa oddział chirurgiczny. Na miejsce jako pierwsi przyjechali policjanci. Byli to sierż. Aleksandra Hodura i sierż. Denis Tkacz. Funkcjonariusze szybko ocenili sytuację. Natychmiast zarządzili ewakuację. Pacjenci, personel i odwiedzający zostali wyprowadzeni z budynku. Policjanci użyli też gaśnic. Próbowali zatrzymać ogień do czasu przyjazdu straży pożarnej. Chwilę później na miejsce dotarli strażacy. Rozpoczęli akcję gaśniczą. Do działań dołączali kolejni policjanci i ratownicy. Pomagali przenosić pacjentów i zabezpieczać teren. Z zagrożonej części szpitala ewakuowano 35 osób. Wszyscy trafili w bezpieczne miejsca na innych oddziałach.
Pożar szpitala we Wschowie. Policjanci ewakuowali pacjentów

Podczas akcji kilka osób źle się poczuło. Pomocy medycznej udzielono pracownikom szpitala oraz dwóm policjantom. Istniało podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla. Po badaniach i podaniu tlenu funkcjonariusze opuścili szpital. Policja zamknęła też fragment ulicy ks. Kostki. Teren był zabezpieczony przed osobami postronnymi.

- powiedział aspirant Marek Cieślakowski z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

źródło i zdjęcie: KPP we Wschowie

O pożarze informowaliśmy jeszcze w trakcie dogaszania ognia:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 11°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: PS Bardzom ciekaw ilu jeszcze pracowników oświaty odejdzie ze szkoły nadzorowanej przez przemiłą Panią dyrektor. To podobno nowy zwyczaj w Rzeczycy. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 07:25 Źródło komentarza: DOBRY ROK DLA SZKOŁY W RZECZYCY Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Chłopaki zorganizowali pierwszy mecz na dużą skale, ten mecz zjednoczył wszystkie wioski dookoła. Dajcie im pole manewru do dalszych działań tego chce społeczność. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 07:21 Źródło komentarza: DOBRY ROK DLA SZKOŁY W RZECZYCY Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Bardzo ciekawe. Szkoda, że mieszkańcy nie podzielają zdania wójta i Pani dyrektor. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 07:13 Źródło komentarza: DOBRY ROK DLA SZKOŁY W RZECZYCY Autor komentarza: x Treść komentarza: Tyle tych artykułów jaka to pani d jest wspaniała, że za niedługo chyba sam zacznę w to wierzyć… kłamstwo powtarzane tysiąc razy w końcu staje się prawdą co? Data dodania komentarza: 11.06.2026, 20:55 Źródło komentarza: DOBRY ROK DLA SZKOŁY W RZECZYCY Autor komentarza: 1 Treść komentarza: Boisko w Grebocicach również jest na terenie szkoły, podczas meczu właśnie z Piastem Rzeczyca był alkohol, race, race i jeszcze race, wyzwiska. Była obecna policja która nie potrafiła zapanować nad kibicami. Obecny był również wójt jak i inni blisko związani z gminą i co, i nic. Po meczu zdemolowane toalety itd A tutaj wielkie halo bo parę rac było na pierwszym meczu Piasta na boisku w Rzeczycy, dziwne byłoby gdyby rac zabrakło. Data dodania komentarza: 11.06.2026, 16:23 Źródło komentarza: DOBRY ROK DLA SZKOŁY W RZECZYCY Autor komentarza: Kibic Treść komentarza: Jeśli było ogromne zmęczenie to dlaczego trener zwlekał ze zmianami i nie rotował! Doświadczenie siedziało na ławce… a obrony w tym meczu nie było i powinna zostać wzmocniona już w 2 połowie. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 16:50 Źródło komentarza: PRZEMĘCZENIE, PRESJA, POZIOM SPORTOWY? CO ZADECYDOWAŁO O BRAKU AWANSU?
Reklama
Reklama