Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 14 czerwca 2025 18:32
Reklama

Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Grozi mu 20 lat więzienia

Zbigniew S., przedsiębiorca znany z nagrywanych w sieci filmów, w których ubliżał rządowi, a w szczególności Zbigniewowi Ziobrze, stanie przed sądem. Za przestępstwa opisane w akcie oskarżenia grozi mu do 20 lat więzienia.
Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Grozi mu 20 lat więzienia

Autor: wSensie.tv - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47060191

Oprócz S. oskarżeni są także jego żona, syn i dwie inne osoby. W akcie opisano kilka spraw: przywłaszczenie pieniędzy wpłacanych na konto prowadzonej przez przedsiębiorcę fundacji, pranie brudnych pieniędzy oraz przywłaszczenie środków fundacji. „W pierwszym wątku Zbigniewowi S. postawiono zarzut przywłaszczenia powierzonych mu przez darczyńców środków fundacji w wysokości ponad 535 000 zł. Pieniądze te zostały wykorzystane niezgodnie z celami statutowymi fundacji.” – informuje Karol Blajerski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Pieniądze, które wpłacali ludzie, były przelewane na konto prywatnej firmy, a Zbigniew S. je sobie wypłacał. Kolejny zarzut dotyczy przywłaszczenia środków na grę w kasynie. Prokuratorzy ustalili, że za pieniądze fundacji przedsiębiorca kupował żetony do gry w jednym z lokali w Warszawie. Podczas wizyty tam w grudniu 2019 roku biznesmen miał wydać w ten sposób 217 000 zł. „Zbigniewowi S. zarzucono także przywłaszczenie pieniędzy na szkodę fundacji, poprzez udzielenie nieoprocentowanej pożyczki na rzecz Edwarda S. oraz dokonanie płatności z konta fundacji na rzecz adwokatów w sprawie niezwiązanej z jej funkcjonowaniem.” – dodaje prokurator Blajerski i uzupełnia, że żona S. pomagała mężowi w przywłaszczeniu środków oraz sfałszowała jeden z dokumentów.

Kim jest Zbigniew S.

To znany przedsiębiorca, kreujący się na filantropa. Współpracował z politykami Samoobrony, w tym z Andrzejem Lepperem. Był też członkiem Kongresu Nowej Prawicy i zapowiadał utworzenie własnej partii. W 2015 roku poparł w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudę. Rozpoznawalność zapewniły mu internetowe nagrania, na których – używając niecenzuralnych słów – mówi o sądach i politykach. W styczniu 2020 r. został zatrzymany pod zarzutem składania publicznych gróźb pod adresem ministra sprawiedliwości i jego rodziny. Wyjechał do Norwegii, gdzie starał się o azyl (potem w Holandii). Został deportowany do Polski w czerwcu tego roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 26°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Wdzięczni rodziceTreść komentarza: Było pięknie Widać,że szkoła jest bardzo przyjazna dzieciom i rodzicom.Moje dzieci bardzo lubią chodzić do szkoły właśnie dla tej przyjaznej atmosfery .małej ilości uczniów w klasach i super dyrektorki i nauczycielek ..Dziękuję Pani nauczyciele za to,że tyle pracy i swojego wolne to czasu poświęciła za przygotowanie tak pięknego widowiska...Data dodania komentarza: 13.06.2025, 09:30Źródło komentarza: Z MIŁOŚCI DO RODZICÓWAutor komentarza: ŁnawroTreść komentarza: Piękna sprawa.Data dodania komentarza: 7.06.2025, 15:53Źródło komentarza: BEZCENNA REKONSTRUKCJAAutor komentarza: ReniaSTreść komentarza: ❤️🤍🖤Data dodania komentarza: 6.06.2025, 16:07Źródło komentarza: Był wyjątkowym człowiekiemAutor komentarza: Jerzy PileckiTreść komentarza: Serdecznie pozdrawiam z pod Wróblinskiego krzyża.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 16:27Źródło komentarza: ZAPRASZAJĄ NA MSZĘ DO WRÓBLINA GŁOGOWSKIEGOAutor komentarza: Dr Sławomira LisewskaTreść komentarza: Kamera Telewizji Master wielokrotnie towarzyszyła przedsięwzięciom Śp. Doktora Krzysztofa Czapli. Dzięki temu, w materiałach archiwalnych, na zawsze pozostanie uśmiech, gest, głos Pana Doktora. Żegnaj Krzysztof... Twoimi śladami, zapisanymi w historii Głogowa, idą Absolwenci i Studenci. Idą, odciskając własne ślady, ale Twoich nikt nie zatrze...Data dodania komentarza: 24.05.2025, 08:32Źródło komentarza: Był wyjątkowym człowiekiemAutor komentarza: MieszkankaTreść komentarza: Szkoła w Przedmościu bardzo dobrze funkcjonuje. Mamy tu super kadrę nauczycielska, a Pani dyrektor staje na wysokości zadania by szkołę upiększać! Z tamtej strony Odry macie dwie szkoły i w tym problem... Wiadomo żadnej szkoły nie wolno zamykać!Data dodania komentarza: 17.05.2025, 16:43Źródło komentarza: MIESZKAŃCY WILKOWA BRONIĄ SZKOŁY
Reklama
Reklama