Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nasze tematy

Modernizacja SOR w Głogowie. Pacjenci zyskali nową przestrzeń
Modernizacja SOR w Głogowie. Pacjenci zyskali nową przestrzeń
W ostatni wtorek miała miejsce uroczysta prezentacja zmodernizowanego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Głogowskim Szpitalu Powiatowym przed włodarzami samorządowymi. Najważniejsze efekty inwestycji to m.in.: oddzielenie obszaru pacjentów przyjętych do oddziału ratunkowego od niewymagających natychmiastowej pomocy medycznej i innych osób oczekujących, przebudowane wejście do SOR wraz z rozbudową o wiatrołap, zmodernizowana poczekalnia dla pacjentów, poprawa organizacji przestrzeni: nowe automatyczne drzwi rozsuwane z systemem kontroli dostępu (z kamerami, domofonami i możliwością zdalnego otwierania) cy wyposażenie oddziału w nowoczesny sprzęt medyczny, w tym aparat jezdny RTG, system kardiomonitorów wraz z monitorem centralnym, wózki transportowe leżące, w tym dwa samojezdne, wózki transportowe siedzące, defibrylatory, dwa aparaty USG, stół zabiegowy, aparat do znieczuleń, ramię C, narzędzia chirurgiczne, siedem łóżek szpitalnych, nowe meble medyczne, ergonomiczne krzesła dla pacjentów. 12.09.2025 15:30
Sława inwestuje w szkoły – trwa termomodernizacja za 11 mln zł
Sława inwestuje w szkoły – trwa termomodernizacja za 11 mln zł
W Sławie prowadzone są intensywne prace przy modernizacji budynków oświatowych. Termomodernizacja obejmuje Szkołę Podstawową im. Franciszka Niewidziajły przy ul. Ogrodowej oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych. Inwestycja dotyczy także hali widowiskowo-sportowej. Zakres robót jest szeroki. Wymieniane są okna, modernizowane systemy grzewcze oraz instalacje elektryczne. Celem jest poprawa efektywności energetycznej, obniżenie rachunków za ogrzewanie i prąd, a także zapewnienie lepszego komfortu nauki i pracy w placówkach. 12.09.2025 15:15
ROWEREM PRZEZ EUROPĘ I SKANDYNAWIĘ
Z Głogowa aż za koło podbiegunowe – rowerowa wyprawa Bogdana Kalety
ROWEREM PRZEZ EUROPĘ I SKANDYNAWIĘ
W tamtym roku objechał rowerem Polskę. W 50 dni przejechał wówczas 4200 km. Już wtedy zapowiadał kolejną wyprawę. Bogdan Kaleta przez 107 dni pokonał rowerem prawie 9 tysięcy kilometrów. Przejechał Niemcy, Danię i Szwecję. Dotarł za krąg polarny w Norwegii, a do Głogowa wracał przez Finlandię i Litwę. 12.09.2025 14:17    1
UCZELNIA CHCE SIĘ ROZWIJAĆ
UCZELNIA CHCE SIĘ ROZWIJAĆ
Władze Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach planują powołać organy doradcze, które zrzeszać bedą przedstawicieli różnych środowisk, takich jak władze samorządowe, pracodawcy, a także środowisko akademickie. 12.09.2025 14:12
LIMUZYNA Z BLACHY OD SPITFIRE’A
Perełka motoryzacji: Triumph Renown z 1946 w Głogowie
LIMUZYNA Z BLACHY OD SPITFIRE’A
Podczas niedawnej V Wystawy Pojazdów Zabytkowych w Głogowie można było zobaczyć wiele pięknie odrestaurowanych pojazdów. Niektóre liczyły sobie grubo ponad pół wieku. Jednym z tych, który przyciągał wzrok był Triumph z 1946 roku. 12.09.2025 14:03
Wschowa górą! Aspirant Fedyczkowski najlepszym dyżurnym w Lubuskiem
Wschowa górą! Aspirant Fedyczkowski najlepszym dyżurnym w Lubuskiem
W ostatni wtorek Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbył się turniej, w którym wyłoniono najlepszego dyżurnego garnizonu lubuskiego. W poprzednim roku najlepsza okazała się wschowska dyżurna podkom. Magdalena Krajewska. Tegoroczną edycję wygrał, podtrzymując tradycję, aspirant Dominik Fedyczkowski z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. 12.09.2025 09:36
Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI
Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI
W siedzibie KGHM Polska Miedź S.A. odbyła się druga edycja konferencji Branżowego Centrum Umiejętności Górnictwa RUD 4.0, organizowana przez Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie. Spotkanie zgromadziło ekspertów, przedstawicieli biznesu i edukacji, a dyskusje koncentrowały się się nie tylko na nowoczesnych technologiach w górnictwie, ale też na kwestiach związanych z zarządzaniem pracownikami, komunikacją i współpracą pomiędzy pokoleniami. 12.09.2025 08:47
Wstrząsy w ZG Rudna. Górnik trafił do szpitala
Wstrząsy w ZG Rudna. Górnik trafił do szpitala
Dziś przed godziną 3 w noc w ZG Rudna odnotowano dwa wstrząsy samoistne. Pierwszy o energii E=1.5 x 10^8 J, w rejonie GG-1, na oddz. G-3.Drugi o energii E=2.6 x 10^8 J, w rejonie GG-1, na oddz. G-3. Załoga wycofała się z regionu zagrożenia. 12.09.2025 08:01
NARODOWE CZYTANIE KOCHANOWSKIEGO POD CZARNOLESKĄ LIPĄ
To już 12. takie wydarzenie w Szkole Podstawowej nr 9 w Głogowie
NARODOWE CZYTANIE KOCHANOWSKIEGO POD CZARNOLESKĄ LIPĄ
To już 14. edycja Narodowego Czytania. W tym roku cała Polska czyta poezję Jana Kochanowskiego – uznawanego na jednego z najwybitniejszych twórców renesansu w Europie i ojca polskiego języka literackiego. W Szkole Podstawowej nr 9 w Głogowie, pod symboliczną czarnoleską lipą, fraszki, pieśni i treny czytali m.in. samorządowcy, nauczyciele i przedstawiciele organizacji społecznych. 11.09.2025 16:43
Chrobry Głogów chce wydzielić klub piłkarski do nowej spółki
Chrobry Głogów chce wydzielić klub piłkarski do nowej spółki
W jednej z miejskich spółek mogą wkrótce nastąpić duże zmiany. Chrobry Głogów S.A. ogłosił postępowanie na „kompleksowe wsparcie doradcze”. Chodzi o przygotowanie procesu wydzielenia klubu piłkarskiego i przeniesienie go do nowego podmiotu. Celem ma być rozdzielenie działalności sportowej od innych obszarów biznesowych spółki. W praktyce oznacza to powstanie nowego bytu, który będzie odpowiadał wyłącznie za funkcjonowanie drużyny piłkarskiej. Taki krok może jednak oznaczać większe koszty. Nowa spółka będzie potrzebować prezesa, a być może także zastępcy czy dodatkowej administracji. To kolejne wydatki dla budżetu miejskiego. 11.09.2025 15:30
Komentarze
Autor komentarza: Refleksja Treść komentarza: W tym piekielnym upale wystawiać pracowników instytucji kultury na takie męczarnie przez kilka dni to trzeba nie mieć wyobraźni. Impreza dla fanatyków słowiańskich i rekonstruktorów, bo to oni tworzyli wrażenie wizualne, że jest tam sporo ludzi. Niestety widzów było około stu osób w porywach do 200? Wystarczy policzyć ludzi na kadrach z drona. Czy dla stu/dwustu osób raczej spoza gminy warto organizować imprezę dla hobbystów Słowian za pewnie grube dziesiątki tysięcy z pieniędzy, które można by było przeznaczyć na edukację na zajęciach stałych dla dzieci i młodzieży z gminy lub organizować coś, co wzbudzi większe zainteresowanie wśród mieszkańców? Brak kultury wyższej, nauka instrumentów dętych, ale instytucja i tak nie kultywuje talentów instrumentalnych. Nie ma zajęć teatralnych dla dzieci, okrojona jest sekcja wokalna a i w tańcach dzieci sporo, ale występy są tylko przy okazji zamiast robić też w Grębocicach zawody mażoretkowe. Zamiast pokazać dzieciom ciekawe historyczne miejsca, wielkie miasta i teatry, nadal wycieczki do kina i na trampolinę oraz wątpliwa przyjemność smażenia się w szczerym polu oglądając dziwne rytuały i słuchając pogańskich zespołów. Ale to nic, w święta znowu wrócimy do chrześcijaństwa i będą piękne pieśni religijne i miłość do Chrystusa na pokaz pod samym ołtarzem. Wszechstronnie. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 18:36 Źródło komentarza: W OBISZOWIE TRWA DRUGI DZIEŃ PALINOCKI W KRAINIE DZIADOSZAN Autor komentarza: Marysia Treść komentarza: Pod słowiańszczyzną i zwyczajami dawnych plemion, przekazywane są pogańskie zwyczaje , jak właśnie rodzenie ognia, skoki przez ognisko. Tańce w okręgu przy pogańskim, postawionym tam bustwie Światowidzie. Ludzie biorący w tym udział narażają się na szkody duchowe. To raz. Dwa, upał 40- stopniowy stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia uczestników tej imprezy. Mam nadzieję , że nikt nie poniesie szkody zdrowotnej. No to taka imprezka dla wyznawców tych starych wierzeń i jeszcze będą mieli zapłacone z publicznych pieniędzy, bo dla mieszkańców gminy, to średnia przyjemność. Proszę też sprawdzić jeden z zespołów pod nazwą "Żywiołak". Wartości, które reprezentuje ten zespół są dalekie od chrześcijańskim, bliżej im do satanizmu. Teledyski ponure, kościotrupy, czarownice, maski, krew, nasączone erotyzmem. Nie da się tego słuchać. Może na Palinocce przedstawili łagodny repertuar żeby mieszkańców nie przestraszyć, ale zachęcam do odnalezienia w internecie piosenek tego zespołu. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 18:32 Źródło komentarza: W OBISZOWIE TRWA DRUGI DZIEŃ PALINOCKI W KRAINIE DZIADOSZAN Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Kto rozsądny organizuje takie imprezy w 40 stopniowym upale??? Ludzi garstka,ale show musi trwać. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 18:11 Źródło komentarza: W OBISZOWIE TRWA DRUGI DZIEŃ PALINOCKI W KRAINIE DZIADOSZAN Autor komentarza: Ala Treść komentarza: Jak będziesz robić tyle dobrego co oni to może dostaniesz Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:46 Źródło komentarza: NOWE FAKTY W SPRAWIE DZIAŁKI DLA KOŚCIOŁA BAPTYSTÓW W GŁOGOWIE! Autor komentarza: Gg Treść komentarza: Też chce taką działkę, gdzie się zgłosić? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:18 Źródło komentarza: NOWE FAKTY W SPRAWIE DZIAŁKI DLA KOŚCIOŁA BAPTYSTÓW W GŁOGOWIE! Autor komentarza: Naiwniak Treść komentarza: Nauczony doświadczeniem zapytam grzecznie: A inwestor o tym wie? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:49 Źródło komentarza: DUŻY INWESTOR PLANUJE ULOKOWAĆ SIĘ POD GŁOGOWEM
Reklama
Reklama