Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nasze tematy

Domowy oprawca z Głogowa – skatował kota i znęcał się nad bliskimi
Domowy oprawca z Głogowa – skatował kota i znęcał się nad bliskimi
W miniony wtorek głogowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad jednym z domowników. 32-latek miał również wyrzucić kota przez okno mieszkania. Za popełnione czyny odpowie przed Sądem. Głogowscy policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o awanturze domowej interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta. W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili, że 32-letni głogowianin znęcał się psychicznie i fizycznie nad jednym z domowników. 04.09.2025 16:08
PODZIĘKUJĄ ZA PLONY
PODZIĘKUJĄ ZA PLONY
Dożynki to okazja do podziękowania rolnikom za ich całoroczny trud oraz czas wspólnego świętowania. Tegoroczne gminne święto plonów odbędzie się w Moskorzynie i jak co roku mieszkańcy wsi i miasta będą kultywować piękną tradycję. 04.09.2025 15:07
KOLEJNE BOISKO KOLEJNEJ SZKOŁY ZOSTANIE PRZEBUDOWANE
Uczniowie ZSSiB w Głogowie zagrają na nowym boisku w czerwcu 2026 roku
KOLEJNE BOISKO KOLEJNEJ SZKOŁY ZOSTANIE PRZEBUDOWANE
Od kilku miesięcy jest zamknięte z uwagi na zły stan techniczny. Jednak w ciągu najbliższych tygodni zmieni się diametralnie a w czerwcu przyszłego roku będą mogli już z niego korzystać uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. 04.09.2025 14:44
GŁOGOWIANKA NA PLANIE NAJNOWSZEJ ADAPTACJI "LALKI"
Bożena Rudzińska: Gdyby w filmie znalazło się 4 - 5 sekund z tego czasu, który tam spędziłam, to byłaby dla mnie wielka satysfakcja
GŁOGOWIANKA NA PLANIE NAJNOWSZEJ ADAPTACJI "LALKI"
Mało kto wie, że głogowiankę można było zobaczyć na złotym, a potem srebrnym ekranie już pod koniec lat 80 i to w nie byle jakiej produkcji, bo w kultowej komedii "Kingsajz" w reżyserii Juliusza Machulskiego. Teraz czekamy na najnowszą adaptację "Lalki", której reżyserem jest Maciej Kawalski, a w której Bożena Rudzińska statystowała na planie w scenie wyścigów konnych. Premiera ma się odbyć w przyszłym roku. 04.09.2025 14:19
Unijne wsparcie dla polkowickiej uczelni
Unijne wsparcie dla polkowickiej uczelni
Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach otrzymała ponad 2,6 mln zł z funduszy unijnych na projekt wspierający studentów. W planach jest rozwój Biura Karier i Poradni Psychologicznej, a także zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki. Uczelnia chce też wprowadzić elastyczne formy nauki hybrydowej oraz zapewnić transport, by przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu. 04.09.2025 12:58    1
Kolejny wstrząs w kopalni KGHM. Tym razem Polkowice–Sieroszowice
Kolejny wstrząs w kopalni KGHM. Tym razem Polkowice–Sieroszowice
Wczoraj miejsce wstrząs w ZG Rudna a dziś w kopalni ZG Polkowice – Sieroszowice. Do wstrząsu doszło w niej tuż po godzinie 11:00 doszło do wstrząsu w kopalni. Z rejonu zagrożenia wycofano załogę. 04.09.2025 11:51
Chrobry pokonował KPR w Legionowie 25:20.
1.seria Orlen Superligi, KPR Legionowo - KGHM Chrobry
FESTIWAL BŁĘDÓW, WYGRANĄ CHROBREGO NAD LEGIONOWEM
Udana inauguracja Orlen Superligi dla KGHM Chrobry. Pomimo zmarnowanego karnego, w 12.minucie, głogowianie wygrywali w Legionowie 4-1. Gospodarze doprowadzili do remisu w 42.minucie, ale później kontrolę nad meczem przejął Chrobry. Podopieczni Vitalija Nata zdobyli cztery bramki z rzędu i odskoczyli, a później pewnie zwyciężyli 25-20. 04.09.2025 11:26
Powstanie obwodnica Wschowy w ciągu DK12. Wiemy, kiedy ruszą prace
Powstanie obwodnica Wschowy w ciągu DK12. Wiemy, kiedy ruszą prace
GDDKiA we Wrocławiu podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Wschowy i Dębowej Łęki w ciągu DK12. Wyłoniony w przetargu wykonawca, firma Mirbud, w pierwszej kolejności opracuje projekt i uzyska decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), na co ma 17 miesięcy od dnia podpisania umowy. Następnie wybuduje nową drogę o długości 7,3 km. Prace budowlane potrwają 18 miesięcy, z wyłączeniem okresów zimowych (od połowy grudnia do połowy marca). Obwodnica zaplanowana została jako jednojezdniowa, dwupasowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego). W zakres inwestycji wchodzi budowa obiektów mostowych, skrzyżowań jednopoziomowych oraz urządzeń ochrony środowiska, w tym przejść dla zwierząt. Wykonana zostanie także infrastruktura towarzysząca, m.in. oświetlenie drogowe oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. 04.09.2025 10:10
Grób żołnierza z II wojny odkryty w Jaczowie koło Głogowa
Grób żołnierza z II wojny odkryty w Jaczowie koło Głogowa
Członkowie Głogowskiego Ruchu Odkrywców Tajemnic (GROT) poinformowali o kolejnym niezwykłym odkryciu w okolicach Głogowa. W szczerym polu w okolicach Jaczowa natrafiono na grób niemieckiego żołnierza z czasów II wojny światowej. Sprawa została przekazana do Pracowni Badań Historycznych i Archeologicznych POMOST, która zajmuje się profesjonalną ekshumacją szczątków wojennych. Dopiero po uzyskaniu stosownych zezwoleń udało się rozpocząć prace. Poszukiwania przeprowadzono we wtorek, 2 września. Po trzech godzinach udało się zlokalizować grób. W nim odnaleziono szczątki żołnierza wraz z elementami wyposażenia: m.in. pas z klamrą, fragmenty umundurowania i przede wszystkim karabin Mauser Kar98k. Oprócz tego znaleziono przedmioty osobiste, takie jak grzebień, okulary, brzytwa oraz pusty portfel. 04.09.2025 08:29
UCZEŃ MOŻE DUŻO ZYSKAĆ - DECYDUJE RODZIC
W szkołach ruszają zebrania w sprawie edukacji zdrowotne. O co warto pytać?
UCZEŃ MOŻE DUŻO ZYSKAĆ - DECYDUJE RODZIC
Edukacja zdrowotna to temat, który ciągle budzi emocje. Dyrektorzy głogowskich szkół zachowują spokój wskazując, że decyzja - przynajmniej na razie - należy do rodziców. Zaznaczają jednak, że nie warto od razu "wylewać dziecko z kąpielą". 03.09.2025 16:15
Komentarze
Autor komentarza: Refleksja Treść komentarza: W tym piekielnym upale wystawiać pracowników instytucji kultury na takie męczarnie przez kilka dni to trzeba nie mieć wyobraźni. Impreza dla fanatyków słowiańskich i rekonstruktorów, bo to oni tworzyli wrażenie wizualne, że jest tam sporo ludzi. Niestety widzów było około stu osób w porywach do 200? Wystarczy policzyć ludzi na kadrach z drona. Czy dla stu/dwustu osób raczej spoza gminy warto organizować imprezę dla hobbystów Słowian za pewnie grube dziesiątki tysięcy z pieniędzy, które można by było przeznaczyć na edukację na zajęciach stałych dla dzieci i młodzieży z gminy lub organizować coś, co wzbudzi większe zainteresowanie wśród mieszkańców? Brak kultury wyższej, nauka instrumentów dętych, ale instytucja i tak nie kultywuje talentów instrumentalnych. Nie ma zajęć teatralnych dla dzieci, okrojona jest sekcja wokalna a i w tańcach dzieci sporo, ale występy są tylko przy okazji zamiast robić też w Grębocicach zawody mażoretkowe. Zamiast pokazać dzieciom ciekawe historyczne miejsca, wielkie miasta i teatry, nadal wycieczki do kina i na trampolinę oraz wątpliwa przyjemność smażenia się w szczerym polu oglądając dziwne rytuały i słuchając pogańskich zespołów. Ale to nic, w święta znowu wrócimy do chrześcijaństwa i będą piękne pieśni religijne i miłość do Chrystusa na pokaz pod samym ołtarzem. Wszechstronnie. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 18:36 Źródło komentarza: W OBISZOWIE TRWA DRUGI DZIEŃ PALINOCKI W KRAINIE DZIADOSZAN Autor komentarza: Marysia Treść komentarza: Pod słowiańszczyzną i zwyczajami dawnych plemion, przekazywane są pogańskie zwyczaje , jak właśnie rodzenie ognia, skoki przez ognisko. Tańce w okręgu przy pogańskim, postawionym tam bustwie Światowidzie. Ludzie biorący w tym udział narażają się na szkody duchowe. To raz. Dwa, upał 40- stopniowy stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia uczestników tej imprezy. Mam nadzieję , że nikt nie poniesie szkody zdrowotnej. No to taka imprezka dla wyznawców tych starych wierzeń i jeszcze będą mieli zapłacone z publicznych pieniędzy, bo dla mieszkańców gminy, to średnia przyjemność. Proszę też sprawdzić jeden z zespołów pod nazwą "Żywiołak". Wartości, które reprezentuje ten zespół są dalekie od chrześcijańskim, bliżej im do satanizmu. Teledyski ponure, kościotrupy, czarownice, maski, krew, nasączone erotyzmem. Nie da się tego słuchać. Może na Palinocce przedstawili łagodny repertuar żeby mieszkańców nie przestraszyć, ale zachęcam do odnalezienia w internecie piosenek tego zespołu. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 18:32 Źródło komentarza: W OBISZOWIE TRWA DRUGI DZIEŃ PALINOCKI W KRAINIE DZIADOSZAN Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Kto rozsądny organizuje takie imprezy w 40 stopniowym upale??? Ludzi garstka,ale show musi trwać. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 18:11 Źródło komentarza: W OBISZOWIE TRWA DRUGI DZIEŃ PALINOCKI W KRAINIE DZIADOSZAN Autor komentarza: Ala Treść komentarza: Jak będziesz robić tyle dobrego co oni to może dostaniesz Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:46 Źródło komentarza: NOWE FAKTY W SPRAWIE DZIAŁKI DLA KOŚCIOŁA BAPTYSTÓW W GŁOGOWIE! Autor komentarza: Gg Treść komentarza: Też chce taką działkę, gdzie się zgłosić? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:18 Źródło komentarza: NOWE FAKTY W SPRAWIE DZIAŁKI DLA KOŚCIOŁA BAPTYSTÓW W GŁOGOWIE! Autor komentarza: Naiwniak Treść komentarza: Nauczony doświadczeniem zapytam grzecznie: A inwestor o tym wie? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:49 Źródło komentarza: DUŻY INWESTOR PLANUJE ULOKOWAĆ SIĘ POD GŁOGOWEM
Reklama
Reklama