Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

KGHM

- Na sprzedaży ciepła w tym roku w Głogowie odnotowaliśmy stratę w wysokości 9 mln zł - mówi prezes Energetyki, Arkadiusz Janusz.
JANUSZ, PREZES ENERGETYKI: OD LAT DO CIEPŁA W GŁOGOWIE DOPŁACAMY
Arkadiusz Janusz, prezes spółki Energetyka, produkującej ciepło między innymi dla Głogowa, w rozmowie przed naszymi kamerami tłumaczy, co w decydujący sposób kształtuje cenę tej energii. Jak zauważa – w poprzednim okresie grzewczym taryfa nie pokrywała w pełni kosztów zakupu gazu i Energetyka ponosiła straty. Zaznacza także, że przy odpowiednich warunkach, cena ciepła w styczniu może zostać obniżona. 21.07.2023 16:42
KGHM MA NAJGŁĘBSZY SZYB W POLSCE
KGHM MA NAJGŁĘBSZY SZYB W POLSCE
1348 metrów. Tyle ma najgłębsze w Polsce wyrobisko górnicze należący do KGHM Polska Miedź szyb GG-1 w Kwielicach. W czerwcu doszło do kluczowego dla tego projektu połączenia szybu z Zakładami Górniczymi Rudna. 03.07.2023 12:02    1
KGHM ZBUDUJE WARZELNIE SOLI
KGHM ZBUDUJE WARZELNIE SOLI
Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. poinformował dzisiaj oficjalnie o podjęciu decyzji w sprawie opracowania studium wykonalności budowy zakładu produkcji soli warzonej z zasolonych wód kopalnianych wypompowywanych z wyrobisk górniczych. Szacunkowe nakłady inwestycyjne mogą sięgnąć nawet 1 mld zł. 23.06.2023 14:37    1
KGHM PATRONEM NOWOCZESNEJ PRACOWNI
KGHM PATRONEM NOWOCZESNEJ PRACOWNI
Wczoraj w nowo powstałym budynku Instytutu Inżynierii Mechanicznej i Fizyki na Uniwersytecie Zielonogórskim uroczyście dokonano otwarcia Laboratorium Analityki KGHM. 21.06.2023 14:15
AKADEMIA KGHM DLA MIESZKAŃCÓW ZAGŁĘBIE MIEDZIOWEGO
AKADEMIA KGHM DLA MIESZKAŃCÓW ZAGŁĘBIE MIEDZIOWEGO
KGHM Polska Miedź S.A. postanowił zebrać wszystkie działania prospołeczne prowadzone dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego i nie tylko 19.06.2023 13:37
KGHM Z LSSE RAZEM DLA MAŁYCH REAKTORÓW
KGHM Z LSSE RAZEM DLA MAŁYCH REAKTORÓW
Wczoraj w lubińskiej siedzibie KGHM podpisano list intencyjny z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną w sprawie współpracy przy projektach badawczo-rozwojowych oraz inicjatywach inwestycyjnych związanych z technologią małych reaktorów jądrowych – SMR. 16.06.2023 15:42
Konferencja poświęcona odkryciu złóż miedzi.
O MIEDZI, HISTORII I ODKRYWCACH
Wydobycie złóż miedzi to jedno z najistotniejszych wydarzeń w historii polkowickiego regionu. Uniwersytet Jana Wyżykowskiego wraz z KGHM upamiętnia i wspomina głównych odkrywców, skupiając się przede wszystkim na osobie Józefa Zwierzyckiego - geologa, który odegrał dużą rolę w wydobyciu surowców na Dolnym Śląsku. 15.06.2023 15:54
NEURORÓŻNORODNOŚĆ – WYKORZYSTAĆ POTENCJAŁ LUDZKI
NEURORÓŻNORODNOŚĆ – WYKORZYSTAĆ POTENCJAŁ LUDZKI
Wczoraj w pałacu w Krotoszycach odbyła się konferencja z udziałem specjalistów i przedstawicieli biznesu, którzy rozmawiali o zjawisku neuroróżnorodności oraz budowaniu przyjaznego dla wszystkich środowiska pracy. 02.06.2023 12:27
ZDZIKOT: JESTEŚMY BARDZO DUMNI Z TEJ INWESTYCJI
ZDZIKOT: JESTEŚMY BARDZO DUMNI Z TEJ INWESTYCJI
KGHM uruchomił Instalację Oczyszczania Gazów Poprocesowych w Hucie Miedzi Legnica. Nowatorskie rozwiązanie praktycznie całkowicie doczyszcza gazy z rtęci i arsenu. 01.06.2023 14:56
URUCHOMILI INSTALACJĘ OCZYSZCZAJĄCĄ W HUCIE LEGNICA
URUCHOMILI INSTALACJĘ OCZYSZCZAJĄCĄ W HUCIE LEGNICA
Dziś w Hucie Miedzi Legnica uroczyście dokonano uruchomienia ekologicznej Instalacji Oczyszczania Gazów Poprocesowych Solinox. To pierwsza taka inwestycja w Polsce i jedna z kilku na świecie. W wydarzeniu uczestniczyła Marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz przedstawiciele zarządu KGHM. 31.05.2023 13:57
Komentarze
Autor komentarza: Naiwniak Treść komentarza: Nauczony doświadczeniem zapytam grzecznie: A inwestor o tym wie? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:49 Źródło komentarza: DUŻY INWESTOR PLANUJE ULOKOWAĆ SIĘ POD GŁOGOWEM Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Narodowość? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 17:13 Źródło komentarza: Stracił panowanie nad autem i uderzył w rurociąg i Autor komentarza: Karolina Treść komentarza: Dobrze że nie zabił innych Data dodania komentarza: 20.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: Kotowiczanka Treść komentarza: "Warto było czekać na te...czasy". To wspaniała wiadomość dla mieszkańców Kotowic. Możemy się spodziewać licznych odwiedzin. Bardzo zły stan tej drogi działał odstraszająco. Dziękuję za tę decyzję. .. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 21:01 Źródło komentarza: Remont drogi Leszkowice–Kotowice. Powiat wyda ponad milion złotych Autor komentarza: Dan Treść komentarza: Jak motocyklista mógł stanąć w płomieniach po uderzeniu w barierkę i wyladowaniu w rowie? Przytwierdził się do tego motoru? Dym było widać już z daleka jadąc po S3. Dużo aut stawało i próbowało gasić tym co mieli w autach zanim przyjechały służby. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:33 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: JCTJ Treść komentarza: Przecież LSSE od 1 stycznia 2027 nie będzie mogło oferować inwestorom takich zniżek, jak dotychczas. Koniec balu, panno Lalu. Tylko nie wszyscy to dostrzegają. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 23:59 Źródło komentarza: STARA POCZTA I DEMAGOGIA
Reklama
Reklama