Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

KGHM

KARCZMA SOLIDARNOŚCI NA TRADYCYJNA NUTĘ
Biesiada piwna w Lubinie. Związkowcy Solidarności bawili się w RCS-ie
KARCZMA SOLIDARNOŚCI NA TRADYCYJNA NUTĘ
W Zagłębiu Miedziowym trwa seria związkowych biesiad piwnych. Jedna z największych odbyła się w Lubinie, w hali RCES. W sobotnie popołudnie spotkało się tam około tysiąc członków NSZZ Solidarność ZG Polkowice-Sieroszowice oraz zaproszonych gości. Uczestnicy zasiedli przy stołach pełnych jedzenia i piwa. 24.11.2025 12:18
PREMIER TUSK: LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE
Górnicza Solidarność chce większej ulgi dla KGHM. Co zrobi rząd?
PREMIER TUSK: LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE
Zdaniem górniczej Solidarności zapowiadana ulga dla KGHM jest zbyt mała i nie gwarantuje zabezpieczenia finansowego spółki na wybudowanie trzech nowych szybów. Związkowcy zapowiadają dalsze postulowanie do rządzących o dalsze obniżenie podatku. 18.11.2025 11:27
NAJGŁĘBSZY SZYB W POLSCE POWSTAJE W RETKOWIE
Spore wyzwanie technologiczne przy budowie nowego szybu KGHM
NAJGŁĘBSZY SZYB W POLSCE POWSTAJE W RETKOWIE
Trwa pierwszy etap prac związanych z budową szybu Retków. Docelowo osiągnie on ponad 1350 metrów. Tym samym stanie się najgłębszym szybem w Polsce. 17.11.2025 14:05
KGHM Z MILIARDEM ZYSKU PO 9 MIESIĄCACH
Mocne liczby KGHM: wzrost EBITDA i miliardowy zysk netto
KGHM Z MILIARDEM ZYSKU PO 9 MIESIĄCACH
Zarząd KGHM zaprezentował wyniki za trzeci kwartał 2025 roku. Po dziewięciu miesiącach 2025 roku zysk netto grupy wyniósł 1,0 miliarda złotych, a przychody grupy sięgnęły 25,9 miliarda złotych. 14.11.2025 18:09
PREMIER DONALD TUSK W RETKOWIE
Retków: KGHM wierci najgłębszy szyb w kraju. Tusk o znaczeniu miedzi
PREMIER DONALD TUSK W RETKOWIE
W Retkowie trwają wiercenia związane z budową nowego szybu górniczego KGHM. Ma to być najgłębszy szyb w kraju. Plac budowy odwiedził dziś Premier RP Donald Tusk. Zaznaczył, że rozwój miedziowej spółki ma duże znaczenie dla polskiej gospodarki a wydobywana miedź jest strategicznym surowcem dla wielu gałęzi przemysłu. 14.11.2025 16:11
GÓRNICZA SOLIDARNOŚĆ KOMENTUJE ZMIANY W PODATKU MIEDZIOWYM
Mniejszy podatek dla KGHM? Solidarność: to wciąż za mało
GÓRNICZA SOLIDARNOŚĆ KOMENTUJE ZMIANY W PODATKU MIEDZIOWYM
Rządowy projekt obniżenia obciążeń w zakresie podatku od wydobycia niektórych kopalin niemal wszędzie w Zagłębiu Miedziowym spotkał się z pozytywnymi komentarzami. Tymczasem związkowcy z górniczej Solidarności studzą głosy zadowolenia. Ich zdaniem proponowana ulga dla KGHM jest zbyt mała i nie gwarantuje zabezpieczenia środków na budowę kolejnych szybów. 03.11.2025 15:42    1
RZĄD OBNIŻA PODATEK MIEDZIOWY
Horbatowski: Przed nami prace parlamentarne
RZĄD OBNIŻA PODATEK MIEDZIOWY
Jest decyzja rządu w sprawie obniżenia podatku od niektórych kopalin, w Zagłębiu Miedziowym określanego mianem "podatku miedziowego". To dobra wiadomość dla spółki i mieszkańców, którzy są z nią w sposób nierozerwalny związani. Pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje, w tym budowę nowych szybów, które poprawią warunki pracy górników i przedłużą żywotność kopalń. 30.10.2025 17:46
WÓJT APELUJE O SPOKÓJ I FAKTY, PROTESTUJĄCY NIE ODPUSZCZAJĄ
Mieszkańcy Modłej, Kurowic i Łagoszowa mówią „nie” planom KGHM
WÓJT APELUJE O SPOKÓJ I FAKTY, PROTESTUJĄCY NIE ODPUSZCZAJĄ
Już dawno na sesji Rady Gminy Jerzmanowa nie było tyle emocji i tak długiej, żywiołowej dyskusji. Na obradach pojawili się mieszkańcy trzech miejscowości - Modłej, Kurowic i Łagoszowa Małego, którzy protestują przeciwko planom budowy zbiornika retencyjnego KGHM w rejonie ich zabudowań. Przynieśli ze sobą transparenty. I choć radni zapewniali, że również są przeciwni budowie, atmosfera debaty do spokojnej nie należała. 30.10.2025 13:05
ZWIĄZKOWCY O ZMIANACH W PODATKU MIEDZIOWYM
Ulga dla KGHM. Miedziowy gigant zyska setki milionów złotych
ZWIĄZKOWCY O ZMIANACH W PODATKU MIEDZIOWYM
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin. Oznacza to, że KGHM zapłaci znacznie mniej podatku. Według szacunków spółka zyska około 500 milionów zł w 2026 roku i po 750 milionów zł w kolejnych dwóch latach. 30.10.2025 09:11    3    4
MIESZKAŃCY JUŻ PROTESTUJĄ, WÓJT TŁUMACZY I USPOKAJA
Zbiornik KGHM między Modłą a Łagoszowem? Gmina studzi emocje
MIESZKAŃCY JUŻ PROTESTUJĄ, WÓJT TŁUMACZY I USPOKAJA
Burza w szklance wody czy uzasadnione obawy części mieszkańców? Od kilku tygodni społeczeństwo gminy Jerzmanowa żyje tematem planowanej budowy zbiornika retencyjnego KGHM. Powodem emocji jest wniosek miedziowej spółki złożony 16 września 2024 roku do planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego o wpisanie strefy infrastrukturalnej pomiędzy wsiami Modła, Kurowice i Łagoszów Mały – potencjalnie pod budowę wspomnianego zbiornika. 28.10.2025 12:44
Komentarze
Autor komentarza: Naiwniak Treść komentarza: Nauczony doświadczeniem zapytam grzecznie: A inwestor o tym wie? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:49 Źródło komentarza: DUŻY INWESTOR PLANUJE ULOKOWAĆ SIĘ POD GŁOGOWEM Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Narodowość? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 17:13 Źródło komentarza: Stracił panowanie nad autem i uderzył w rurociąg i Autor komentarza: Karolina Treść komentarza: Dobrze że nie zabił innych Data dodania komentarza: 20.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: Kotowiczanka Treść komentarza: "Warto było czekać na te...czasy". To wspaniała wiadomość dla mieszkańców Kotowic. Możemy się spodziewać licznych odwiedzin. Bardzo zły stan tej drogi działał odstraszająco. Dziękuję za tę decyzję. .. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 21:01 Źródło komentarza: Remont drogi Leszkowice–Kotowice. Powiat wyda ponad milion złotych Autor komentarza: Dan Treść komentarza: Jak motocyklista mógł stanąć w płomieniach po uderzeniu w barierkę i wyladowaniu w rowie? Przytwierdził się do tego motoru? Dym było widać już z daleka jadąc po S3. Dużo aut stawało i próbowało gasić tym co mieli w autach zanim przyjechały służby. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:33 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: JCTJ Treść komentarza: Przecież LSSE od 1 stycznia 2027 nie będzie mogło oferować inwestorom takich zniżek, jak dotychczas. Koniec balu, panno Lalu. Tylko nie wszyscy to dostrzegają. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 23:59 Źródło komentarza: STARA POCZTA I DEMAGOGIA
Reklama
Reklama