Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Kładka

CZY GŁOGOWSKI RATUSZ UPRAWIA DEZINFORMACJĘ? NIKT SIĘ NIE PRZYZNAJE DO KŁADKI NAD TORAMI
KONTYNUUJEMY TEMAT: Czyja w końcu jest ta kładka?
CZY GŁOGOWSKI RATUSZ UPRAWIA DEZINFORMACJĘ? NIKT SIĘ NIE PRZYZNAJE DO KŁADKI NAD TORAMI

Otrzymaliśmy odpowiedź Polskich Kolei Państwowych S.A. w sprawie kładki na torami, które ze względu na bardzo zły stan techniczny została wyłączona z użytkowania.

07.05.2026 17:31
PLK: PRZEJŚCIA NIE MA I NIE BĘDZIE
Przejazd kolejowy na Krochmalną nigdy nie zostanie otwarty
PLK: PRZEJŚCIA NIE MA I NIE BĘDZIE

Przejazd kolejowy łączący ul. Krochmalną z ul. Elektryczną otwierany jest tylko dla służb technicznych kolei i samochodów uprzywilejowanych i nigdy nie zostanie otwarty dla zwykłych śmiertelników - ani pieszych, ani zmotoryzowanych, bo nie spełnia i nigdy nie będzie spełniał warunków bezpieczeństwa dla przejazdów na skrzyżowaniach kolejowo - drogowych. PLK potwierdza informację o koncepcji budowy przejścia lub przejazdu podziemnego, ale to bardzo odległa i mglista perspektywa, bo jak zwykle nie ma na to pieniędzy.

06.05.2026 14:12
RADNY MAJEWSKI: KROCHMALNA ODCIĘTA OD MIASTA
Przejazd PLK, kładka PKP - wszystko zamknięte
RADNY MAJEWSKI: KROCHMALNA ODCIĘTA OD MIASTA

Zamknięty przejazd kolejowy otwierany tylko dla pojazdów uprzywilejowanych, a teraz zamknięta także kładka nad torami. Właścicielem przejazdu są Polskie Linie Kolejowe S. A., a kładki - Polskie Koleje Państwowe S.A. Radny miejski Sławomir Majewski zwraca uwagę, że w ten sposób mieszkańcy ul. Krochmalnej zostali odcięci od miasta, a jedyna czynna droga do Głogowa to ponad 7-kilometrowy marsz przez Biechów i wzdłuż pozbawionej chodnika drogi wojewódzkiej 292.

05.05.2026 13:03