Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nasze tematy

Ćwiczenia w ZK Głogów. Atak, pożar i bunt osadzonego
Ćwiczenia w ZK Głogów. Atak, pożar i bunt osadzonego
To nie był zwykły dzień w zakładzie karnym w Głogowie. 15 grudnia ogłoszono alarm w jednostce penitencjarnej. W jednym czasie pojawiło się kilka zagrożeń. Doszło do symulowanej napaści na jednostkę. Jeden z osadzonych zabarykadował się w celi. W rejonie hali produkcyjnej wybuchł pożar. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie. Zapadła decyzja o uruchomieniu procedur kryzysowych. Na miejsce skierowano Policję i Państwową Straż Pożarną. Służby wspólnie zabezpieczyły teren. Pracownicy i osadzeni zostali ewakuowani z hali produkcyjnej. Pożar został szybko ugaszony. 16.12.2025 08:16
POBIEGLI KU PAMIĘCI. IX BIEG IM. KS. JERZEGO GNIATCZYKA
POBIEGLI KU PAMIĘCI. IX BIEG IM. KS. JERZEGO GNIATCZYKA
Ponad 300 biegaczy z różnych miast stanęło na starcie dziewiątej edycji Biegu im. ks. Jerzego Gniatczyka. Wydarzenie, które od lat łączy sport z historią i przypomina o dramatycznych wydarzeniach, związanych z pacyfikacją Zakładów Górniczych Rudna. 15.12.2025 17:29
Spór o referendum w Głogowie. Komitet odpowiada staroście
Spór o referendum w Głogowie. Komitet odpowiada staroście
Komitet Bezpieczny Głogów opublikował oświadczenie dotyczące skargi złożonej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sprawa dotyczy decyzji powiatowych radnych z lipca. Radni powiatu głogowskiego odrzucili wtedy możliwość przeprowadzenia referendum w sprawie imigrantów. Z tą decyzją nie zgodził się komitet Bezpieczny Głogów. Komitet złożył skargę do WSA. W ostatni piątek starostwo powiatowe poinformowało, że sąd nie uwzględnił skargi. Powodem miał być brak wniesionej opłaty sądowej. Zdaniem komitetu ta informacja jest nieprawdziwa. Arkadiusz Wójcik z Bezpiecznego Głogowa twierdzi, że opłata została wniesiona zgodnie z przepisami. 15.12.2025 16:40
Z GŁOGOWA DO SZWECJI. UCZNIOWIE WRÓCILI Z ZAGRANICZNYCH PRAKTYK
Uczniowie z Głogowa na stażach w Szwecji. Miesiąc z Erasmus+
Z GŁOGOWA DO SZWECJI. UCZNIOWIE WRÓCILI Z ZAGRANICZNYCH PRAKTYK
30 uczniów Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego ma za sobą miesięczne staże zawodowe w Szwecji. Zagraniczny wyjazd odbył się w ramach programu Erasmus+ pn. „Spoglądaj w przyszłość - ucz się teraz”. 15.12.2025 16:31    1
Nielegalna wycinka pod lupą służb
Trwają kontrole w lasach
Nielegalna wycinka pod lupą służb
W okresie przedświątecznym w lasach powiatu polkowickiego pojawiło się więcej patroli. Policjanci z Posterunku Policji w Przemkowie wspólnie ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Przemków prowadzą skoordynowane działania pod nazwą „Choinka 2025”. Głównym celem akcji jest zapobieganie nielegalnej wycince choinek oraz kradzieżom drewna z lasu. Mundurowi patrolują tereny leśne zarówno pieszo, jak i przy użyciu radiowozów policyjnych oraz samochodów Straży Leśnej. 15.12.2025 13:12
Młodzież z ZS im. Jana Wyżykowskiego poznała pracę głogowskiej Policji
Młodzież z ZS im. Jana Wyżykowskiego poznała pracę głogowskiej Policji
Głogowską komendę Policji odwiedzili uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego. Spotkanie miało charakter edukacyjny i informacyjny. Funkcjonariusze przedstawili młodzieży zasady rekrutacji do Policji. Wyjaśnili, kto może wstąpić do służby i jakie warunki trzeba spełnić. Omówili także kolejne etapy postępowania kwalifikacyjnego. Wszystko zostało przedstawione w prosty i zrozumiały sposób. Podczas wizyty uczniowie poznali codzienną pracę policjantów. Mundurowi opowiedzieli o służbie w różnych wydziałach. Młodzież dowiedziała się, czym zajmuje się prewencja, ruch drogowy oraz wydział dochodzeniowo-śledczy. Zaprezentowano także zadania policjantów walczących z przestępczością gospodarczą. 15.12.2025 11:59
Świąteczny kiermasz „Otwartych Drzwi” już w sobotę na Koperniku
Świąteczny kiermasz „Otwartych Drzwi” już w sobotę na Koperniku
Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” zaprasza na coroczny kiermasz charytatywny. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 20 grudnia. Start o godz. 8:30. Zakończenie o 13:00. Miejscem spotkania będzie plac targowy na osiedlu Kopernika. Kiermasz odbędzie się przy ul. Saturna w Głogowie. Na odwiedzających czeka ręcznie wykonane rękodzieło. Będą też domowe wypieki. Wszystko przygotowane z myślą o świętach. To dobra okazja, by kupić prezenty i jednocześnie pomóc innym. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Organizatorzy podkreślają, że liczy się każda złotówka i każda obecność. 15.12.2025 11:48
Turniej siatkarski w Sławie połączył sport i pomoc dla Oliwki
Turniej siatkarski w Sławie połączył sport i pomoc dla Oliwki
W Sławie odbył się Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Sławy. Zawody rozegrano w hali przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych. Organizatorem był Klub Sportowy Volley Sława. Turniej oficjalnie otworzył burmistrz Sławy, Cezary Sadrakuła. Wydarzenie objął honorowym patronatem. Na parkiecie rywalizowały drużyny z Siedliska, Wschowy, Bytomia Odrzańskiego, Bojadeł, reprezentacja ZSP w Sławie oraz gospodarze – Sława Volley. Mecze stały na wysokim poziomie. Nie brakowało emocji. Zawodnicy grali fair play. Kibice żywo reagowali na każdą akcję. 15.12.2025 11:25
Poduszki z sercem. Zakład Karny w Głogowie wsparł Hospicjum Głogowskie
Poduszki z sercem. Zakład Karny w Głogowie wsparł Hospicjum Głogowskie
Zakład Karny w Głogowie kolejny raz pokazał, że lokalna pomoc ma znaczenie. Do Hospicjum Głogowskiego trafiło kilkadziesiąt kolorowych i miękkich poduszek. Podarunki przekazał Zastępca Dyrektora ZK w Głogowie, mjr Andrzej Błaszczak. Wizyta odbyła się w siedzibie hospicjum w Głogowie. Poduszki powstały w ramach programu „Wsparcie zza krat”. Osadzeni uczą się tam szycia oraz pracy manualnej. To praktyczna nauka zawodu. 15.12.2025 11:15
MYŚLIWSKA KARCZMA SOLIDARNOŚCIOWCÓW
Karczma piwna górników ZG Rudna. Myśliwski klimat i dobra zabawa
MYŚLIWSKA KARCZMA SOLIDARNOŚCIOWCÓW
Kilkuset górników ZG Rudna zrzeszonych z NSZZ Solidarność bawiło się w sobotnie popołudnie w Cechowni na karczmie piwnej. Tym razem gwarkom zaproponowano zabawę w klimatach myśliwskich. Stąd też na sali pojawił się nawet dzik, na którego zapolowano. Nad bezpiecznym przebiegiem imprezy czuwała natomiast straż leśna. 15.12.2025 10:44
Reklama
Reklama