Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nasze tematy

Fałszywy kurier i bank. Mieszkaniec Wschowy ofiarą oszustów
Fałszywy kurier i bank. Mieszkaniec Wschowy ofiarą oszustów
W sieci nie brakuje oszustów. Czekają na moment nieuwagi. Przekonał się o tym mieszkaniec Wschowy. Mężczyzna wystawił w internecie komplet opon. 11 grudnia odezwała się kobieta, która była zainteresowana zakupem. Poinformowała, że wybrała firmę kurierską i zapłaciła za towar. Po chwili sprzedający dostał link. Prowadził on do strony, która wyglądała jak strona banku. Aby odebrać pieniądze, trzeba było podać numer karty. Następnie zadzwonił telefon. Kobieta podawała się za pracownika banku. Prosiła o potwierdzenie operacji na koncie. Mężczyzna potwierdził je aż pięć razy. 15.12.2025 10:40
Wielka walka Muszyńskiego w K-1 MAX
Eliminator do mistrzostwa
Wielka walka Muszyńskiego w K-1 MAX
To będzie jeden z najważniejszych występów w karierze zawodnika Armii Polkowice - Kacpra Muszyńskiego. Najlepszy polski kickboxer 8 lutego 2026 roku wejdzie do ringu w Japonii, gdzie zadebiutuje w wadze średniej do 75 kilogramów na gali K-1 MAX. Stawką pojedynku jest eliminator do pasa. Rywalem Polaka będzie Dengue Silva – aktualny mistrz organizacji Krush w kategorii 75 kg. 15.12.2025 09:50
NIŻSZY PODATEK OD KOPALIN NAJWIĘKSZYM SUKCESEM KGHM W 2025 ROKU
Od górników po samorządowców, wszyscy są jednomyślni
NIŻSZY PODATEK OD KOPALIN NAJWIĘKSZYM SUKCESEM KGHM W 2025 ROKU
Za związkowcami i pracownikami Sierpolu druga odsłona Karczmy Piwnej Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Dołowych. W sobotniej zabawie udział wzięło kolejnych 600 górników, a wśród zaproszonych gości można było zobaczyć posłów z Zagłębia Miedziowego oraz samorządowców. 14.12.2025 18:05
Najlepsi juniorzy na Dolnym Śląsku
Najlepsi juniorzy na Dolnym Śląsku
Ekipa Andrzeja Jaworskiego awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Polski wygrywając dolnoślaską ligę juniorów. 14.12.2025 17:55
16.seria Orlen Superligi, KGHM Chrobry podejmuje Stal Mielec
16.seria Orlen Superligi, KGHM Chrobry - Stal
KGHM Chrobry chce wygranej nad Stalą
KGHM Chrobry chce rewanżu za porażkę w Mielcu. 14.12.2025 15:55
Kilkuset biegaczy uczciło pamięć wydarzeń z ZG Rudna
Kilkuset biegaczy uczciło pamięć wydarzeń z ZG Rudna
Ulicami Polkowic pobiegli uczestnicy IX Biegu im. ks. Jerzego Gniatczyka. Na starcie stanęło kilkuset biegaczy z regionu i spoza niego. Wydarzenie od lat ma wyjątkowy charakter, ponieważ upamiętnia dramatyczne wydarzenia związane z pacyfikacją Zakładów Górniczych Rudna. 14.12.2025 14:59
Górnicze święto w ZG Rudna. Solidarność przejęła Cechownię
Górnicze święto w ZG Rudna. Solidarność przejęła Cechownię
Cechownia w Zakładach Górniczych Rudna kolejny raz w ostatnich tygodniach tętniła życiem. Wszystko za sprawą Barbórki. Tym razem swoje święto mieli górnicy zrzeszeni w NSZZ Solidarność. 13.12.2025 17:57    1
Referendum o imigrantach w Głogowie. Sąd nie po stronie inicjatorów
Referendum o imigrantach w Głogowie. Sąd nie po stronie inicjatorów
W lipcu tego roku radni powiatu głogowskiego odrzucili wniosek o przeprowadzenie referendum. Dotyczył on przyjmowania nielegalnych imigrantów na terenie powiatu. Inicjatorem wniosku był Komitet Społeczny Bezpieczny Głogów. Po decyzji rady jego członkowie zapowiedzieli dalsze działania. Złożyli skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd rozpatrzył sprawę. Orzeczenie okazało się niekorzystne dla inicjatorów referendum. WSA nie uwzględnił skargi komitetu. 13.12.2025 17:45
HISTORYCZNY BUDŻET UCHWALONY JEDNOGŁOŚNIE
HISTORYCZNY BUDŻET UCHWALONY JEDNOGŁOŚNIE
Radni powiatu polkowickiego jednogłośnie uchwalili przyszłoroczny budżet. Starosta określił go mianem historycznego ponieważ po raz pierwszy będzie to budżet bez deficytu i z ponad 9-milionową nadwyżką. Jest to spowodowane przede wszystkim zwrotem należnego podatku CIT, o które od ponad dwóch lat zabiegali samorządowcy. Do powiatu powróci kilkadziesiąt milionów złotych, które mają pozwolić na realizację inwestycji drogowych, zdrowotnych i tych związanych z ochroną ludności. 13.12.2025 12:24
Usłyszał zarzuty znęcania się nad psami po raz kolejny...
Zwierzęta były trzymane w złych warunkach.
Usłyszał zarzuty znęcania się nad psami po raz kolejny...
Chocianowscy policjanci interweniowali po zgłoszeniach od mieszkańców, którzy zwrócili uwagę na niepokojące warunki, w jakich przebywały psy należące do 55-letniego mężczyzny. Z relacji świadków wynikało, że stan zwierząt systematycznie się pogarszał. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Zwierzęta były zaniedbane i wymagały natychmiastowej pomocy. Policjanci zatrzymali właściciela i zabezpieczyli materiał dowodowy. Psy zostały odebrane w odpowiednim momencie, zanim doszło do tragedii. Jak ustalono, 55-latek był już wcześniej karany za znęcanie się nad zwierzętami. Dodatkowo obowiązywał go sądowy zakaz ich posiadania, którego nie przestrzegał. Mężczyzna usłyszał kolejne zarzuty, w tym dotyczące złamania orzeczenia sądu. 13.12.2025 08:58
Reklama
Reklama