Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nasze tematy

Puchar dla Górnika Polkowice
CHROBRY II GŁOGÓW - GÓRNIK POLKOWICE 0:2
Puchar dla Górnika Polkowice
Piłkarze Górnika Polkowice sięgnęli po trofeum. W finale Pucharu Polski DZPN Legnica pokonali w Głogowie drugi zespół Chrobrego 2:0. 23.04.2026 13:33
Koniec szutrówki w Potoczku. Mieszkańcy zyskali nową drogę
Koniec szutrówki w Potoczku. Mieszkańcy zyskali nową drogę
To ważna zmiana dla mieszkańców Potoczka. Stara droga była w złym stanie. Po deszczu pojawiało się błoto. Przejazd był trudny. Teraz to przeszłość. Droga została wyremontowana. Ma nową nawierzchnię. Jest równa i bezpieczna. 23.04.2026 12:43
Porozumienie podpisane, będzie szkoła specjalna
Szkoła dla dzieci ze specjalnymi potrzebami w Polkowicach
Porozumienie podpisane, będzie szkoła specjalna
W Polkowicach ruszają przygotowania do utworzenia nowej szkoły specjalnej. To efekt porozumienia zawartego między powiatem a gminą. Obiekt przy ulicy Kominka ma zostać przekazany i przystosowany do potrzeb uczniów wymagających kształcenia specjalnego. Dokument podpisali starosta polkowicki Kamil Ciupak oraz burmistrz Polkowic Wiesław Wabik. Władze samorządowe podkreślają, że to ważny krok dla lokalnej społeczności. Placówka ma powstać w centrum miasta i będzie przeznaczona dla dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. 23.04.2026 12:34
Sprzątanie Lubiatowa: 43 worki śmieci w 3 godziny
Sprzątanie Lubiatowa: 43 worki śmieci w 3 godziny
W minioną sobotę w Lubiatowie odbyła się akcja sprzątania. Sołtys miejscowości założył wodery i razem z mieszkańcami ruszył do pracy. Grupy działały w kilku miejscach. Sprzątano Krępin, las w Lubiatowie, cypel, okolice jeziora, plażę oraz teren przy rzeczce. Efekty były szybkie i widoczne. W trzy godziny zebrano aż 43 duże worki śmieci. Najwięcej było plastiku i szklanych butelek. Znaleziono też pudełka po robakach wędkarskich, trzy opony oraz stare krzesło. To rzeczy, które nie powinny trafić do natury. Po zakończeniu pracy uczestnicy mogli odpocząć. Na wszystkich czekał ciepły posiłek. Pizza została dostarczona przez "Ale Jazz" Restauracja Sława. Dodatkowo przygotowano ognisko z kiełbaskami, które zasponsorował Gospodarstwo Rybackie Sława. Był też domowy bigos oraz sernik przygotowany przez mieszkańców. Wsparcie organizacyjne zapewniło Nadleśnictwo Sława. Instytucja dostarczyła worki i zajęła się odbiorem odpadów. 23.04.2026 11:24
EKSPERCI O UZALEŻNIENIU OD TELEFONÓW
EKSPERCI O UZALEŻNIENIU OD TELEFONÓW
W Polkowicach odbyła się II Polkowicka Debata o Zdrowiu pod hasłem „Fonoholizm – jak zatrzymać ukryte uzależnienie naszych czasów?”. Spotkanie zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 3 w Polkowicach przy ulicy Ociosowej. Podczas debaty głos zabrali eksperci. Wyjaśniali, jak uzależnienie od telefonu wpływa na psychikę oraz relacje społeczne. Omówiono także skutki zdrowotne oraz zagrożenia dla dzieci i młodzieży. 23.04.2026 09:03
Modernizacja widowni w Polkowicach. Wymieniono ponad 800 miejsc
Nowe siedziska w Centrum Piknikowym
Modernizacja widowni w Polkowicach. Wymieniono ponad 800 miejsc
Widownia Centrum Piknikowego w Polkowicach zmienia swój wygląd. Obiekt przechodzi kolejną modernizację. Celem jest poprawa komfortu oraz estetyki miejsca. W marcu zakończono wymianę siedzisk. Zdemontowano stare, zielone elementy. Pochodziły one wcześniej ze Stadionu Miejskiego. Ich stan techniczny był słaby. Powodowały także zabrudzenia. W ich miejsce zamontowano nowe, niebieskie siedziska. Łącznie wymieniono 817 miejsc. Koszt prac wyniósł 76 tysięcy złotych brutto. Po zakończeniu inwestycji liczba siedzisk w tym standardzie wzrosła do 860. W tej liczbie uwzględniono także 43 miejsca zamontowane trzy lata temu. 23.04.2026 08:52
Głogów: dziś druga szansa na oddanie opon i elektrośmieci
Głogów: dziś druga szansa na oddanie opon i elektrośmieci
Jeśli ktoś nie zdążył wziąć udziału w zeszłotygodniowej akcji „Oponka za sadzonkę”, dziś może to nadrobić. W Głogowie trwa dodatkowa zbiórka. Miejsce jest dobrze znane mieszkańcom. To siedziba Nadleśnictwa przy ulicy Sikorskiego. Akcja potrwa do godziny 14:30. 23.04.2026 08:08
BRUTALNY ROZBÓJ W JEDNYM Z MIESZKAŃ
Sprawcy z zarzutami i w areszcie
BRUTALNY ROZBÓJ W JEDNYM Z MIESZKAŃ
W Polkowicach doszło do brutalnego rozboju w jednym z mieszkań. Dwaj mężczyźni zaatakowali swoją ofiarę, użyli noża i pałki teleskopowej, przy okazji grozili pokrzywdzonemu i żądali od niego pieniędzy. Sprawcy zostali zatrzymani już następnego dnia. 22.04.2026 14:33
Polkowice świętowały Dzień Ziemi
Nauka przez zabawę dla najmłodszych
Polkowice świętowały Dzień Ziemi
Edukacja połączona z zabawą. Tak w Polkowicach obchodzono Dzień Ziemi. Polkowicki Festiwal Ziemi przyciągnął najmłodszych mieszkańców. Dzieci mogły poznawać zasady ochrony środowiska w praktyczny sposób. Pierwszy dzień wydarzenia odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach. Program skupiał się na warsztatach edukacyjnych. Uczniowie poznawali zagadnienia związane z niską emisją, odnawialnymi źródłami energii oraz właściwą segregacją odpadów. Dużym zainteresowaniem cieszył się międzyszkolny konkurs wiedzy „Znawca przyrody”. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z zakresu ekologii i przyrody. Nie zabrakło także warsztatów i zajęć praktycznych. Dzieci uczyły się poprzez działanie i zabawę. 22.04.2026 14:27
Głogów: symboliczny protest przed szpitalem
Głogów: symboliczny protest przed szpitalem
Dziś, około godziny 11:45, przed wejściem do Głogowskiego Szpitala Powiatowego odbył się protest. Było to wydarzenie symboliczne. Wzięli w nim udział pracownicy placówki oraz władze. Akcja była częścią ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych. Protest odbywa się pod nazwą „Czarny tydzień”. Powodem protestu są problemy finansowe szpitali. Chodzi głównie o decyzje Narodowy Fundusz Zdrowia. NFZ zmienił zasady finansowania nadwykonań. To świadczenia wykonane ponad limit. Szpitale wskazują też na zaległości w płatnościach. Problemem są także zbyt niskie wyceny usług medycznych. To wszystko wpływa na ich sytuację finansową. 22.04.2026 12:13
Komentarze
Autor komentarza: Naiwniak Treść komentarza: Nauczony doświadczeniem zapytam grzecznie: A inwestor o tym wie? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:49 Źródło komentarza: DUŻY INWESTOR PLANUJE ULOKOWAĆ SIĘ POD GŁOGOWEM Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Narodowość? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 17:13 Źródło komentarza: Stracił panowanie nad autem i uderzył w rurociąg i Autor komentarza: Karolina Treść komentarza: Dobrze że nie zabił innych Data dodania komentarza: 20.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: Kotowiczanka Treść komentarza: "Warto było czekać na te...czasy". To wspaniała wiadomość dla mieszkańców Kotowic. Możemy się spodziewać licznych odwiedzin. Bardzo zły stan tej drogi działał odstraszająco. Dziękuję za tę decyzję. .. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 21:01 Źródło komentarza: Remont drogi Leszkowice–Kotowice. Powiat wyda ponad milion złotych Autor komentarza: Dan Treść komentarza: Jak motocyklista mógł stanąć w płomieniach po uderzeniu w barierkę i wyladowaniu w rowie? Przytwierdził się do tego motoru? Dym było widać już z daleka jadąc po S3. Dużo aut stawało i próbowało gasić tym co mieli w autach zanim przyjechały służby. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:33 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: JCTJ Treść komentarza: Przecież LSSE od 1 stycznia 2027 nie będzie mogło oferować inwestorom takich zniżek, jak dotychczas. Koniec balu, panno Lalu. Tylko nie wszyscy to dostrzegają. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 23:59 Źródło komentarza: STARA POCZTA I DEMAGOGIA
Reklama
Reklama